Wydarzenia

Ruszył nabór do konkursu Modopolis!

Ruszył nabór do konkursu Modopolis!

Rusza nabór do piątej edycji Modopolis – Forum Mody Polskiej, wydarzenia a jednocześnie konkursu, którego uczestnicy powalczą o Rekomendację Modopolis oraz o nagrodę Grand Prix Porsche Centrum Łódź wartą 10 tysięcy złotych.

Moda bywa nie tylko kapryśna, ale i samolubna. Czasem zapomina o jakości, poszanowaniu środowiska i ludzi. Etyczna produkcja, praktyki fair trade, podejścia zero waste – to tematy, na których organizatorom Modopolis zależy najbardziej. Do konkursu poszukiwani są zatem projektantki i projektanci oraz marki, którym te idee są równie bliskie. Ponadczasowość form, trwałość surowca, możliwość odnawiania, tworzenie z drugiego obiegu to rozwiązania, po które świadomi projektanci mody sięgają coraz częściej, pokazując swoją wrażliwość na otaczający ich świat i odpowiadając na zachodzące w nim zmiany.

– To właśnie ich chcemy wyróżniać i promować. Chcemy wraz z nimi mówić głośno o zrównoważonej modzie, konieczności zmiany nawyków zakupowych i podejścia do mody – mówi Maria Sobczyk, dyrektorka Modopolis. – Naszym celem jest nie tylko odnalezienie wartościowych marek i pokazanie ich oferty szerszej grupie odbiorców, ale też wsparcie w rozwoju biznesowym.

Laureatów konkursu wybiorą eksperci: Michał Koszek, dziennikarz i stylista, związany z Modopolis od pierwszej edycji, Agata Rudnicka, specjalistka tematyki zrównoważonego i etycznego biznesu, Monika Ustyniak, na co dzień wspierająca projektantów i twórców w poszukiwaniu rozwiązań technicznych i technologicznych oraz Dorota Stępniak, konsultantka i edukatorka branży kreatywnej.

Do konkursu zgłaszać się mogą projektanci, studenci, małe przedsiębiorstwa łączące działalność projektową, artystyczną, oraz twórczą. Ważne jest, aby marka miała na względzie zrównoważony rozwój, dbałość o środowisko, trwałość produktów, transparentność, wsparcie gospodarki i korzystała z materiałów przyjaznych środowisku, od wiarygodnych dostawców.

Nabór właśnie ruszył i potrwa do 10 września, a laureatów – marki, które zdobędą Rekomendację Modopolis poznamy w październiku. Z kolei w listopadzie ogłoszony zostanie zwycięzca Grand Prix Porsche Centrum Łódź i nagrody finansowej w wysokości 10 tysięcy złotych, ufundowanej przez Porsche Centrum Łódź.

Regulamin konkursu znaleźć można na stronie www.modopolis.pl, gdzie również znajduje się elektroniczny formularz zgłoszeniowy dla uczestników.

Organizatorem Modopolis jest Fabryka Sztuki w Łodzi, która jako Instytucja otoczenia biznesu wspiera osoby kreatywne w działalności rynkowej, a jako instytucja kultury realizuje działania mające na celu promocję sztuki i profesjonalizację kadr.