Polecamy

Moc tlenu zbawienna, aż chce się żyć

Moc tlenu zbawienna, aż chce się żyć

Odmładzają, regenerują, dotleniają, zapewniają lepsze samopoczucie i poprawiają kondycję fizyczną. Produkowane i dystrybuowane przez nas komory hiperbaryczne wykorzystują naturalną moc tlenu – mówi Magdalena Rudnicka, właścicielka firmy Nowe Technologie.

O łódzkiej firmie Nowe Technologie ostatnio dużo się mówi nie tylko w Polsce, ale i na świecie, a to za sprawą Kamila Glika, piłkarza naszej reprezentacji, który korzysta z produkowanej przez was niskociśnieniowej komory hiperbarycznej. Dobrodziejstwa komory docenia też wiele znanych osób, a wśród licznych gwiazd sportu można wymienić Roberta Lewandowskiego, Davida Beckhama, Nowaka Djokovića, Lebrona Jamesa, Michaela Phelpsa. Co to jest za urządzenie?

Nasze przenośne komory hiperbaryczne wykorzystują naturalną moc tlenu, który podawany w warunkach podwyższonego ciśnienia wpływa korzystnie na dotlenienie organizmu, zapewniając nam lepsze samopoczucie, dynamiczną regenerację sił witalnych, poprawę kondycji fizycznej, a także jest doskonałym wsparciem w odnowie biologicznej. Kamil Glik potrzebował właśnie szybkiej regeneracji organizmu, ponieważ szykował się wówczas na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej organizowane w tym roku w Katarze. Komorę zawieźliśmy do Benevento we Włoszech, gdzie Kamil na co dzień występuję w zespole z Serii B. Z komór systematycznie korzystają też inni sportowcy – regularnie dotlenia u nas swój organizm Paweł Pawlak, zawodnik mieszanych sztuk walki wagi półśredniej i średniej, reprezentant Octopusu Łódź, który ostatnio jest nie do pokonania, zwycięża wszystkie walki. Z czego bardzo się cieszymy. Z tlenoterapii korzystają również zawodnicy naszej drużyny piłkarskiej Nowe Technologie Komora Hiperbaryczna Amp Futbol, która gra w Ekstraklasie. To niezwykle dzielni piłkarze, którzy wskutek różnych losowych zdarzeń utracili jedną z kończyn dolnych. Jesteśmy jedyną prywatną firmą, która ma swoją drużynę w tej kategorii futbolu. Tlenoterapia pomaga zasnąć Justinowi Bieberowi. Bożyszcze nastolatków poinformował o tym na swoim profilu na Instagramie.

To pomówmy teraz nieco o tych dobrodziejstwach. Co zyskują sportowcy dzięki regularnym zabiegom w komorze hiperbarycznej?

Tlenoterapia pomaga zwiększyć wydolność i wydajność organizmu, a po wysiłku fizycznym wspomaga procesy metaboliczne. Nasycony tlenem organizm jest bardziej wydajny i gotowy do zwiększonego wysiłku fizycznego, dzięki czemu możemy trenować z większą efektywnością, a także poprawić swoją formę fizyczną. Sesja tlenowa to zabieg regenerujący, odprężający i odmładzający.

Powiedziała pani odmładzający, czy to oznacza, że komory są także w gabinetach sektora beauty?

Oczywiście, że są, ale nie tylko tam, trafiają także do gabinetów odnowy biologicznej, SPA, hoteli. Mamy też bardzo dużo indywidualnych klientów, którzy kupują komory na prywatny domowy użytek. Badania dowodzą, że osoby regularnie korzystające z zabiegów w komorze hiperbarycznej żyją średnio dziesięć lat dłużej. Regularne korzystanie z sesji sprawi, że nie tylko będziemy żyć zdrowo i dłużej, ale wpłynie także na nasze naturalne piękno bez konieczności interwencji chirurgicznej. Nie bez powodu od dawna w świecie show-biznesu komora nazywana jest „kapsułą młodości”. Terapia w niej polepsza elastyczność włókien kolagenowych, co zapobiega powstawaniu zmarszczek i przyczynia się do wygładzenia tych już istniejących. Wpływa na poprawę kondycji skóry, regeneruje naskórek po zabiegach medycznych i kosmetycznych, poprawia przemianę materii.

Ponoć dobrze wypływa też na naszą pamięć?

Tak, podczas sesji tlenowej skutecznie nasycamy tkanki tlenem, dzięki czemu szybciej zapamiętujemy informacje i łatwiej kojarzymy. Dotlenienie mózgu to lepsza pamięć, koncentracja, oraz większa akty­wność psychiczna. Ponadto przebywanie w komorze hiperbarycznej przyspiesza metabolizm, co pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała i wyszczuplenie sylwetki.

A czy to prawda, że tlenoterapia doskonale sprawdza się w przypadku przewlekłego zmęczenia?

Tak, ale nie tylko w przewlekłym zmęczeniu, łagodzi także objawy stresu, napięcia psychicznego, uśmierza bóle migrenowe. Sesje tlenowe mają wszechstronny, pozytywny wpływ na nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne. Metoda ta pozwala zachować na dłużej młodość, dobre zdrowie, aktywuje siły witalne i odpornościowe. Dzięki regularnym sesjom w komorze tlenowej można poczuć odprężenie, przypływ energii i chęci do życia. Pozytywny efekt hiperbarii to również dobry sen, po którym czujemy się wypoczęci. Sesja tlenowa to zabieg odmładzający, regenerujący i odprężający. Zabieg hiperbaryczny odżywia wszystkie komórki w organizmie, dzięki czemu hamuje procesy starzenia oraz podnosi siły witalne.

Czy jest jakaś bariera wiekowa korzystania z tej terapii?

Tlenoterapia polecana jest osobom w każdym wieku. Zabiegi są w pełni bezpieczne i zupełnie nieinwazyjne. Można się w pełni zrelaksować i oddychać życiodajnym tlenem.

Gdzie można skorzystać z niskociśnieniowej komory hiperbarycznej?

W Łodzi zapraszamy do siedziby naszej firmy, która mieści się przy ulicy Królowej Anny Jagiellonki 2. W całym kraju działa ponad 400 naszych partnerskich salonów. Z tlenoterapii można też korzystać w domu. Produkowane i dystrybuowane przez nas urządzenia są lekkie i łatwe w obsłudze, a nowoczesna konstrukcja komory w modelu siedzącym lub półleżącym zapewnia komfortowe wrażenia podczas sesji tlenowej, dając poczucie relaksu.

Kto może zostać waszym partnerem?

Praktycznie każdy, kto docenia dobroczynne działanie komór hiperbarycznych i ma ochotę świadczyć tego typu usługi na rynku. Komory hiperbaryczne marki Nowe Technologie zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej wygodzie i dużej mobilności urządzenia. Montaż i obsługa komory jest niezwykle prosta. Jesteśmy największym dystrybutorem komór hiperbarycznych w Polsce. Jako partner dbamy o stały kontakt i relację z naszymi klientami, zapewniając pełną opiekę serwisową naszych komór hiperbarycznych, gwarancję, dedykowany montaż w każdym miejscu Polski, jak również szkolenia i fachowe doradztwo z obsługi komory hiperbarycznej oraz całe wsparcie marketingowe.

Wrócę jeszcze do początku naszej rozmowy, wspomniała pani, że firma Nowe Technologie sponsoruje drużynę piłkarką w Ekstralidze Amp Futbolu. Skąd zainteresowanie akurat taką dziedziną sportu?

Z chęci pomocy osobom, które z różnych przyczyn utraciły jedną z kończyn dolnych. Nawet pewnie pani trudno sobie to wyobrazić, jak nie oglądała pani rozgrywek w tej lidze, jak ci mężczyźni fantastycznie radzą sobie na boisku. Ileż to trzeba mieć siły, ducha walki i samozaparcia, żeby o kulach grać w piłkę nożną. To dla mnie wielki zaszczyt, że mogę ich wspierać. Jesteśmy chyba taką jedyną drużyną w Polsce, ponieważ pozostałe działają zwykle przy dużych klubach piłkarskich. Jak można, trzeba się dzielić z innymi, zapraszam wszystkich chętnych gotowych pomóc naszej drużynie. Każde wsparcie się przyda. Przy okazji pomagamy im w regeneracji organizmu, zawodnicy korzystają z terapii tlenowych w naszych komorach hiperbarycznych.

Dlaczego zajęła się pani takim właśnie biznesem?

Złożyło się na to wiele czynników, ale przede wszystkim wynikało to z chęci stworzenia biznesu dbającego o poprawę naszego zdrowia. Kiedy zaczynałam, na świecie dobroczynne działanie tlenoterapii było już bardzo znane, a w Polsce nikt o tym jeszcze nie mówił. Dużo czytałam, szkoliłam się, czerpałam wiedzę z medycyny naturalnej. I tak w 2017 roku stworzyłam Nowe Technologie, pierwszą w Polsce firmę oferującą niskociśnieniowe komory hiperbaryczne. Początki były trudne, bo produkt nieznany, a i o tlenoterapii mówiło się niewiele, trzeba było ruszyć z edukacją. I tak krok po kroku zdobywam rynek Polski i zagraniczny, a zainteresowanie z roku na rok jest coraz większe.

Tyle dobrych rzeczy się dziś dowiedziałam o niskociśnieniowych komorach hiperbarycznych, że chętnie z nich skorzystam.

Zapraszam serdecznie. Wszystkich zapraszam serdecznie do siedziby naszej firmy, zbliżają się święta, czas prezentów, czas radości. Inwestycja w dobre zdrowie i dobre samopoczucie zwróci się nam błyskawicznie. Komorę hiperbaryczną można kupić zarówno na własny użytek, jak i całej rodziny lub grona przyjaciół. Będzie również doskonałym prezentem dla naszych pracowników, gdy stanie w przytulnym miejscu w firmie. Sprezentować można także bliskiej osobie voucher na sesje tlenowe. Specjaliści w salonie doradzą, podpowiedzą, a przy okazji zaproszą na sesję tlenową w naszej komorze. Życzę wspaniałych świąt i szczęśliwego nadchodzącego roku. Spełniajcie państwo swoje marzenia i dbajcie o zdrowie. Doceńcie także moc tlenoterapii.

Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcie Justyna Tomczak

Nowe Technologie
salon sprzedaży: Łódź, ul. Królowej Anny Jagiellonki 2
www.nowe-technologie.pl
e-mail: biuro@nowe-technologie.pl
tel.575 398 868
fb: @ ntechnologie.pl
ig: @ntechnologie.pl

 

Jakub Przygoński, polski kierowca rajdowy, członek zespołu Orlen Team

Przygotowuję się do Rajdu Dakar, muszę być w doskonałej kondycji. Dotleniam się, regeneruję, pięć dni w tygodniu po godzinie od dwóch miesięcy spędzam w komorze hiperbarycznej. Co mi to daje? Na pewno czuję się dużo lepiej, po ciężkim treningu naprawdę szybko się regeneruję. Od razu jestem wypoczęty i mogę zacząć kolejny trening, który wykonuje dużo szybciej i wydajniej. Korzystanie z komory jest super proste, tak naprawdę wchodzę do środka, zakładam maskę, zasuwam zamek, włączam i mogę odpoczywać i się relaksować. Jestem gotowy na Dakar.