Wydarzenia

Mieszkania w centrum Łodzi. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze lokalizacji i dewelopera?

Mieszkania w centrum Łodzi. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze lokalizacji i dewelopera?

Decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego w centrum Łodzi kluczową kwestią jest wybór właściwej lokalizacji i odpowiedniego dewelopera. Postępująca rewitalizacja centrum miasta przywraca blask zabytkowym budynkom i historycznym obszarom. Szukający nowego mieszkania w Łodzi mają do wyboru odrestaurowane kamienice, nowoczesne wieżowce oraz inwestycje mieszkaniowe w sąsiedztwie terenów pofabrycznych. Na jakie projekty warto zwrócić uwagę przy wyborze lokalizacji? Którego dewelopera wybrać?

Wiele osób zastanawiających się nad zakupem nowego mieszkania kieruje się głównie jednym kryterium – ceną. W obecnych czasach finanse znacznie ograniczają nasze możliwości i spychają na dalszy plan odpowiednią lokalizację inwestycji, która powinna być równie istotna. W końcu lokalizacja mieszkania ma kluczowe znaczenie dla codziennego trybu życia, komfortu i samopoczucia. To także ważny czynnik w przypadku sprzedaży lub chęci wynajmu lokalu. Dlaczego warto wybrać lokum w pobliżu centrum Łodzi i na co zwrócić szczególną uwagę?

Mieszkania na sprzedaż Łódź – bezpieczna okolica

Poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania jest rzeczą niezwykle ważną. W spokojnym i przyjaznym otoczeniu nie będzie problemu z udaniem się na wieczorny spacer czy pozwoleniem dzieciom na samodzielną zabawę. Jeśli istnieje taka możliwość, to warto zasięgnąć opinii o danej dzielnicy wśród znajomych lub obecnych mieszkańców dzielnicy. Nowoczesne inwestycje mieszkaniowe w centrum Łodzi lub w jego pobliżu często znajdują się na monitorowanych i ogrodzonych osiedlach.

Mieszkania Łódź – komunikacja

Choć posiadanie własnego samochodu jest obecnie normą, to dla mieszkańców większych miast bardzo ważna jest sprawna komunikacja miejska i dostęp do transportu publicznego, które pozwolą na szybkie dotarcie do pracy, szkoły czy na zakupy. Bliskość przystanków autobusowych i tramwajowych to istotne kryterium, dla osób szukających nowego mieszkania w Łodzi.

Kawalerka Łódź – sąsiedztwo zielonych terenów rekreacyjnych

Wybierając lokal w inwestycji położonej w centrum miasta warto sprawdzić, czy w pobliżu znajdują się miejsce pełne zieleni, w których można aktywnie spędzić czas bądź po prostu zrelaksować się na łonie natury. Mimo iż Łódź kojarzy się przede wszystkim z postindustrialną zabudową i słynną ulicą Piotrkowską, to charakteryzuje ją także dobry dostęp do terenów zielonych, takich jak parki, skwery i miejskie zieleńce ze świetnym zagospodarowaniem. Na terenie Łodzi znajduje się m.in. największy w mieście Park na Zdrowiu, piękny Park im. ks. J. Poniatowskiego czy park im. A. Mickiewicza. Sąsiedztwo takich miejsc jest szczególnie ważne w przypadku rodzin z dziećmi, osób posiadających zwierzęta, wielbicieli biegania, jazdy na rowerze i miłośników spacerów.

Mieszkania na sprzedaż Łódź – bliskość placówek edukacyjnych, punktów handlowo-usługowych i obiektów kulturalnych

Dobra infrastruktura to taka, która służy zaspokojeniu podstawowych potrzeb życiowych mieszkańców. Dla młodych małżeństw z dziećmi duże znaczenie będzie miała dostępność szkół, przedszkoli i żłobków oraz placów zabaw czy ośrodków zdrowia. Dla starszych osób ważna będzie bliskość parków, mniejszych sklepów i punktów usługowych. Studenci docenią z kolei zlokalizowanie inwestycji w pobliżu uczelni wyższych, a także obecność kin, teatrów, muzeów, restauracji, pubów czy galerii handlowych.

Nowe mieszkania w Łodzi – postaw na doświadczonego dewelopera

Zabytkowa, pofabryczna architektura i historyczna kamieniczna zabudowa to nie wszystko, co oferuje rynek nieruchomości w Łodzi. Nabywcy chętnie szukają mieszkań w blokach z wielkiej płyty, ale też w nowoczesnych inwestycjach wielorodzinnych. Najwięcej lokali z rynku deweloperskiego dostępnych jest na Śródmieściu i Polesiu. Ciekawą ofertę posiada w tych rejonach Grupa Murapol. To jeden z najbardziej doświadczonych i największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce pod względem liczby sprzedanych mieszkań oraz mieszkań przekazanych klientom.

– Od początku swojej działalności do końca czerwca 2023 r. zrealizowaliśmy 80 wieloetapowych inwestycji w całym kraju, w których powstało ponad 400 budynków z ponad 26,6 tys. lokali. Grupa Murapol zrealizowała już w Łodzi inne projekty – Murapol Widzew oraz Murapol Apartamenty Piłsudskiego, w których zamieszkało ponad 1 400 osób. Podczas wyboru mieszkania warto postawić na doświadczonego i sprawdzonego dewelopera – w końcu zakup własnego M to decyzja i inwestycja na całe życie – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Nowe mieszkania w Łodzi – gdzie szukać lokalu blisko centrum?

Jakie projekty posiada w swoim łódzkim portfolio deweloper? Szczególną uwagę warto zwrócić na wprowadzoną ostatnio do sprzedaży inwestycję Murapol Osiedle Filo, która została zaprojektowana przy ul. Wołowej na Starym Polesiu, pomiędzy centrum handlowo-rozrywkowym Sukcesja a Pasażem Łódzkim. W ramach pierwszego etapu inwestycji deweloper postawił do dyspozycji łodzian 143 lokali w 8-piętrowym budynku wraz z miejscami postojowymi w podziemnej hali garażowej. Osiedle usytuowane będzie niemalże w centrum Łodzi – na ulicę Piotrkowską, pełną atrakcji, sklepów i restauracji, można dotrzeć 15-minutowym spacerem. W okolicy funkcjonują też żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i licea, a sąsiedztwo inwestycji stanowi kampus Politechniki Łódzkiej.

Mieszkania na sprzedaż Łódź – Murapol Osiedle Faktoria

Na mapie łódzkich projektów Grupy Murapol znajduje się też Murapol Osiedle Faktoria, które zostało zaprojektowane przy al. 1 Maja, na zacisznym skraju Starego Polesia, w pobliżu zielonego kampusu Uniwersytetu Medycznego i największego w mieście Parku na Zdrowiu. W ramach osiedla powstaną dwa 4-piętrowe budynki z 265 kompaktowymi lokalami wraz z miejscami postojowymi zewnętrznymi oraz w podziemnych halach garażowych. Tuż za rogiem znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe. Najbliższy sklep spożywczy położony jest w odległości 600 metrów od inwestycji, a w ciągu zaledwie 10 minut jazdy samochodem można dotrzeć stąd do łódzkiej Manufaktury. W pobliżu funkcjonują żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i licea.

Mieszkania na sprzedaż Łódź – Murapol Argentum

Murapol Argentum to kolejny nowoczesny projekt dewelopera, który powstaje przy ul. Srebrzyńskiej, w dzielnicy Stare Polesie, nieopodal Parku na Zdrowiu. W pierwszym etapie inwestycji do dyspozycji klientów postawione zostały 204 lokale mieszkalne.  Wygodę w codziennym życiu zapewni bliskość centrum, a także liczne sklepy, hipermarkety i punkty handlowo-usługowe. W pobliżu osiedla znajdują się żłobki, przedszkola, szkoły oraz uczelnie wyższe, a także punkty apteczne, przychodnie i szpital. Tereny zielone, Ogród Zoologiczny z nowym Orientarium oraz Ogród Botaniczny będą sprzyjać spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Lokalizacja inwestycji pozwala na korzystanie z komunikacji miejskiej, docierającej do pozostałych części Łodzi – przystanek autobusowy oraz tramwajowy znajdują się tuż obok osiedla.

Mieszkania na sprzedaż Łódź – Murapol Nowa Przędzalnia

Znaną inwestycją dewelopera jest też Murapol Nowa Przędzalnia – wyjątkowy projekt realizowany w historycznej przestrzeni dawnej przędzalni. Tereny wokół ulicy W. Wróblewskiego są doskonale zaopatrzone w bazę usługowo-handlową oraz posiadają dogodny dostęp do komunikacji miejskiej. W okolicy znajdują się hipermarkety, mniejsze sklepiki, restauracje, przychodnie oraz placówki oświatowe.  W ramach ostatniego etapu inwestycji deweloper wprowadził na początku 2023 roku do oferty 43 lokale w 3-piętrowym budynku.

W obiektach wszystkich inwestycji zostanie zainstalowany system automatyki domowej Home Management System, który umożliwi w mieszkaniach korzystanie z rozwiązań inteligentnego domu. W standardzie każdego lokalu znajdują się także filtry antysmogowe, które poza ochroną przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z zewnątrz, eliminują także kurz, pyłki i dostęp owadów. Do mieszkań na piętrach przynależeć będą przestronne balkony, a do tych na parterze tarasy z ogródkami. Dla osób ekologicznie zmotoryzowanych zaprojektowano też stacje ładowania pojazdów elektrycznych na wybranych inwestycjach.

Tekst promocyjny