Beauty

Makijaż permanentny. Co musisz o nim wiedzieć?

Makijaż permanentny. Co musisz o nim wiedzieć?

Makijaż permanentny to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Jest to zabieg wykonywany w większości gabinetów kosmetycznych. Większość tych miejsc proponuje swoim klientkom makijaż permanentny wykonany według najnowszych trendów.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to trwałe zabarwienie skóry ust, oczu lub brwi. Zabieg ten nazywa się zabiegiem trwałym, jednak jego efekt utrzymuje się do około pięciu lat.

Dlaczego warto zdecydować się na makijaż permanentny?

Makijaż permanentny, czyli trwały pozwala ograniczyć nakładanie codziennego makijażu. Trwałe podkreślenie brwi w połączeniu z innymi zabiegami, na przykład trwale umocowanymi rzęsami sprawia, że twarz wygląda dobrze o każdej porze dnia.

Makijażem permanentnym podkreślić można również usta. Ten zabieg nie tylko skoryguje kształt ust, ale także pozwoli ożywić ich kolor. Przy pomocy tego zabiegu ukryć można drobne asymetrie.

Gabinety kosmetyczne wykonują również makijaż permanentny na powiekach. Popularnym zabiegiem jest makijaż permanentny w formie kreski. Dzięki temu nie trzeba używać już eyelinera. W każdym dużym mieście, takim jak Katowice czy Kraków gabinety kosmetyczne wykonują tego rodzaju zabiegi w pełnym zakresie.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając gabinet kosmetyczny?

Najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze gabinetu powinna być kwestia przestrzegania zasad higieny. Igły stosowane do tego rodzaju zabiegów powinny być jednorazowe. Inne sprzęty używane przy wykonywaniu takich zabiegów powinny być odkażane po wizycie każdej klientki.

Warto również zwrócić uwagę, czy dany gabinet kosmetyczny wykonuje te zabiegi wedle najnowszych trendów. Osoby wykonujące takie zabiegi powinny stale się doszkalać, by wykonywać je zgodnie z oczekiwaniami klientek.

By czuć się bezpiecznie podczas zabiegu i mieć pewność oczekiwanego efektu, warto wybrać renomowany gabinet. Należy również pamiętać, że gabinet wysokiej klasy zapewnia wyczerpującą konsultację poprzedzającą zabieg. W dużych miastach, jak Kraków czy Wrocław jest wiele gabinetów, które spełniają te wymagania.

Jak należy dbać o skórę po zabiegu makijażu permanentnego?

Po zabiegu makijażu permanentnego należy unikać słońca, a także kąpieli w chlorowanej wodzie oraz sauny. Świeżo poddaną zabiegowi skórę należy przemywać delikatnie czystą wodą oraz stosować odpowiednie preparaty zalecone przez osobę wykonującą zabieg.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Po zabiegu na około dwa tygodnie należy zrezygnować ze stosowania kosmetyków kolorowych do makijażu. Miejsc poddanych zabiegowi przez pewien czas nie powinno się również moczyć.

Artykuł powstał przy współpracy z salonem makijażu permanentnego w Krakowie https://karolina-kumanska.pl/, założonym przez mistrzynię Polski w makijażu permanentnym – Karolinę Kumańską.