Polecamy

ŁSSE wśród najlepszych stref na świecie!

ŁSSE wśród najlepszych stref na świecie!

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajęła szóste miejsce w rankingu stref ekonomicznych, przygotowanym przez fDi Magazine, pismo z grupy Financial Times. Oceniono aż 80 stref ekonomicznych z całego świata.

– Po raz kolejny znaleźliśmy się w rankingu najlepszych stref ekonomicznych na świecie. Tym razem zostaliśmy sklasyfikowani na miejscu szóstym. Równie dobre wyniki mamy, jeśli chodzi o opiekę nad małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Zauważono także naszą działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju, czyli ochrony środowiska – mówił Marek Michalik, prezes ŁSSE.

Ranking fDi Magazine to coroczne zestawienie obejmujące strefy ekonomiczne z całego świata. Przygotowuje je niezależne grono ekspertów biznesowych. Warto też wiedzieć, że jest to jedyne tego typu opracowanie na świecie, które porównuje działalności specjalnych stref ekonomicznych, agencji rządowych i innych instytucji otoczenia biznesu.

ŁSSE została także wysoko oceniona pod względem wykorzystania technologii. W tegorocznym opracowaniu dodatkowo oceniono aktywność instytucji otoczenia stref biznesu w zakresie dostosowania do wsparcia po epidemii COVID-19.

– W kategorii, która nazywała się „strategy pivot” oceniono to, jak dostosowaliśmy swoją strategię do rozwoju biznesu po pandemii koronawirusa. ŁSSE uzyskała w niej „excellence award”, czyli nagrodę za wyjątkowy wkład – wyjaśniła Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE.

W innym zestawieniu, przygotowanym przez brytyjski magazyn InvestmentMonitor, ŁSSE zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze w dwóch kategoriach – new investments i local impact, a także wyróżnienie za digitalizację i zrównoważony rozwój.

Ubiegły rok z powodu pandemii COVID-19 był wyjątkowo trudnym czasem dla całej polskiej gospodarki. Pomimo obiektywnych trudności Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej udało się przyciągną kolejne inwestycje o wartości 1,7 mld zł. Dzięki temu powstało prawie 700 nowych miejsca pracy.