Polecamy

Łodzianin Roku 2019 wybrany!

Łodzianin Roku 2019 wybrany!

Łodzianinem Roku 2019 został Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH w Łodzi. Laureat 25. edycji plebiscytu organizowanego przez Radio Łódź statuetkę i tytuł odebrał podczas Gali Finałowej zorganizowanej w Muzeum Miasta Łodzi.

Konrad Pokutycki, Łodzianin Roku 2019, szczerze wzruszony, pogratulował pozostałej czwórce nominowanych w tegorocznej edycji plebiscytu i podziękował wszystkim, którzy oddali na niego głosy. W swoim przemówieniu podkreślił, że warto lokalny patriotyzm łączyć z biznesem, ponieważ jest to z korzyścią dla wszystkich. – Nie tylko można łączyć, ale trzeba. My staramy się to robić od lat z dużym sukcesem. W Łodzi mamy ogromne fabryki i duże zatrudnienie. Prowadzimy prace badawczo rozwojowe w naszych laboratoriach i bardzo mocno rozwijamy współpracę z Politechniką Łódzką, Uniwersytetem Łódzkim i lokalnymi szkołami zawodowymi i technicznymi. Inwestujemy również w społeczność lokalną i rozwijamy działalność charytatywną – mówił laureat.

Konrad Pokutycki od 2008 roku jest prezesem zarządu firmy BSH w Polsce, mającej w Łodzi centra usług wspólnych i R&D, centrum logistyczne oraz trzy nowoczesne fabryki, w tym największy w Europie zakład produkcyjny AGD. Jest ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego.

W tym roku o statuetkę Łodzianina Roku walczyła piątka kandydatów, na których głosowali słuchacze, widzowie, czytelnicy i internauci. Oprócz Konrada Pokutyckiego nominowani byli Tisa Żawrocka, Jarosław Kamiński, Ireneusz Kowalewski i Maciej Banach.

Organizatorem plebiscytu jest Radio Łódź. Magazyn LIFE IN. Łódzkie był partnerem i patronem wydarzenia. Galę Łodzianin Roku 2019 uświetnił występ solistki Teatru Wielkiego w Łodzi Joanny Woś, śpiewaka operowego Jacka Laszczkowskiego oraz łódzkiego muzyka Pawła Samokhina.