Już 7 września fundacja Swim For a Dream po raz drugi zaprasza łodzian do wspólnego pływania! W Zatoce Sportu PŁ odbędzie się bowiem druga edycja Dnia Marzyciela, czyli charytatywnej sztafety pływackiej. Zapisy na www.dzienmarzyciela.pl/zapisy  już ruszyły!

Twój świat jest w Twoich rękach!”

Podczas ubiegłorocznej edycji uczestnicy wydarzenia podjęli się udanej próby ustanowienia rekordu Guinnessa w Największej liczbie osób, która przepłynie jedną długość basenu, w czasie 24h sztafety pływackiej. W trakcie całej doby w sztafecie popłynęło 1 740 marzycieli, którzy dołożyli swoją cegiełkę by rozwinąć program stypendialno-mentoringowy dla młodych sportowców – Uniwersytet Potężnych Dzików.

W czasach, kiedy coraz bardziej się od siebie oddalamy, gdzie wszyscy dookoła starają się nas poróżnić ze względu na poglądy polityczne, wiarę czy wygląd chcemy stworzyć wydarzenie, które jednoczy ludzi wokół wspólnego mianownika –marzeń, mówi Adam Jerzykowski, organizator wydarzenia.

Również z tego powodu każdy z uczestników usłyszał podczas dekoracji ważne zdanie, które stało się symbolem Dnia Marzyciela – „Twój świat jest w Twoich rękach”.

Dzień Marzyciela ewoluuje

W tym roku organizatorzy wprowadzili kilka zmian w formule sztafety. Zatoka Sportu PŁ zostanie podzielona na trzy baseny o długości 25m, gdzie na łącznie 30 torach zorganizowana będzie 12h sztafeta pływacka. Każdy z uczestników wskakuje do basenu by przepłynąć co najmniej jeden basen. Jedakże, dla tych, którzy w wodzie czuja się jak ryba, organizatorzy przewidzieli maksymalnie 30 min na pływanie. Do każdego toru będzie przypisany wolontariusz liczący ilość przepłyniętych basenów – Nie narzucamy minimalnego dystansu do przepłynięcia. Wystarczy, przepłynąć jedną, symboliczną długość basenu. Dla nas najważniejsze jest by zorganizować po raz kolejny fantastyczna imprezę, która na długo pozostanie w pamięci uczestników. Co więcej mamy realne szanse na zorganizowanie największej imprezy pływackiej w Polsce. Do tego musi się zapisać 2625 osób. – podsumowuje Jerzykowski. Do zabawy zapraszane są dzieci od lat 4. Górnego limitu wieku nie ma. Każdy może pływać z dodatkowym sprzętem pływackim, tj. rękawki, makaron, kamizelka. Najważniejszy jest udział.

Moc bezpłatnych atrakcji dla całych rodzin

Jak celebrować Dzień Marzyciela to na całego! Oprócz sztafety pływackiej fundacja wraz z Partnerami szykują niepowtarzalny piknik na świeżym powietrzu, wypełniony po brzegi atrakcjami dla całych rodzin. Na najmłodszych będą czekać animacje sportowo-rekreacyjne oraz zajęcia naukowe i kreatywne, bańki mydlane czy wyścigi RoboSamochodów. Dorośli za to będą mogli pośmigać na SkimBoardzie, przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości czy odpocząć na leżakach w strefie chillu. Ponownie zostanie również wystawiona Wielka Skrzynia Marzeń, do której każdy z uczestników będzie mógł wrzucić spisane na kartce marzenie. Fundacja Swim For a Dream powoła specjalną komisję ds. marzeń i postara się spełnić je wszystkie, tak jak w przypadku 10-letniego Przemka, który rok temu wymarzył sobie zostać Prezydentem. Dzięki fundacji 6 grudnia 2018 r. objął on urząd Prezydenta Miasta Łodzi na jeden dzień.

Po co to wszystko?

Dochód z tegorocznej imprezy ponownie zostanie przeznaczony na rozwój programu stypendialno-mentoringowego Uniwersytet Potężnych Dzików. Od 2018 r. wsparcie w postaci spotkań z mentorami, specjalistami, korepetycji z przedmiotów szkolnych otrzymało 11 stypendystów.

Działanie UPD jest uzupełnieniem oferty klubów sportowych, które ze względów finansowych często nie są w stanie zapewnić konsultacji z psychologiem sportowym czy dietetykiem. – wspomina Jerzykowski.

Wykup pakiet startowy dla siebie lub podopiecznego domu dziecka

Zapisy na wydarzenie ruszyły na stronie www.dzienmarzyciela.pl, a bieżące informacje o planowanych atrakcjach oraz kulisy z przygotowań publikowane są na wydarzeniu Dzień Marzyciela na FB. Jeśli nie możesz wziąć udział w wydarzeniu, a chcesz wesprzeć inicjatywę możesz wykupić pakiet startowy dla podopiecznego pieczy zastępczej. Wystarczy, że podczas rejestracji uzupełnisz swoje dane, a w polu Nazwa drużyny wpiszesz hasło „Piecza zastępcza”.

To będzie coś niezwykłego. Już rok temu było magicznie a w tym roku będzie jeszcze lepiej – podsumowuje pomysłodawca Dnia Marzyciela, Adam Jerzykowski.

Dzień Marzyciela w Zatoce Sportu PŁ

🎥Pamiętacie Dzień Marzyciela i bicie rekordu Guinnessa? To jeszcze raz: Podobało się⁉️😍 Politechnika Lodzka Swim For a Dream

Opublikowany przez Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej Środa, 19 września 2018

Światowy Dzień Marzyciela 8-9.09.2018 r.

Ile możemy❓❤,jerzyk.—Dzień Marzyciela współtworzyli:Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej Politechnika Lodzka hartmann24.pl PKO Leasing S.A. PwC Polska Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna Barry Callebaut w Polsce Boomerun moviGO Urząd Miasta Łodzi Polska Grupa Farmaceutyczna AQUA-SPEED AAT Holding FitFabric NUKE Creative Avete Centrum Medyczne Żywiec Zdrój Modern Forms Feel The Water Cyrek Digital Studio Warto Mini Basket Liga Vitoff Space that Involves dziane Archizo Stasiewicz Jewelry – biżuteria Projektyp Studio Virtual House Ciężko zmazać Centrum Inżynierskie "Raptor" Lodz Solar Team Kraina Gagatka KołoWrotki Wavy Szkoła Gortata – Łódź Soligrano Zatoka Smaku CrossFit Zatoka Wrzuć na luz z Eską Łódź Spółdzielnia socjalna FADO LIFE IN. Łódzkie Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki DeafRespect Regionalne Centrum Wolontariatu "Centerko" Łódzkie Młodzieżowe Centrum Wolontariatu Yves Rocher Polska Centrum Innowacji Biznesowej Polski Związek Pływacki SkyHub Ewelina Krajewska EVEL – DIET Celironman – Triathlon Club Albéa Group

Opublikowany przez Swim For a Dream Niedziela, 30 września 2018