Polecamy

Łódź zawsze modą stała!

Łódź zawsze modą stała!

Zapraszamy na pierwszą edycję wydarzenia „Marka Wspiera Markę” – multibrandowego pokazu mody promującego polską modę i design! Organizatorami wydarzenia, które odbędzie się 7 kwietnia w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, jest Personal Branding Polska i Województwo Łódzkie.

W pokazie biorą udział wyłącznie polskie marki z branży mody. Łączenie marek, wzajemna wymiana i współpraca to podstawowa idea projektu, dlatego w wydarzeniu biorą udział już dobrze znani projektanci oraz ci, którzy na tą rozpoznawalność dopiero pracują i debiutują w świecie mody. Szczególną uwagę organizatorzy przykładają do wsparcia promocyjnego absolwentów uczelni artystycznych.

Warto podkreślić, iż idea wydarzenia Marka Wspiera Markę, uwzględnia współpracę nie tylko marek modowych, ale także firm z innych sektorów (np. kosmetycznego, spożywczego, motoryzacyjnego).

Wydarzenie planowane jest na 500 gości. Dla wszystkich zainteresowanych pokazem organizatorzy przygotowali możliwość oglądania pokazu on-line tzw. live-streaming. To będzie jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce!

Co wyróżnia „Marka Wspiera Markę”?

Projekt „Marka Wspiera Markę” zrodził się z głębokiej wiary w ideę, iż samemu można zdziałać wiele, ale we współpracy można osiągnąć wszystko.

To jedyne wydarzenie w Polsce, które łączy we współpracy tak wiele różnych marek. W idei multibrandingu zawarto myśl wzajemnej pomocy, dlatego każdy uczestnik wydarzenia daje coś od siebie, ale również otrzymuje!

Zdradzamy pierwsze nazwiska pokazu!

Skoro jesteśmy w Łodzi nie może zabraknąć łódzkich absolwentów i projektantów związanych z miastem na stałe.

Klaudia Markiewicz – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i obecna doktorantka Wydziału Tkanin i Ubioru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz Marszałka Województwa Łódzkiego. Laureatka wielu konkursów, autorka wzorów nowego państwowego umundurowania Służby Więziennej. Swoje kolekcje prezentowała
w 12 krajach na międzynarodowych wydarzeniach, m.in. czterokrotnie podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland (decyzją i wyborem Rady Programowej), New York Fashion Week Brooklyn, Salone del Mobile w Mediolanie, London Design Fair / Tent London, trzykrotnie Belarus Fashion Week, trzykrotnie Salone della Moda Rotterdam, Mados Infekcija–we współpracy z Instytutem Polskim
w Wilnie, Fashion Live Slovak Fashion Week -współpraca z Instytutem Polskim w Bratysławie, Ostrava Fashion Week , Riccione Italian Fashion Week , Lviv Fashion Week, Apolda European Design Awards (Niemcy). Od skończenia studiów licencjackich (2014) prowadzi autorską markę Klaudia Markiewicz. Cechą charakterystyczną jej twórczości jest łączenie innowacyjnych technik z tradycyjnymi metodami wytwórstwa ubioru.

De La Fotta –  również związana z Łodzią, ale tym razem z osobistego wyboru. Markę tworzą dwie niezwykle barwne osobowości- matka i córka, Beata i Zuzanna. Gdy Zuzanna po raz pierwszy odwiedziła Łódź, zakochała się bez pamięci i spośród wielu miast, w których mogła zamieszkać
w Europie, wybrała właśnie to miejsce.

Specjalnie na Marka Wspiera Markę w Łodzi, De La Fotta przygotowuje nową kolekcję pod tytułem „Z innej bajki”, wykorzystując motywy bajek z różnych kultur. Pojawią się także formyi symbole romantyczne oraz gry komputerowe, gazety, printy, pop art,  nawiązujące do lat 50 i 60.

Czy to nie brzmi jak … bajka :-)?

Pozostali projektanci biorący udział w wydarzeniu:

  • Simona Nikołajewska,
  • Angelika Józefczyk,
  • Kalina Kocemba,
  • Kamil Hala,
  • Maciej Piłat.