Polecamy

Kreatywne biuro w centrum miasta

Kreatywne biuro w centrum miasta

Tomasz Melka (Manager Oddziału Łódzkiego OKAM Capital) oraz Dagmara Grębowska (Project Manager Łódź.Work)

O fabrycznym klimacie Łódź.Work i udogodnieniach dla przyszłych najemców opowiadają Arie Koren, CEO OKAM Capital oraz Dagmara Grębowska, Project Manager inwestycji przy ul. Dowborczyków 18.

LIFE IN. Łódzkie: Miejsce nowych możliwości – tak charakteryzujecie przestrzeń w nowej inwestycji biurowej Łódź.Work, którą firma OKAM Capital realizuje przy ul. Dowborczyków 18. O jakich możliwościach mowa?

Arie Koren: Nowatorski w skali regionu, wielofunkcyjny kompleks biurowy Łódź.Work, który realizujemy przy ul. Dowborczyków 18, powstaje na terenach XIX-wiecznych Zakładów Graficznych i  wcześniejszej fabryki przędzy Teodora Meyerhoffa. Przywracamy do życia stary, zapomniany zabytkowy kompleks nadając mu zupełnie nowe możliwości. Tworzymy miejsce przyjazne branżom kreatywnym, które doskonale odnajdują się w starych pofabrycznych przestrzeniach.

Kogo najchętniej widzielibyście jako najemców?

Dagmara Grębowska: Wszystkich, którzy wpisują się w tzw. branżę kreatywną, bo nasz budynek jest po prostu nietuzinkowy i wyjątkowy. Myślimy o agencjach marketingowych, agencjach PR-owych, branży fotograficznej czy filmowej oraz branży IT, BPO, finansowej i tym podobnych.

Dlaczego mieliby wybrać biura przy Dowborczyków 18, a nie gdzie indziej, wszak konkurencja na łódzkim rynku jest całkiem spora ostatnimi czasy?

Dagmara Grębowska: O niektórych naszych zaletach wspomniałam już wcześniej jak, chociażby o kreatywnym pofabrycznym klimacie, tak nam bliskim w Łodzi. Klimat jest ważny, ale liczą się też bardzo przyziemne sprawy, jak chociażby lokalizacja – w centrum miasta z dogodnym dojazdem z każdej strony, bliskość ulicy Piotrkowskiej, Nowego Centrum Łodzi, Dworca Łódź Fabryczna. Możemy też pochwalić się jednym z większych współczynników miejsc parkingowych, jeśli chodzi o inwestycje biurowe w naszym mieście, tak więc miejsc postojowych na pewno nie zabraknie, a dodatkowo wydzielamy miejsce do krótkiego parkowania dla kurierów przywożących przesyłki.

Z tego, co wiem, to niejedyne udogodnienia, prawda?

Dagmara Grębowska: Zadbamy o posiadaczy elektrycznych aut, stawiając stację do ich ładowania. Myślimy też o tych, którzy chętnie korzystają z rowerów, dlatego tworzymy własną stację rowerową. Specjalnie z myślą o rowerzystach powstaje w lobby obiektu prysznic i szafki do przechowywania rzeczy. Nie będzie się już o to musiał martwić żaden z naszych przyszłych najemców. Zadbamy także o samą przestrzeń wokół budynku, tak aby można było miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Rekonstruujemy ścianę zabytkowej kotłowni z historycznymi witrażami, to właśnie przy niej staną ławki, pojawi się też zieleń. Także z tyłu budynku wydzielimy miejsce na tzw. chillout – zielone z mikromuralem i leżakami w sezonie letnim. Bardzo zależy nam na komforcie pracujących tu ludzi.

Kiedy obiekt zostanie oddany do użytku i jak wygląda kwestia aranżacji przestrzeni?

Arie Koren: Obiekt planujemy oddać w III kwartale tego roku, co nie oznacza, że będzie można się do niego od razu wprowadzać. Od samego początku założyliśmy bowiem, że oferowane przez nas biura będą szyte na miarę, oczywiście w określonym przez nas standardzie. Do dyspozycji mamy łącznie ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych na czterech kondygnacjach. Chętnie wynajmowalibyśmy całe kondygnacje, ale nie ma problemu, gdy będzie zapotrzebowanie na 200-300 metrów, my je odpowiednio zagospodarujemy – postawimy ścianki działowe, położymy wykładziny, zamontujemy oświetlenie i pomalujemy na wybrany kolor. Najemcy pozostanie jedynie urządzenie przestrzeni. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Łódź, ul. Dowborczyków 18
tel. 725 940 945
www.lodzwork.pl
e-mail: lodz.work@okam.pl