Wydarzenia

Firma KPMG w Monopolis! Nowa wieża już prawie cała wynajęta

Firma KPMG w Monopolis! Nowa wieża już prawie cała wynajęta

Trudny i pełen wielkich zmian w Polsce i na świecie – taki był 2022 rok. Jednak dla Monopolis okazał się on wyjątkowo udany. W ostatnich miesiącach minionego roku sfinalizowano kolejną dużą umowę najmu. Swoje miejsce w wieży Monopolis znalazła KPMG, firma z tak zwanej wielkiej czwórki.

KPMG jest globalną organizacją niezależnych firm świadczących usługi doradcze, działającą obecnie w 143 krajach i zatrudniającą ponad 265 000 pracowników w firmach członkowskich na całym świecie. W Polsce od 1990 r. świadczy usługi audytorskie oraz inne usługi poświadczające z zakresu doradztwa podatkowego, doradztwa biznesowego, transakcyjnego, technologicznego, księgowego oraz rachunkowego. Dodatkowo kancelaria prawna KPMG Law, stowarzyszona z KPMG w Polsce, świadczy kompleksowe usługi prawne. Firma zatrudnia ponad 2100 osób w siedmiu biurach zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

– Transakcję wynajmu powierzchni w Monopolis możemy opisać jako przykład rozwiązania typu win-win. Jako Colliers reprezentowaliśmy doradczo-audytorską firmę KPMG w Polsce. Pod uwagę wzięliśmy wiele kryteriów wyboru najlepszej lokalizacji. Wieża M3 w Monopolis okazała się idealnym miejscem dla naszego klienta, ponieważ oferuje wysokiej klasy architekturę, prestiż miejsca, topową lokalizację, a jednocześnie spełnia najwyższe normy techniczne. Nie bez znaczenia była też cała oferta Monopolis, wyjątkowego w skali europejskiej, wielofunkcyjnego kompleksu, charakteryzującego się dodatkowo bardzo łódzkim, postindustrialnym klimatem. Dopięcie na ostatni guzik transakcji, gdzie po obu stronach mamy tak znamienitych partnerów, stawia przed doradcą wiele wyzwań, ale satysfakcja z sukcesu jest ogromna – opowiada Marcin Włodarczyk, Dyrektor Regionalny z Działu Powierzchni Biurowych w Łodzi.

Firma KPMG zdecydowała się wynająć całe 11 piętro, z którego rozciąga się wyjątkowy widok na panoramę naszego miasta. Otwarcie biura planowane jest wiosną, a obecnie trwają prace aranżacyjne.

– Muszę przyznać, że lekko obawialiśmy się wpływu sytuacji zewnętrznej na sektor wynajmu powierzchni biurowych. Jednak Monopolis ma już ugruntowaną pozycję na łódzkim rynku, dlatego cieszy nas liczby zapytań, które płyną od potencjalnych najemców. Sukcesywnie je finalizujemy. Potwierdzeniem niech będzie stopień komercjalizacji Monopolis, który osiągnął już poziom 90 procent dla pierwszego etapu i prawie 80 procent dla drugiego. Myślę, że to dobra wróżba na rok 2023 – dodaje Anna Celichowska, członek Zarządu Virako sp. z o.o. i dyrektor ds. komercjalizacji.

Monopolis – wiele w jednym

Monopolis to wpisująca się w dziedzictwo pofabrycznych, łódzkich zabudowań przestrzeń, która stanowi mozaikę funkcji kulinarnych i kulturalnych. Rewitalizacja dawnych zakładów Monopolu Wódczanego została doceniona prestiżową nagrodą – w 2020 roku obiekt uznano za najlepszy projekt w kategorii „mixed-used” na świecie. Monopolis to jeden kompleks skrywający wiele polis: 7 restauracji, biura, zielony pasaż, Scenę Monopolis, Muzeum Polmosu, Monosferę Kreatywności dla dzieci i galerie sztuki. To doskonałe połączenie biur, sztuki, kultury i rozrywki. Pofabryczny kompleks jest flagową inwestycją Virako, polskiej firmy deweloperskiej.