Polecamy

Już w czerwcu nowe atrakcje w miejskim aquaparku

Już w czerwcu nowe atrakcje w miejskim aquaparku

Rozpoczął się montaż gigantycznych zjeżdżalni na terenie aquaparku „Fala”. Nowa wieża zjeżdżalni już stoi. Czas na zmontowanie czterech nowych atrakcji. Pozostaje mieć nadzieję, że z atrakcji będzie można faktycznie skorzystać w czerwcu.

Zjeżdżalnie będą całoroczne – wejście do nich oraz hamownie zostaną połączone z wewnętrzną częścią strefy basenowej. Dzięki temu będzie można korzystać z urządzeń nie tylko w czasie upałów, ale nawet zimą. Aż trzy zjeżdżalnie mają być pontonowe, w dodatku wyposażone w atrakcyjne efekty audiowizualne.

Jedno z urządzeń to będzie zjeżdżalnia typu „cebula”, z czaszą o średnicy aż 12 metrów i o długości 140 metrów. Jej montaż właśnie się rozpoczął. Dodatkowych wrażeń mają dostarczać tzw. rożki, które będą wprawiać dwuosobowe pontony w drgania i ruch wahadłowy – w to wszystko na drugiej zjeżdżalni o długości ślizgu 132 metry. Będzie też klasyczna zjeżdżalnia, najdłuższa – 144-metrowa.

W zjeżdżalni „cebuli” będą świetlne tunele, pas startowy i projekcje nawiązujące do kosmosu. Z kolei zjeżdżalnia z „rożkami” będzie wyposażona w świetlne elementy geometryczne i błyskawice. Natomiast najdłuższą ze zjeżdżalni będzie można pomknąć w podwodne głębiny, gdzie na ekranach pojawią się morskie zwierzęta.

Dla miłośników mocnych wrażeń będzie przygotowana ekstremalna zjeżdżalnia w formie kapsuły z zapadnią w podłodze oraz pionowym zjazdem o długości 120 metrów i stroboskopowym oświetleniem.

Dzięki inwestycji, która pochłonąć ma około 20 milionów złotych – klientom Aquaparku Fala przybędzie ponad pół kilometra do ślizgania. Konstrukcje będą wyposażone w warstwę izolacyjną, potrzebną w czasie sezonu jesienno-zimowego.