Wydarzenia

Jedziemy do Sieradza na Open Hair Festival

Jedziemy do Sieradza na Open Hair Festival

Sieradz Open Hair Festival wraca po rocznej przerwie. W tym roku muzyka, fryzjerstwo, sztuka, moda i rozrywka porwą do zabawy od 21 do 23 lipca.

 

Pierwsza edycja Sieradz Open Hair Festival zorganizowana została w 2009 roku w setną rocznicę narodzin „chłopczycy” – fryzury, która w 1909 roku zapoczątkowała niezwykły rozgłos i rozwój kariery Antoine’a Cierplikowskiego. Festiwal opiera się na niezwykle nowatorskim i niecodziennym pomyśle – zarówno amatorskim jak i profesjonalnym, kreatywnym fryzjerstwie, połączonym ze sztuką, modą, muzyką. Na festiwal składają się odbywające się w wielu punktach miasta wystawy, koncerty, happeningi, etc. Wszystkie wydarzenia są ogólnodostępne i niebiletowane. Sieradzki festiwal nierozerwalnie związany jest z postacią Antoine’a Cierplikowskiego, genialnego fryzjera, artysty, wizjonera pochodzącego z Sieradza, który przede wszystkim był jednym z pierwszych stylistów, którzy kreowali fryzury słynnych aktorek, piosenkarek i gwiazd swoich czasów.

Muzyczne szaleństwo

Jak w każdej edycji, tak i w tym roku Open Hair Festival zaoferuje solidną porcję muzyki, a dobór wykonawców i gatunków muzycznych sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. 22 i 23 lipca na scenie głównej festiwalu pojawią się: T.Love, Grubson, Reneta Przemyk i Mężczyźni (Igor Herbut, Czesław Mozil, Skubas), a także Justyna Majkowska i Piotr Cajdler oraz Baasch. W piątek 21 lipca w muzyczne wibracje wprowadzą Sydney Polak oraz zjawiskowi Wiktoria Zwolińska i Tynsky.

Moda, sztuka i fryzjerstwo

Na Sieradz Open Hair Festival nie może oczywiście zabraknąć fryzjerów. 23 lipca zapraszamy na sieradzki Rynek, gdzie za sprawą łódzkiej szkoły Anagra będzie można odmienić swoją fryzurę stylową, szaloną stylizacją. Podczas festiwalu nie może zabraknąć duchowej obecności Antoniego Cierplikowskiego. Już teraz zapraszamy do odwiedzin jego wirtualnego muzeum zlokalizowanego w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu, a także na wystawę jego fotografii na Wzgórzu Zamkowym w piątek 21 lipca.
W tym samym dniu w Powiatowej Bibliotece Publicznej będzie można zabawić się w detektywa w pokoju zagadek Antoine’a.
Modową gwiazdą Sieradz Open Hair Festival będzie w tym roku Mariusz Przybylski, za sprawą którego pierwszy raz na festiwalowym wybiegu w nocnym pokazie będzie można zobaczyć męskie kolekcje modowe. Z projektantem będzie można również porozmawiać w strefie MeetMe na Rynku. Swoje kolekcje zaprezentują również młodzi polscy projektanci z łódzkiej ASP.

Spotkania z ciekawymi ludźmi

Sieradz Open Hair Festival to także spotkania z ciekawymi ludźmi. Sobotnimi gośćmi strefy MeetMe będą fryzjerscy i modowi influencerzy: Emilia Zakręcovnia oraz Weronika Kaniewska. Dzień później w tym samym miejscu będzie można spotkać się z Agnieszką Niedziałek oraz Maksem Behr. W strefie MeetMe w sobotnie popołudnie posłuchamy też „Fredy dla każdego”.

Antoine Cierplikowski miał swoje salony na całym świecie, a jego fryzury wywoływały uśmiech na wielu twarzach, dlatego warto będzie zobaczyć wystawę wielkoformatowych zdjęć Elżbiety Dzikowskiej zatytułowanej… „Uśmiech świat”.

Prowadzącymi poszczególne festiwalowe wydarzenia będą Maja Hyży oraz Conrado Moreno. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Przyjeżdżajcie do Sieradza na Open Hair Festival.

 

Więcej informacji na www.openhair.pl oraz FB:openhairfestival