Biznes

Jaszpol Dealerem Dobrych Uczynków

Jaszpol Dealerem Dobrych Uczynków

Za nami kolejna edycja prestiżowego konkursu w branży motoryzacyjnej. Znamy już Dealera Roku oraz Dealerów nagrodzonych w ośmiu kategoriach specjalnych. Na szczególną uwagę zasługuje tytuł Dealera Dobrych Uczynków. W tym roku ta wyjątkowa nagroda powędrowała w ręce firmy Jaszpol.

14-15 września 2021 r. miał miejsce 12. Kongres Dealerów organizowany przez Miesięcznik Dealer. Tegoroczny Kongres na nowo połączył branżę na żywo (poprzednia edycja odbyła się w formie zdalnej). Organizatorzy zaprosili dealerów do Łodzi, do DoubleTree by Hilton, czyli dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych.

Były spotkania, dyskusje, wymiana doświadczeń, branżowe plotki oraz konkretne biznesowe rozmowy. W ciągu dwóch dni wystąpiło 18 prelegentów, gdzie każdy z nich poprowadził
dynamiczne, 20-minutowe wystąpienie. Kto wystąpił?

• Dealerzy, opowiedzieli o wdrażanych procesach i sprawdzonych, dobrych praktykach.
• Eksperci z branży, podając konkretne przykłady, wdrożeń przynoszących efekty.
• Specjaliści spoza motoryzacji, którzy zwrócili uwagę na trendy sprzedażowo-marketingowe.

Dealerskie Oskary otrzymali najlepsi i najbardziej kreatywni dealerzy. W gronie zwycięzców znalazły się firmy Emil Frey Polska, Toyota Romanowski, Frank-Cars, Bawaria Motors, Gall-ICM, zaś nagrody personalne otrzymali Błażej Mrugalski (Wschodząca Gwiazda Rynku Dealerskiego, Grupa Bemo) oraz Bogusław Kowalski (Człowiek Roku Miesięcznika „Dealer”, firma
Auto Idea).

W tym znamienitym gronie znalazła się również firma Jaszpol, dealer takich marek jak Opel, Renault i Dacia. Łódzkiemu dealerowi przyznano tytuł Dealera Roku 2021 w Kategorii Dealer Dobrych Uczynków. Ta nagroda nie może dziwić. Jaszpol od lat jest zaangażowany społecznie – dostrzega potrzebujących w najbliższym otoczeniu i chętnie angażuje się we wszystkie lokalne inicjatywy.

– Niezmiernie cieszy mnie ten tytuł, ponieważ pomoc potrzebującym wpisaliśmy w nasze DNA. Od zawsze staramy się dostrzegać tych, którzy oczekują i potrzebują naszego wsparcia. Staramy się wychodzić naprzeciw. I nie dla nagród i wyróżnień, lecz z potrzeby serca. Robimy to od lat – podkreśla prezes Krzysztof Jaroszewicz.

DOBROCZYNNA AKTYWNOŚĆ FIRMY JASZPOL

Rzeczywistość, w której żyjemy, została mocno zdominowana przez pandemię koronawirusa. Kryzys dotknął gospodarkę, sprawił, a firmy zaczęły mocno zaciskać pasa. Wszystko po to, by po prostu przetrwać. Jednak istnieją takie marki, które w tym trudnym czasie nie zrezygnowały z pomagania innym. W taki właśnie sposób postępuje Jaszpol. Oto jedne z największych inicjatyw, jakie udało się podjąć.

Solidarni z medykami

W krytycznym momencie narastania pierwszej fali koronawirusa firma Jaszpol przygotowała akcję serwisową, dedykowaną służbą medycznym. Za symboliczną złotówkę wymieniano opony z zimowych na letnie. Kilka miesięcy później firma poszła o krok dalej. W serwisach Jaszpol dokonywano kontroli pojazdów w oparciu o 18 parametrów, mających ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Jesienna usługa również kosztowała jedyną złotówkę. Akcja obejmowała samochody marki Renault i Dacia.

Jaszpol dla Gajusza i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Gajusz jest łódzką fundacją, której podopiecznymi są dzieci w trudnej sytuacji życiowej – nieuleczalnie chore, z wykrytymi wadami letalnymi, osierocone lub porzucone. W grudniu ubiegłego roku w firmie Jaszpol odbyła się zbiórkę na rzecz fundacji. Pieniądze zbierano na specjalnej stronie internetowej oraz w salonach Jaszpol w Łodzi i Zgierzu. Firma nagrodziła najbardziej hojnego darczyńcę – nagrodą był samochód renault Zoe na weekend.

Jaszpol wziął udział w tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do licytacji przekazano dwa samochody Renault Zoe na weekend. W podobny sposób zaangażowano się przed dwoma laty, a w 2018 r. Renault Talisman wziął udział w zorganizowanej przez sztab WOŚP paradzie jeźdźców i powozów konnych.

Gaszyn Challenge i Dzień Szpilek

#Gaszynchallenge to słynna akcja, która przyniosła miliony złotych na rzecz dzieci chorujących na SMA. Zaczęło się od człowieka, który wykonał 10 pompek, wpłacił pieniądze, a następnie nominował kolejne osoby. Po pewnym czasie pompki robili wszyscy – sportowcy, urzędnicy, uczniowie szkół. W tej akcji nie mogło zabraknąć aktywności firmy Jaszpol, która została nominowana przez Zespół Szkół nr 10 w Zgierzu oraz dealera Emil Frey Subaru Rzgów. W ramach tej akcji nasi pracownicy wykonali 10 pompek (mężczyźni) i 10 przysiadów (kobiety), a po wykonanym zadaniu każdy z uczestników wpłacił pieniądze na konto zbiórki na siepomaga.pl. Następnie Jaszpol nominował trzy kolejne instytucje.  Dzień Szpilek to z kolei ogólnopolska akcja, którą zna większość kobiet. Jej organizatorem jest marka odzieżowa Moliera2. Jak wziąć w niej udział? Wystarczy wykonać zdjęcie w szpilkach, opublikować je w social mediach, a następnie wpłacić 2 zł za każde wrzucone zdjęcie. Siłą tej akcji jest bardzo szeroki zasięg. Jaszpol również się przyłączył, wystawiając swój skład i promując zabawę
wśród swoich klientów.

„Krew paliwem życia”, czyli akcja krwiodawstwa

Firma Jaszpol wspólnie z łódzkim RCKiK przeprowadziła akcję „Krew paliwem życia”, którą skierowano do wszystkich krwiodawców – oddających krew regularnie i tych, którzy chcieli ją oddać po raz pierwszy. Aby wziąć udział w zabawie, należało oddać krew lub jej składniki w RCKiK w Łodzi, w dniach 15-21 marca 2021. Przez cały tydzień trwania akcji dawcy mogli wziąć udział w wielkim konkursie. Było o co walczyć! Firma Jaszpol ufundowała nagrody w postaci trzech samochodów na weekend – Renault Clio, Renault Captur oraz Renault Kadjar. Należy podkreślić, że auta były w pełni zatankowane, a krwiodawca mógł zwrócić samochód z zupełnie pustym bakiem. W konkursie mogli wziąć udział dawcy, którzy ukończyli 23. rok życia i posiadali prawo jazdy od min. 5 lat.

– Działania firmy Jaszpol dowodzą, że obok samej pomocy równie ważne jest zaangażowanie i solidarność pracowników firmy, ich rodzin i naszych klientów – mówi Krzysztof Jaroszewicz – Prezes Jaszpol. – To podwójne zwycięstwo, bo oprócz wsparcia, którym firma obdarowuje potrzebujących, jednocześnie łączymy naszych pracowników i klientów w innych niż biznesowe obszary naszej aktywności. Dzięki temu „łańcuch pomocy” staje się coraz dłuższy i pozwala dotrzeć do większej liczby tych, którzy sami nie są w stanie sobie poradzić

—————————————————-

Jaszpol to autoryzowany dealer marek Opel, Renault i Dacia. Firma już od ponad 30 lat zdobywa zaufanie klientów dzięki ugruntowanej pozycji i doświadczeniu w branży. To jeden z największych motoryzacyjnych graczy na terenie województwa łódzkiego. Zaczęło się w 1989 r., kiedy to powstał pierwszy niewielki salon w Zgierzu, przy ul. Łódzkiej 28. Wówczas w salonie mieściły się zaledwie dwa samochody. Jednak wieloletni rozwój firmy przyniósł nowe salony w Łodzi – pierwszy przy ul. Brukowej 2 i drugi przy ul. Przybyszewskiego 176/178. W obiektach Jaszpol znajdują się salony aut nowych, a także serwisy mechaniczne. Ponadto firma świadczy usługi w zakresie sprzedaży samochodów używanych oraz serwisu blacharsko-lakierniczego. Mimo trudnego dla branży motoryzacyjnej roku, Jaszpol nie zwalnia tempa. W styczniu 2021 r. rozszerzono ofertę o samochody marki Opel. Nowy salon mieści się w Łodzi, przy ul. Szparagowej 4