Polecamy

Jak zachęcić dzieci do uczenia się matematyki

Jak zachęcić dzieci do uczenia się matematyki

Japoński Związek Sorobanu wraz z firmą Superminds Academy zorganizuje konferencję  „Neuronauka w matematyce” popularyzującą japońską metodę „soroban” oraz nowoczesne trendy w edukacji dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie pomógł zorganizować oraz objął swoim patronatem Uniwersytet Łódzki. 
Głównym celem konferencji, która odbędzie się 6 października br., jest podsumowanie dotychczasowych doświadczeń z nauką „soroban” w ramach Superminds Academy w Polsce, zaprezentowanie wyników delegacji Japońskiej, a co najważniejsze pokazanie szerokiej publiczności na czym polega fenomen japońskich technik szybkiego liczenia. Dodatkowo w ramach wydarzenia zaprezentowane będą najnowsze metody nauczania matematyki zgodnie z zasadami najnowszych odkryć́ w dziedzinie neurobiologii. Opisana zostanie także geneza oraz zasady działania japońskich technik szybkiego liczenia, w szczególności techniki liczenia na sorobanie.

Konferencji towarzyszyć będzie wręczenie certyfikatów dla uczestników egzaminu na stopień 9 KYU, który
odbył się w czerwcu 2018 roku. To będzie oficjalne wręczenie pierwszych japońskich certyfikatów w Polsce.

Ostatnim elementem wydarzenia będzie praktyczne zapoznanie się z potencjałem nauczania sorobanu oraz metod neuromatematyki w ramach turnieju „Mistrza sorobanu” oraz „Mistrza neuromatematyki”.

Wydarzenie zostało objęte honorowymi patronatami Ambasady Japonii, Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej oraz Politechniki Łódzkiej.

Soroban to starożytna metoda liczenia doskonalona właśnie w Japonii, pozwalająca dzieciom i dorosłym na poprawienie umiejętności logicznego myślenia, szybkiego kalkulowania liczb w dowolnym zakresie. Wykorzystuje się w tym celu liczydło – abakus, a w dalszych poziomach nauki tylko wyuczoną logikę postępowania. W krajach azjatyckich osoby uczące się tą metodą osiągają doskonałe wyniki związane z umiejętnościami zapamiętywania, a metody liczenia wykorzystuje się z powodzeniem w czasie negocjacji oraz innych zagadnieniach biznesowych wymagających sprawnego liczenia. Niektóre źródła mówią o wpływie korzystania z sorobanu na spowalnianie procesu starzenia się mózgu. W Polsce rozwijany jest program Superminds Academy. Program został stworzony przez sztab specjalistów naukowych, językowych i biznesowych po to, aby zapoczątkować zmianę w mentalności i przekonaniach.

REJESTRACJA online obowiązkowa
https://konferencjaneuromatematykagoscie.konfeo.com/pl/groups

Kontakt:
Aneta Grzanek
Superminds Academy sp. z.o.o
Tel. 604 674 514
biuro@supermindsacademy.com