Polecamy

Jak wyróżnić nasz salon?

Jak wyróżnić nasz salon?

.

Jednym z ważnych etapów urządzania salonu jest dekorowanie ścian. To właśnie poprzez różnego rodzaju motywy, zdobienia i grafiki można całkowicie odmienić wnętrze i nadać mu wyjątkowego charakteru. Do najciekawszych propozycji z pewnością zaliczają się fototapety i obrazy. Wystarczy zastosować kilka trików, aby uzyskać ciekawy efekt. Podpowiadamy, jak wyróżnić swój salon!

Salon to najbardziej reprezentatywne wnętrze w domu, dlatego warto szczególnie zadbać o jego wystrój i staranne wykończenie. Dużej uwagi z pewnością wymagają ściany, które można wypełnić różnego rodzaju elementami dekoracyjnymi. Znaczenie ma jednak, aby starannie dobrać odpowiednie materiały wykończeniowe czy dodatki. Jedną z najchętniej wybieranych ozdób są nowoczesne obrazy do salonu (https://www.swiat-obrazow.pl/obrazy-do-salonu.html). To jedna z klasycznych propozycji pozwalających stosunkowo niewielkim kosztem wprowadzić wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się też przestrzenne fototapety 3D (https://www.swiat-obrazow.pl/fototapety-3d.html). Taki trójwymiarowy, wielkoformatowy druk wygląda bardzo efektownie, a umiejętnie dopasowany potrafi optycznie powiększyć lub pomniejszyć przestrzeń.

Obraz w salonie – oryginalna dekoracja wnętrza

Jeśli chcesz w szybki i prosty sposób uzyskać ciekawą aranżację wnętrza, doskonałym rozwiązaniem jest udekorowanie salonu obrazami. Obecnie są one łatwodostępne, a przy tym występują w niezliczonych wariantach, co sprawia, że każdy znajdzie ciekawą propozycję dla siebie. Wybierając jeden z wariantów warto przede wszystkim zaplanować jego umiejscowienie. Dzięki temu dużo łatwiej dobierzesz odpowiedni format i wzór do miejsca, w którym ma zawisnąć grafika.

Kolejną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę to kolorystyka i styl obrazu. Powinien pasować do klimatu wnętrza oraz mebli, aby stanowiły spójną całość. W przypadku jasnych wnętrz najlepiej wybrać kontrastowe dodatki w ciemnych barwach. Taka propozycja z pewnością wyróżni się i stworzy niebanalny efekt. Wiele osób chętnie decyduje się na obrazy na płótnie, gdyż są trwałe i gwarantują świetne odwzorowanie kolorów.

Na co zwrócić uwagę wybierając fototapetę?

Planując zakup fototapety warto w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę warunki panujące w pomieszczeniu. Dotyczy to zarówno ilości dostępnej przestrzeni, rozplanowania dekoracji, jak i czynników zewnętrznych, takich jak wilgotność czy temperatura powietrza. Dzięki temu dobierzesz taki materiał, aby nie odchodził od ścian pod wpływem ciepła. Jednocześnie duże znaczenie ma odporność na zabrudzenia, co pozwoli zachować estetyczny wygląd dekoracji przez długi czas.
Przy wyborze fototapety nie sposób pominąć kondycji i faktury ścian. W przypadku ewentualnych mankamentów świetnym rozwiązaniem jest wariant winylowy lub flizelinowy. Ciekawy efekt można uzyskać wykorzystując materiał foliowy, jednak w tym przypadku każda niedoskonałość zostanie uwypuklona. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie, najlepiej udekorować salon fototapetą ze wzorami geometrycznymi. Z kolei ciemniejsze barwy sprawią, że wnętrze będzie bardziej przytulne.