Polecamy

Jak próbujemy sobie radzić w tych trudnych czasach

Jak próbujemy sobie radzić w tych trudnych czasach

Każdy z nas radzi sobie jak może w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa. Dlatego dzisiaj słów kilka o tym, co mają do zaaferowania nasi partnerzy, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować przez ostatnie lata.

Fundacja Kamila Maćkowiaka

Fundacja nie może realizować żadnych swoich działań, nie grywa regularnie spektakli w Scenie Monopolis, nie może też grać specjalnych spektakli na zamówienie. Cały zespół pracuje zdalnie i przygotowuje propozycje na kolejne miesiące, kiedy znowu będziemy mogli zasiąść w teatralnych fotelach. Na razie proponuje i prosi, by bilety już wykupione na spektakle, które nie mogą się teraz odbywać, przenieść na późniejszy termin. Fundacja szykuje już kolejną premierę – monodram Klaus obsesja miłości, realizuje też projekcje spektakli on-line.

Szczegóły na stronie

https://www.fundacjamackowiaka.org/

 

Jaszpol

Salony i serwisy samochodowe firmy Jaszpol cały czas działają. Firma zmówione przez internet auto dostarczy pod wskazany adres. Tak więc nie ruszając się z domu, załatwimy wszystkie formalności.

www.jaszpol.pl

 

British Automotive Łódź

British Automotive Łódź – autoryzowany diler jaguar land rover także kontaktuje się z klientami online, także przyjedzie i odwiezie auto, które powinno trafić do serwisu.

www.jlrlodz.pl/

 

Piwnica Łódzka

Cały czas pracują, oferując dania na wynos z odbiorem własnym. Szczegóły w zakładce menu na stronie restauracji

Zamówienia można składać pod numerami: 508477650 / 690022972 / 422073330

Heksagon

Szef Kuchni w tej restauracji Przemek Wieloch wysiedzieć spokojnie nie potrafi. Przygotowuje więc paprykarze, smalec domowy ze skwarkami i przepyszny pasztet. Wyroby dostępne są w sieci Piekarenka.

Piotrkowska 217

Pizza Truck Garage

Pizze można zamawiać przez GLOVO, odebrać osobiście oraz możecie liczyć na dowóz (do 5 km przy dodatkowej opłacie 5 zł i przy minimum 2 zamówionych pizzach). Pizza pyszna jedliśmy wiele razy. Tel. 577 533 855

King Kong

Codziennie ciekawe menu na wynos, jak chociażby cytrynowy rosołek z makaronem fasolowym czy makaron z kurczakiem w aromatycznym żółtym curry z liśćmi kaffir, trawą cytrynową, chilli oraz kolendrą.

www.kingkong.pl

Szwalnia smaków

Dania na wynos, w piątki, soboty i niedziele. Tel. 603 036 113

W menu m.in.
Grillowana pierś z kurczaka na puree kalafiorowym z pieczonymi nerkowcami i oliwą truflową
Czarne wstążki z szyjkami rakowymi i krewetkami w ostrym sosie Piri Piri
Burger z szarpaną wieprzowiną i chrupiącymi kalmarami z limonkowym majonezem

 

Grupa Bawełna

Oprócz wspaniałych pierogów i kartaczy w menu także krewetki w sosie pomidorowym i pyszny sernik. Bawełna poszła krok dalej i oprócz dań gotowych serwuje sety do przygotowania w domu. I tak w zestawie do samodzielnego przygotowania pizzy dostaniecie ciasto, gotowy sos i dodatki, jak samodzielnie pizzę przygotować. Wspaniała zabawa dla całej rodziny. W ofercie także zestaw do samodzielnego przygotowania bawełnianej focaccii. Można też zakupić vouchery, których wartość zaczyna się już od 50 zł, a które będzie można zrealizować do czerwca przyszłego roku. Kontakt 42 201 59 50.

Esencja Piękności

Choć chwilowo nie działa, polecamy bloga, w którym znajdziecie wiele ciekawych treści dotyczących dbania o ciało. W klinice można też w ramach wsparcia kupić bon z usługą wykonaną później.

https://esencjapieknosci.pl/

 

Szkoły językowe – WOW i British Center – prowadzą zajęcia online.

http://wowcentrum.pl/
https://british-centre.pl/

 

Progressivo

Przygotowało do wydrukowania specjalne karty do pobrania z myślą o osobach z ograniczoną odpornością, seniorach, wszystkich tych, którzy muszą pozostać w izolacji oraz tych, którzy każdego dnia walczą o nasze zdrowie i życie. Karty wystarczy wydrukować i powiesić na drzwiach lub umieścić za szybą samochodu.

#jestesmyodpowiedzialni
Bądźmy odpowiedzialni – dbajmy o siebie i bliskich!

Karty do pobrania

Łodzianie ratują

Z dnia na dzień jest ich coraz więcej – pomagają, jak mogą: szyją maseczki, gotują i dowożą obiady medykom, pomagają seniorom, codziennie relacjonują, co udało im się zrobić. Nie narzekają, działają, w każdej chwili możecie do nich dołączyć. Wielkie brawa dla wolontariuszy – Łodzianie ratują, a szczególnie dla dwóch osób, dzięki którym to wszystko się zaczęło – Lidia Popławska i Adam Kurczyński.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przygotowała pakiet pomocowy, czyli wsparcie dla przedsiębiorców w czasie walki z COVID. To między innymi bezpłatne zdalne konsultacje z ekspertami z zakresu prawa, gospodarki i cyberbezpieczeństwa, portal z najnowszymi informacjami dla przedsiębiorców, a także runda specjalna akceleratora Startup Spark.

ŁSSE, wspólnie z firmą Ericsson, rozpoczęła nabór do Spark: Change the Future, czyli rundy specjalnej akceleratora Startup Spark, w której pula środków dla najlepszych pomysłów niwelujących skutki COVID-19 wynosi pół miliona złotych.

– To runda dedykowana rozwiązaniom technologicznym i społecznym, które będą odpowiedzią na wyzwania związane z koronawirusem. Wybrane produkty i usługi z obszaru edukacji, zdrowia, wsparcia osób w grupie ryzyka, analizy danych, bezpieczeństwa, izolacji, monitorowania i innych mających wpływ na pandemię i jej skutki gospodarcze, społeczne i zdrowotne, wezmą udział w szybkiej ścieżce akceleratora Startup Spark – wyjaśnia Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE.

Nabór trwa do 30 marca. Łączna pula środków przeznaczonych na działanie to 500 000 PLN w formie grantów finansowych (jeden startup może otrzymać wsparcie do 160 000 PLN). W rozwoju zakwalifikowanych produktów i usług pomagać startupom będą eksperci Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i firmy Ericsson.

Niebawem kolejne wieści. Piszcie proszę do nas o swoich inicjatywach, przekażemy dalej redakcja@lifein.pl