Polecamy

IV Kolacja Charytatywna Serce dla Serc

IV Kolacja Charytatywna Serce dla Serc

W piątek 29 listopada odbędzie się kolejna kolacja charytatywna zorganizowana przez Fundację Serce dla Serc. W tym roku organizatorzy zapraszają w andrzejkowy wieczór na IV Kolację Charytatywną Serce dla Serc  do łódzkiej Hali Expo.

To już czwarta edycja kolacji organizowanej przez Fundację Serce dla Serc, która wśród swoich gości zbiera fundusze na wsparcie rozwoju Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, jego bazy diagnostycznej i medycznej. Uczestnikiem IV Kolacji Charytatywnej Serce dla Serca może zostać każdy, kto przekaże darowiznę na rzecz Fundacji w wysokości 380 złotych.

– Dzięki darowiznom uzyskiwanym od osób uczestniczących w naszych kolacjach, a także środkom uzyskanym z licytacji podarowanych obrazów i przedmiotów, możemy finansować naszą działalność statutową – mówi Teresa Cieślak, prezes Fundacji Serce dla Serc. – Pieniądze uzyskane z ubiegłorocznej kolacji pozwoliły pomóc w remoncie Pracowni Rehabilitacji Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej. Fundacja przekazała na ten cel 50 000 złotych.

Trzecia kolacja zgromadziła ponad 300 osób z łódzkiego świata kultury, nauki i biznesu. W tym roku organizatorzy planują wydarzenie na ponad 400 osób, zainteresowanych wspieraniem Fundacji i działalności Centralnego Szpitala Klinicznego UM w Łodzi. Oprócz doskonałej kuchni goście mogą liczyć na dobrą zabawę. W tegorocznej kolacji wystąpią znani i lubiani artyści – Paweł Stasiak, zespół Papa D, Borys Ławreniw oraz Big Band Fabryka Wełny. Kolacja rozpocznie się o godz. 19.00 w piątek 29 listopada br. Darowiznę w wysokości 380 zł od osoby należy wpłacić na konto Fundacji Serce dla Serc, nr: 87 1020 3352 0000 1102 0245 3249

– W tym roku zbieramy na wsparcie Kliniki Rehabilitacji znajdującej się w Centralnym Szpitalu Klinicznym przy ul. Pomorska 251 – mówi Teresa Cieśąlak. – Klinika ta przyjmuje pacjentów i świadczy usługi w zakresie rehabilitacji po ciężkich urazach, operacjach i udarach, ale również pomaga w leczeniu osób ze stwardnieniem rozsianym i chorobą Parkinsona.

Ambasadorami tegorocznej Kolacji Charytatywnej zostali: Monika Kuszyńska, Magdalena Michalak, Izabela Połońska, Aleksandra Urbańczyk, Robert Janowski, Piotr Pustelnik i Maciej Pol.

Swoim patronatem objęli wydarzenia Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi oraz Zbigniew Rau, wojewoda łódzki.

Warto dodać, że Fundacja Serce dla Serc działa od kwietnia 2018 roku i jest następcą, wcześniej działającej, Fundacji Rozwoju Elektrokardiologii – Kardiorytm.

Nowa fundacja swoją aktywnością obejmuje wszystkie Kliniki Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ulicy Pomorskiej wraz z Uniwersyteckim Centrum Pediatrii przy ulicy Spornej w Łodzi – wyjaśnia Teresa Cieślak. – Klinika Elektrokardiologii będąca w strukturach CSK UM została automatycznie objęta działalnością nowej Fundacji, która otrzymała od Fundacji Kardiorytm, zgodnie z wolą Założycieli i Rady Fundacji pełnomocnictwo do korzystania z jej historii i osiągnięć.