Polecamy

Inauguracja sezonu Sceny Monopolis

Inauguracja sezonu Sceny Monopolis

– Człowiek przetrwa bez kultury, ale cywilizacja bez niej nie przetrwa – tak rozpoczął spotkanie z dziennikarzami Krzysztof Witkowski, inwestor Monopolis i twórca Sceny Monopolis. Podczas konferencji prasowej poinformowano o wydarzeniach planowanych na „Scenie Monopolis” w nowym sezonie artystycznym i teatralnym.

W wyjątkowej scenerii, na tle grafik, które stanowią scenografię do najbliższej premiery spektaklu „Klaus – obsesja miłości”, odbyła się prezentacja jesiennej ramówki Sceny Monopolis. Na widowni zasiedli dziennikarze łódzkich mediów, a na scenie wystąpili Krzysztof Witkowski, prezes Virako, inwestor Monopolis i założyciel Sceny Monopolis, Kamil Maćkowiak, aktor i założyciel Fundacji Kamila Maćkowiaka, która jest producentem spektakli teatralnych wystawianych na Scenie Monopolis oraz Artur Schutter, szef ArtKombinatu, gospodarz i operator Sceny Monopolis.

Przypomnijmy, że Scena Monopolis to jedno miejsce dla wielu działalności kulturalnych, rozrywkowych oraz eventowych. To właśnie tutaj swoje spektakle pokazuje łódzkiej publiczności Fundacja Kamila Maćkowiaka i tutaj można uczestniczyć w koncertach i występach znanych artystów, zapraszanych przez ArtKombinat.

Jesienne plany Sceny Monopolis są bogate, pomimo trwającej pandemii koronawirusa. Tylko w najbliższych dniach będzie można uczestniczyć w premierze teatralnej monodramu „Klaus – obsesja miłości” do którego Kamil Maćkowiak napisał scenariusz, wyreżyserował i w którym wystąpi oraz w komedii „El Credito” z Marcelem Wiercichowskim i Przemysławem Sadowskim w głównych rolach.

Klaus – obsesja miłości” to spektakl, w którym punktem wyjścia jest autobiografia Klausa Kińskiego pt. „Ja chcę miłości”. Ten charyzmatyczny aktor uchodzi za jedną z najbardziej barwnych i kontrowersyjnych postaci europejskiego kina XX wieku. Był wybitnym artystą a jednocześnie nienasyconym seksoholikiem. Potworem, człowiekiem o ewidentnie psychopatycznych rysach. Był też bohaterem niezliczonych skandali zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Jego młodość była naznaczona biedą, samotnością i traumą II Wojny Światowej.

Z kolei „El Credito” to pozornie zwyczajna historia z rodzaju: do banku przychodzi klient, chce dostać kredyt, ale nie ma zabezpieczenia finansowego... Sztuka autorstwa katalońskiego pisarza Jordi Galcerana to komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, żywych dialogów podszytych inteligentną ironią i humorem. Trzyma w napięciu do ostatniej sceny, a opowiada historię bardzo współczesną.

Oprócz najbliższych premier, bywalcy Sceny Monopolis będą mogli zobaczyć repertuarowe spektakle – Diva Show i Niżyński, a także akustycznu koncert Marcina Januszkiewicza oraz koncert Ralpha Kamińskiego, promujący jego nowy album „Młodość”. Planowany jest także koncert piosenek „Lata 20, lata 30”. Bez przesady można powiedzieć, że w rozpoczynającym się sezonie, na Scenie Monopolis” będzie się dużo działo!

Podczas konferencji dziennikarze mogli usłyszeć ważną informację na temat Waldemara Zawodzińskiego. Otóż ten znakomity reżyser, do niedawna dyrektor Teatru im. S. Jaracza, dołączy do zespołu Sceny Monopolis. Warto też dodać, że od przyszłego tygodnia wystartuje w Monopolis Punkt Obsługi Widza, gdzie można będzie nie tylko dowiedzieć się o wydarzeniach zaplanowanych w teatrze, ale również będzie można kupić bilety na wybrane spektakle, koncerty i nie tylko! Z kolei wszyscy zainteresowani wydarzeniami, które będą działy się na Scenie Monopolis mogą śledzić je na stronie internetowej www.scenamonopolis.pl.