Polecamy

Góralska energia na Pikniku u Grohmana

Góralska energia na Pikniku u Grohmana

Pierwszy z czterech Pikników u Grohmana za nami. W niedzielę teren Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego zamienił się w piknikowe miasteczko, które odwiedziło ponad dwieście osób. A to dopiero początek pikników. Przed nami jeszcze trzy – w każdą niedzielę lipca.

Ponad dwieście osób wzięło udział w pierwszym z czterech pikników u Grohmana. Największym zainteresowaniem cieszył się koncert zespołu Turnioki. Wszyscy, którzy nastawili się na tupanie nogą w rytm góralskiej muzyki – nie zawiedli się. Zespół, który łączy tradycyjne góralskie melodie z nowoczesnymi brzmieniami porwał tłumy. Połączenie góralskiego folku z muzyką rockową nie pozwoliło siedzieć i zaowocowało tańcami pod sceną. Z uśmiechami na twarzach strefę opuszali także najmłodsi. Dmuchane zjeżdżalnie, zamek smoka, malowanie na taśmach rozwiniętych między drzewami – to tylko część atrakcji do których ustawiały się kolejki. Spragnieni większych wrażeń wybierali turlanie się w dmuchanych rolkach i kulkach czy gry zespołowe.

Pikniki w łódzkiej strefie przy Tymienieckiego będą gościły w każdą niedzielę do końca lipca. Za tydzień na piknikowej scenie zagra Karolina Skrzyńska z zespołem, za dwa – Krzysztof Raczyński Quartet, a w ostatnią niedzielę lipca Olga Maroszek Ensemble.

Siedziba Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i jej okolice to miejsce nieprzypadkowe. Kiedyś mieściło się tutaj imperium przemysłowe Henryka Grohmana, przedstawiciela jednego z najważniejszych łódzkich rodów fabrykanckich, który był wybitnym mecenasem kultury, wspierał twórców i kolekcjonował dzieła sztuki. Szczególne miejsce w jego sercu zajmowała muzyka. Sam z zamiłowaniem grał na skrzypcach, a w jego domu koncertował Ignacy Jan Paderewski oraz młody Artur Rubinstein. Miejsce to w przeszłości było wypełnione muzyką, dlatego ŁSSE postanowiła podtrzymywać tę tradycję, co czyni przez organizację pikników.

Koncerty i piknikowe atrakcje są bezpłatne i dla wszystkich. Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na dużą liczbę dzieci na teren pikników nie mogą wchodzić zwierzęta. Zespoły podczas pikników prezentują się dwukrotnie. Na scenę wychodzą o godzinie 15:30 i 17. Wszystkie pozostałe dodatkowe atrakcje będą działały w czasie pikniku. W razie deszczu artyści przeniosą się do budynku strefy i tam odbędą się koncerty oraz inne atrakcje.