Polecamy

Festiwal Dwa Piętra. By dzieci były szczęśliwsze!

Festiwal Dwa Piętra. By dzieci były szczęśliwsze!

Warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym oraz promocja polskiej i zagranicznej muzyki alternatywnej, klasycznej i awangardowej – taki cel postawili przed sobą organizatorzy pierwszej edycji Festiwalu Dwa Piętra.

Przez trzy dni od 15 do 17 listopada w klubie „Przechowalnia” oraz w pracowniach mieszczących się na drugim piętrze Karola Kretschmera w Łodzi odbywać się będzie Festiwal Dwa Piętra. To nowa inicjatywa trójki łodzian, którzy postawili przed sobą trzy cele: pomóc w aktywizacji artystycznej łódzkiej młodzieży z domów dziecka, pogotowi opiekuńczych, ośrodków młodzieżowych i świetlic, usłyszeć na żywo najciekawszych młodych artystów polskiej i zagranicznej sceny awangardowej, klasycznej i alternatywnej oraz aktywnie współtworzyć międzypokoleniową społeczność kulturalną w Łodzi. Festiwal organizowany jest we współpracy z Fundacją „Działania”.

Organizatorzy festiwalu zapowiadają, że poprzez warsztaty muzyczne, plastyczne, i literackie chcą przybliżyć ich uczestnikom różne narzędzia artystycznej ekspresji, stymulując ich kreatywność i otwartość na eksperyment. Podczas wieczornych koncertów, łódzkiej publiczności zaprezentują się polscy i zagraniczni muzycy. Planowane są występy m.in. Bartosza Skibińskiego, Michała Bąka, Tyge Jessena i Franciszka Pospieszalskiego.

Festiwal organizowany jest wyłącznie ze środków, które uda się zebrać od darczyńców. Jak zapewniają organizatorzy wsparcie jest niezbędne dla powodzenia wydarzenia. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Łodzi, dlatego każda wpłacona złotówka ma znaczenie dla przedsięwzięcia.

Uzbierane środki przeznaczone zostaną na pokrycie m.in. zakwaterowania, transportu i wynagrodzenia muzyków zaproszonych z Polski i Danii.

Zainteresowani mogą wpłacać pieniądze przez platformę zrzutka.pl