Biznes

Elektromobilność 2020

Elektromobilność 2020

Od elektromobilności nie ma już odwrotu. Jak na jej rozwoju skorzystają samorządy, firmy i klienci indywidualni? Odpowiedzi na te pytania udzieli organizowana po raz pierwszy w Polsce przez dealera samochodowego konferencja dedykowana temu zagadnieniu.

3 marca firma Jaszpol zaprasza do Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej na konferencję „Elektromobilność 2020”.

Renault to pionier w zakresie elektromobilności. Obecnie niemal co czwarty elektryczny pojazd sprzedawany w Europie to Renault.

–  Ponieważ mamy duże doświadczenie w tym zakresie postanowiliśmy wspólnie z zaproszonymi gośćmi przybliżyć władzom miast, gmin i powiatów oraz szefom firm, jakie korzyści niesie za sobą rozwój elektromobilności – mówi Krzysztof Jaroszewicz, prezes firmy Jaszpol.

W konferencji organizowanej przez Jaszpol, współorganizowanej przez Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej, weźmie udział wielu ekspertów, którzy przybliżą zagadnienia związane m.in. ze stanem rozwoju infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych, korzyściami płynącymi z ustawy o elektromobilności oraz wizji transportu według Renault.

Jak wynika z licznika elektromobilności Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych pod koniec roku liczba ogólnodostępnych stacji ładowania przekroczyła w Polsce granicę 1000 sztuk, co stanowi wzrost o ponad 200 procent rok do roku. W tym roku na łódzkich ulicach pojawić ma się ponad 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych w 29 lokalizacjach, powstaną one zarówno w centrum, jak i miejscach, gdzie łodzianie wypoczywają, np. w okolicy Ogrodu Botanicznego czy aquaparku Fala.

Systematycznie rośnie także w Polsce liczba zarejestrowanych samochodów osobowych z napędem elektrycznym i hybrydowym, pod koniec roku było ich łącznie 8 637.

Niekwestionowanym liderem w zakresie elektromobilności w Europie jest Renault. Grupa oferuje najszerszy na rynku asortyment pojazdów elektrycznych: Renault ZOE, Kangoo Z.E. i Renault Master Z.E. Do 2022 r. Renault będzie posiadało gamę ośmiu pojazdów elektrycznych i 12 zelektryfikowanych, w ramach strategicznego planu grupy „Drive the Future”. „Renault Z.E. Pass” udostępnia już ponad 20 tys. publicznych punktów ładowania w całej Europie. Użytkownicy mogą również uzyskiwać informacje o ładowaniu w czasie rzeczywistym lub kontrolować operacje na odległość za pomocą smartfonów. Aplikacja na smartfona „Renault Z.E. Smart Charge” umożliwia aktywowanie ładowania pojazdu w godzinach, kiedy obowiązują najniższe stawki energii elektrycznej oraz produkowana jest ona przy możliwie najniższej emisji dwutlenku węgla.

W panelach dyskusyjnych konferencji „Elektromobilność 2020”, której organizatorem jest Jaszpol wezmą udział:

Adam Wieczorek – Wiceprezydent Miasta Łodzi,

Prof. dr hab. Inż. Sławomir Wiak – Rektor Politechniki Łódzkiej,

Maciej Mazur – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych,

Andrzej Gemra zastępca Dyrektora ds. Promocji Nowej Mobilności Renault Polska,

Krzysztof Zamożny – Head of Sales eMobility  Poland  – Garo Polska sp. z o.o.,

Paweł Anyszewski – Prezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego,

Tomasz Krakowiak  – Dyrektor Sprzedaży w firmie Jaszpol,

Michał Wekiera – Dyrektor Wykonawczy w Polskim Związku Przemysłu Motoryzacyjnego,

dr hab. Inż. Łukasz Szymański, prof. Nadzwyczajny Politechniki Łódzkiej,

Aleksander Czapczyk  – Dyrektor Działu Sprzedaży GreenWay Polska,

Sławomir Fagas – Urząd Dozoru Technicznego,

Jerzy Fijas – Lasy Państwowe.

 

O organizatorze

JASZPOL Sp. z o.o. – to jedna z największych, prężnie rozwijających się firm motoryzacyjnych na rynku łódzkim oferująca swoim klientom samochody nowe marek Renault i Dacia. W 2019 roku firma Jaszpol obchodziła jubileusz 30-lecia działalności.

Swoją historię firma Jaszpol zaczęła dokładnie 1 sierpnia 1989 roku, kiedy to powołano czteroosobową agencję, która przejęła prowadzenie serwisu w Polmozbycie przy ulicy Łódzkiej 28 w Zgierzu. Przełomowy był listopad 1992 roku, kiedy to podpisano umowę z Renault. Kilka lat później, w marcu 1998 roku rozpoczęto budowę drugiego salonu przy ulicy Brukowej 2, a w listopadzie przyjęto już pierwszych klientów. W 2002 roku zostało otwarte Centrum Obsługi Firm, które może obsługiwać sprzedaż flotową dla przedsiębiorstw i instytucji, a w czerwcu 2003 roku oddano do użytku najnowocześniejszą w regionie halę napraw blacharsko-lakierniczych. Za milowy krok w rozwoju firmy trzeba uznać otwarcie kolejnego salonu przy ulicy Przybyszewskiego 176, którego firma dokonała w kwietniu 2015 roku. Rok później firma Jaszpol otworzyła tam zadaszony salon samochodów używanych. Dynamiczny rozwój spowodował, że firma została zauważona i doceniona za swoją działalność. Doskonałym dowodem na to, że rozwój firmy może iść w parze z jakością obsługi są liczne nagrody jakie firma Jaszpol uzyskuje w rankingach Auto Świat od kilu lat z rzędu.  Serwis został także oceniony jako najlepszy w grupie Renault. W 2016 roku Prezes firmy Jaszpol Krzysztof Jaroszewicz został Menedżerem Roku Regionu Łódzkiego w dziewiątej edycji konkursu organizowanego przez Polska Press i Łódzką Lożę Business Center Club. W ubiegłym roku firma Jaszpol zdobyła prestiżowy tytuł „Przedsiębiorca Roku 2018”, wygrywając w konkursie Rajmunda Rembielińskiego, w kategorii średni przedsiębiorca. W firmie Jaszpol wszystkie motoryzacyjne potrzeby klient załatwi pod jednym dachem. Firma oferuje: sprzedaż samochodów nowych marek Renault i Dacia, sprzedaż samochodów używanych, kredyty i ubezpieczenia, usługi w zakresie doradztwa finansowego, serwis mechaniczny gwarancyjny i pogwarancyjny, sprzedaż detaliczna części i akcesoriów samochodowych, serwis blacharsko-lakierniczy samochodów wszystkich marek.

Zapraszamy do salonów: firmy Jaszpol:

Zgierz ul. Łódzka 28

Łódź ul. Brukowa 2

Łódź ul. Przybyszewskiego 176

www.jaszpol.pl

tel. 42 612 12 22

 

Rejestracja i więcej informacji o konferencji na stronie www.konferencja.jaszpol.pl

Renault ZOE

Renault Zoe to europejski lider w segmencie miejskich „elektryków”. Nowy Renault Zoe, który pojawił się na rynku w ubiegłym roku, jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu 395 km, osiągając prędkość maksymalną 135 km/h i 140 km/ w zależności od wersji silnika 108 i 135 KM. Z szybkiej ładowarki samochód naładujemy w godzinę i dziesięć minut.

Renault Kangoo Z.E.

Renault Kangoo Z.E. to elektryczna furgonetka o rzeczywistym zasięgu ponad 200 km. Układ ładowania umożliwia pełne naładowanie akumulatora w ciągu około 6 godzin, czyli krócej niż przez jedną noc, oraz zwiększenie zasięgu o 35 km w ciągu 1 godziny ładowania. Renault Kangoo Z.E. oferowane jest w różnorodnych wersjach dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Renault Master Z.E.

Renault Master Z.E. nadaje się do realizacji dostaw na ostatnim etapie. Dostępny jest w 4 wersjach furgonu i 2 wersjach platformy. Dzięki temu, że jest w 100% elektryczny, może dotrzeć do każdego miejskiego obszaru, nawet tam, gdzie obowiązują ścisłe ograniczenia w ruchu. Renault Master Z.E. ma zasięg rzeczywisty 120 km. Wystarczy 6 godzin, aby go w pełni naładować.