Polecamy

Diasfera Łódzka: nowa miejskość w centrum Łodzi

Diasfera Łódzka: nowa miejskość w centrum Łodzi

Diasfera Łódzka to nowoczesna kamienica zlokalizowana w centrum miasta, którą zrealizuje wchodząca na łódzki rynek wielkopolska firma Duda Development.

Choć Diasfera Łódzka będzie nowoczesnym budynkiem mieszkalnym wyposażonym we wszystkie związane z tym udogodnienia, jej fasada nawiązywać będzie do tradycyjnej łódzkiej zabudowy, zwłaszcza do tego, z czego Łódź znana jest najbardziej: kamienic. Projekt budynku jest stylową, minimalistyczną wariacją na temat charakterystycznych kamienicznych elewacji, dzięki czemu nie tylko będzie cieszyć oko, lecz także harmonijnie wkomponuje się w swoje otoczenie. Pozwoli to połączyć dwie wartości, na które Duda Development stawia we wszystkich swoich przedsięwzięciach: komfort i estetykę.

 

O inwestycji

Inwestycja będzie zlokalizowana przy nowo powstałej drodze miejskiej łączącej ulicę Targową z Kilińskiego, która to będzie przedłużeniem istniejącej ulicy Orlej. Koncepcję całego założenia projektowego stworzyły wspólnie pracownie: MODO architecture, STAAM ARCHITEKT Marcin Sztajerowski oraz ZOKO ARCHITEKCI. Ceny mieszkań w Diasferze zostaną podane już wkrótce. Zakończenie I etapu budowy planowane jest na 2020 rok.

Diasfera w liczbach: 184 mieszkania o powierzchni od 25 do 81 m2, komórki lokatorskie, 84 miejsca w parkingu podziemnym, 7 pięter, 900 metrów do Piotrkowskiej.

O deweloperze

Duda Development działa od 1997 roku i głównie realizował inwestycje mieszkaniowe, komercyjne i biurowe w Wielkopolsce. W tym roku firma poszerzyła obszar swoich działań wchodząc m.in. do Łodzi. Dlaczego akurat zaciekawiła ich Łódź? Bo jest tutaj wielki potencjał rozwojowy na rynku deweloperskim oraz pewien subtelny, nieuchwytny postindustrialny klimat w niepowtarzalnych gdzie indziej formach architektury.