Wydarzenia

„Bohema. Chaos Sztuki” W OFF Piotrkowska Center

„Bohema. Chaos Sztuki” W OFF Piotrkowska Center

Różne obszary artystycznych poszukiwań i form wyrazu, jedna chęć tworzenia wspólnoty przepływu twórczych inspiracji. Artyści zrzeszeni wokół międzynarodowego kolektywu W Związku ze Sztuką już w ten weekend zapraszają do OFFa na wernisaż wystawy „Bohema. Chaos Sztuki”.

Przez dwa tygodnie w przestrzeni za różowymi drzwiami na drugim piętrze nad pracowniami 25 twórców zaprezentuje 250 prac – obrazów, rzeźb, fotografii czy ceramiki. Wernisaż w sobotę o g. 17.00. Za wystawą „Bohema. Chaos Sztuki” stoi kolektyw W Związku ze Sztuką, zainicjowany przez Darię Giemzę, Jarosława Żero oraz Wojciecha Stokowca. Sama ekspozycja to wynik trzyletniego zaangażowania twórców w projekt pt. „Bohema”.

– Idea stworzenia naszej społeczności zrodziła się z pasji i miłości do pracy z osobami o wysokiej wrażliwości. Powstała w najbardziej nieoczekiwanym momencie, w pewnej pracowni artystycznej, w przypływie pozytywnej energii. Taka społeczność, o której do tej pory czytali Państwo w książkach, istnieje naprawdę. Razem tworzymy, spotykamy się na plenerach malarskich, wymieniamy doświadczeniem, wspieramy się. To naprawdę niesamowite. Tworzymy Bohemę Artystyczną na miarę XXI wieku – opowiada Daria Giemza, malarka, której prace również zobaczyć będzie można w przestrzeniach wystawienniczych OFFa.

Bohema to dziś ponad stu artystów działających w różnych dziedzinach sztuki, a na wystawę „Bohema. Chaos Sztuki” złoży się 250 prac dwudziestu pięciu z nich.

– Wydarzenie jest o tyle niezwykłe, że artyści, którzy zajmują się różnymi dziedzinami sztuki, w tym malarstwem, rzeźbą, ceramiką, grafiką, fotografią, mieszkający nie tylko w różnych miastach Polski, ale też za granicą postanowili zjednoczyć siły w imię wspólnej idei, by wyjść do odbiorców sztuki i opowiedzieć im o swojej inspiracji, misji, emocjach oraz odpowiedzieć na pytanie: dlaczego sztuka jest ważna? – podkreśla Giemza.

Wernisaż wystawy „Bohema. Chaos Sztuki” odbędzie się 26 sierpnia, sobota, o godz. 17.00 w Off Piotrkowska, Roosevelta 8, Łódź, Różowe drzwi, II piętro.

Będzie ją można oglądać do 09 września od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–20.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 14.00 –20:00.

Artyści:

Marta Andrzejczak, Katarzyna Bąkowska-Roszkowska, Beata Bogucka, Agnieszka Borkowska, Magdalena Cyman, Grażyna Falkiewicz, Marek Gajewski, Daria Giemza, Joanna Gonda, Dorota Ignatowicz-Wiśniewska, Marcin Jakubiak, Agata Katuszonek, Izabela Kowalska, Krzysztof Kuszej, Karolina Majoch, Ewelina Ostrowska, Iwona Owsianka, Piotr Romanowski, Krzysztof Sałaciński, Adam Swat, Agnieszka Szymkiewicz-Misiak, Emilia Śledzińska, Gosia Ull,
Jerzy Zachara, Jarosław Żero.