Biznes

Biurowiec Re_connect w ŁSSE rozpoczyna działalność!

Biurowiec Re_connect w ŁSSE rozpoczyna działalność!
Wyjątkowe miejsce dla wyjątkowego biznesu – tak w skrócie można powiedzieć o nowym biurowcu Re_connect, który powstał na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Re_connect, czyli multimodalny hub do rozwoju biznesu, inwestycji, wspierania innowacji i nowoczesnych technologii powstał z myślą o przedsiębiorcach szukających miejsca do kompleksowo rozwoju ich firm.
– Ekosystem ten składać się będzie z inspirujących i otwartych na świat i biznes ludzi w przestrzeni biurowej, w salach konferencyjnych, w strefach wspólnych, na które stawiamy, w strefie co-work’u, a także w przepięknym przeszklonym łączniku gotowym na wielkie wydarzenia. Chcemy, aby ta przestrzeń i wszyscy, którzy znajdą w niej swoje miejsce, mieli poczucie wspólnoty i chcieli angażować się w projekty realizowane w ŁSSE – wyjaśnia Monika Tomaszewska z ŁSSE.

Komfort, urok, nowoczesność

Re_connect znajduje się na terenie Księżego Młyna i przylega do historycznej Fabryki Grohmana, obecnej siedziby Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Położenie w ścisłym centrum Łodzi i w bezpośrednim sąsiedztwie urokliwego Parku Źródliska to niewątpliwe atuty biurowca, ale z pewnością niejedyne. Nowoczesny, industrialny design, połączony z kojącymi elementami kompozycji roślinnych sprawia, że najemcy będą się czuć w tej przestrzeni komfortowo i zmotywowani do jeszcze wydajniejszej pracy.
Warte podkreślenia jest to, że inwestycja zrealizowana została w rekordowym tempie – wmurowanie kamienia węgielnego pod biurowiec miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku.

Biura na wynajem i taras do eventów

Na łącznej powierzchni ponad 1000 mkw w podziale na dwie kondygnacje (parter i piętro) dostępne będą: co-work, centrum otwartych innowacji, biura usług dla MŚP, biura na wynajem oraz przestrzeń do meet-upów i wydarzeń. Zainteresowani znajdą także miejsce do realizacji podcastów audio i wideo. Interesującą miejscem w nowym budynku jest około stumetrowy taras, na którym planowane są różnego rodzaju eventy.
– Prowadzimy zaawansowane rozmowy z potencjalnymi najemcami. Przestrzenie pod wynajem, w sumie ok. 700 mkw są w stanie deweloperskim i będą tak aranżowane, jak zechce najemca – wyjaśnia Monika Tomaszewska.
Z punktu widzenia inwestora, czyli ŁSSE najlepiej byłoby znaleźć 2-3 firmy, które zechcą wynająć całą powierzchnię. Inwestor ma jednak pełną świadomość tego, że na przykład startupy, które zainicjowały swoją działalność w ŁSSE i zechcą mieć biuro w Re_connect mogą potrzebować mniejszych powierzchni.

 

Co-work, sale konferencyjne, podcasty…

Na tych, którym wystarczy do pracy biurko zamiast biura, znajdą je w strefie coworkingowej. Z myślą o nich przygotowano 18 stanowisk, oddzielonych od siebie strefami zieleni, 3 salki konferencyjne, strefa socjalna oraz specjalne miejsce do nagrywania podcastów audio i wideo.

Warto dodać, że autorami projektu budynku są Małgorzata Domagało oraz Jacek Wnuk. Z kolei za aranżację wnętrz odpowiada Agata Łapuchowska ze studia A+KA. Realizację projektu nadzorował Łukasz Masztakowski.

Łódź, ul. Ks. Biskupa Wincentego Tymienieckiego 22G
tel. 42 676 27 53, 42 676 27 54
e-mail: info@sse.lodz.pl
www.sse.lodz.pl