Marketing

BeardedBrothers.Games: Rewolucja w świecie gier

BeardedBrothers.Games: Rewolucja w świecie gier

W świecie gier komputerowych wiele firm odnosi sukcesy, ale tylko nieliczne wyróżniają się autentyczną pasją i innowacją, jaką prezentuje BeardedBrothers.Games. Z siedzibą na warszawskim Wawrze (początkowo na ulicy Mrówczej, by w końcu osiąść przy Wale Miedzeszyńskim 608), firma rozwija się w błyskawicznym tempie.

Pierwsze kroki: Biker Garage i Shipwreck Escape

Biker Garage pozwolił graczom stać się mechanikiem motocyklowym, oferując realistyczny tryb naprawy i tuning jednośladów. Z kolei Shipwreck Escape to pełna napięcia przygoda na tonącym statku, która łączy elementy gry logicznej z porywającą opowieścią.

Przełomowe innowacje z NED

„Never Ending Dungeon”, czyli NED, to prawdziwy przełom na rynku gier TTRPG. Proceduralnie generowane lochy i zastosowanie sztucznej inteligencji sprawiają, że każda  rozgrywka jest inna. Co więcej, innowacyjność tego projektu została doceniona poprzez grant NCBiR w wysokości 4,5 mln złotych.

Różnorodność oferty: Storage Hunter Simulator i Underground Garage

W „Storage Hunter Simulator”, kolejnej oczekiwanej produkcji BeardedBrothers.games, gracze odkrywają świat aukcji magazynowych, poszukując skarbów i oceniając ich wartość. „Underground Garage”, ostatni projekt który ma wyjść pod szyldem BBG, z kolei zabiera graczy w świat tuningu samochodowego, łącząc pasję do motoryzacji z wciągającą fabułą.

BeardedBrothers.Games mają jeszcze jeden projekt w trakcie – razem z uznanym wydawcą, Toplitz, tworzą kolejną grę z serii „dynastii” – Pirates’ Dynasty. Jak sama nazwa wskazuje, tytuł ten ma rywalizować z uznanymi grami o tematyce pirackiej. Tak jak UG i SHS, będzie to symulator TPP.

Ambicje globalne

Chociaż BeardedBrothers.Games jest jeszcze w drodze do globalnego uznania, firma ma wyraźnie zarysowane cele. Skupiając się na rynkach takich jak USA, Kanada i zachodnia Europa, dążą do stania się światowym liderem w branży gier. Rynek TTRPG i Dungeons and Dragons na który trafić ma Never Ending Dungeon to ponad 100 milionów graczy na całym świecie, przede wszystkim w USA i Kanadzie. Jeżeli chodzi o Undeground Garage, to oprócz wyżej wymienionych rynków dochodzą jeszcze Japonia i Korea Południowa, gdzie tuning aut i wyścigi drag racing są szczególnie popularne. Z kolei Storage Hunter Simulator nie jest obliczony tylko na rodzimych fanów lombardów, ale przede wszystkim na widownię serii takich, jak Storage Wars.