Biznes

Audi wkracza w nowy wymiar

Audi wkracza w nowy wymiar

O samochodach przyszłości, nowoczesnych technologiach, wysokiej jakości i prestiżu rozmawiamy z Pawłem Maciejczykiem, kierownikiem salonu Audi Krotoski-Cichy Łódź.

LIFE IN. Łódzkie: Audi, marka kojarząca się z luksusem, prestiżem i wysoką ceną, czy jednak samochód coraz bardziej dostępny?

Paweł Maciejczyk: Audi to zdecydowanie prestiż i doskonała jakość, a w ostatnich latach również coraz większa dostępność. Wpływa na to kilka czynników. Po pierwsze bogaci się polskie społeczeństwo. Po drugie systematycznie poszerzamy gamę naszych modeli, a to ułatwia wybór. Trzeci trend, o którym trzeba wyraźnie wspomnieć, to zoptymalizowanie oferty finansowania.

Zoptymalizowana oferta, czyli jaka?

Proponujemy atrakcyjne, nowoczesne i elastyczne opcje finansowania dopasowane do oczekiwań klientów, którzy coraz częściej podchodzą do tematu użytkowania auta bardziej kompleksowo, licząc całkowite koszty eksploatacji. Tak powstała koncepcja Audi Perfect Lease, czyli leasingu opartego na wysokiej wartości końcowej auta i niskiej racie miesięcznej, która jest zdecydowanie niższa niż w przypadku klasycznego leasingu. Klienci otrzymują także bezpłatnie pakiet serwisowy, który pozwala na zaplanowanie i rozłożenie na miesięczne raty kosztów okresowych przeglądów. Kolejne plusy to: prosty sposób wyliczenia raty oraz atrakcyjny sposób zakończenia umowy leasingu, czyli zwrot pojazdu firmie leasingowej i brak konieczności angażowania się w czasochłonny i niejednokrotnie skomplikowany proces sprzedaży samochodu na rynku wtórnym.

 

To propozycje skierowane głównie do firm.

Tak, ponieważ naszymi klientami są przede wszystkim przedsiębiorcy. Warto jednak zaznaczyć, że finansowanie Audi Perfect Lease jest dostępne także dla klientów prywatnych.

Audi to dopracowana marka, mająca swój niepowtarzalny styl i klientelę, która to sobie ceni. Kupujący Audi to wymagający klienci?

Każdy klient jest wymagający, a my cenimy sobie indywidualne traktowanie każdego z kupujących. Podstawą jest zespół dobrze wykształconych fachowców, którzy wsłuchując się w potrzeby klienta potrafią dobrać auto w taki sposób, by odpowiadało stawianym przez niego wymaganiom. Zadowolony z obsługi klient wróci do nas po kolejne auto.

I klienci wracają.

Wracają i bardzo nas to cieszy. Mamy lojalnych klientów przywiązanych do marki Audi i naszego salonu. Duży w tym udział kolegów z serwisu, którzy dbają o to, by obsługa posprzedażna była realizowana na najwyższym poziomie. Klienci to doceniają.

Najpopularniejsze Audi w tym roku w salonie to…

Od dłuższego już czasu najbardziej popularnymi samochodami w naszej gamie są modele klasy SUV, czyli modele serii Q, ze zdecydowanym liderem – Audi Q5.

Systemy wspomagające kierowcę i bezpieczeństwo jazdy są dla marki niezwykle istotne. Czym się różnią najnowsze modele od tych na przykład sprzed 2-3 lat?

Ostatnie lata to ogromny skok technologiczny. Oprócz znanych już kilka lat temu systemów ułatwiających zmianę pasa ruchu, czy aktywnego tempomatu pojawiło się wiele rozwiązań, które zmierzają do jazdy w pełni autonomicznej. Audi A8 jest pierwszym na świecie samochodem produkowanym seryjnie, przystosowanym do zgodnego z międzynarodowymi standardami automatycznego prowadzenia. Wszystko to po to, by podróżowanie było jeszcze bardziej komfortowe i przede wszystkim bezpieczne.

Najnowszych technologii nie brakuje w nowym Audi Q8, które właśnie trafia do sprzedaży.

Tak, to prawda. Audi Q8 to wyjątkowe auto. Łączy w sobie wszechstronność dużego SUV-a z dynamiczną linią sportowego coupé. W chwili obecnej to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów dostępnych na rynku. Kilkadziesiąt różnych systemów asystujących, działających we współpracy z zestawem kamer, czujników radarowych, ultradźwiękowych i laserowych, rozpoznaje i ocenia aktualną sytuację na drodze, podając w razie potrzeby dodatkowe informacje kierowcy i stopniowo reagując w przypadku sytuacji krytycznych. Pneumatyczne zawieszenie łączy dynamikę z komfortem podróżowania, a system czterech kół skrętnych zapewnia stabilizację przy szybkiej jeździe oraz zwrotność podczas manewrowania przy niskich prędkościach.

W rankingach na najmniejszą awaryjność Audi bije konkurencję na głowę. Skąd takie wyniki?

Audi od lat kojarzy się z ponadprzeciętną jakością potwierdzaną m.in. w Raporcie Samochodów Używanych DEKRA. Również w tym roku w swoich kategoriach wygrały modele A1, A3, A4, TT, a Audi A6 już po raz trzeci z rzędu obroniło tytuł „Najlepszy ze Wszystkich Klas”. To przede wszystkim zasługa zastosowania sprawdzonych technologii na etapie produkcji i konsekwencji w ich udoskonalaniu. Audi od lat hołduje zasadzie, że tylko solidnie zmontowane auto może być niezawodne.

A kiedy pojawi się w salonie Audi Aicon, określany mianem pojazdu przyszłości?

Audi Aicon to faktycznie pojazd przyszłości ukazujący jak w nadchodzących latach wyglądać może stylistyka zewnętrzna i wewnętrzna samochodów naszej marki. To projekt w pełni autonomicznej, luksusowej, czterodrzwiowej limuzyny napędzanej czterema silnikami elektrycznymi. Pomimo wszystkich futurystycznych rozwiązań Aicon pozostaje wierny tradycji napędu quattro. Wersja produkcyjna pierwszego elektrycznego samochodu autonomicznego bazującego na koncepcyjnym modelu Audi Aicon ma zostać zaprezentowana w roku 2021, dokładnie w pięćdziesiątą rocznicę powstania hasła „Przewaga dzięki Technice”.

Tegoroczne nowości.

Rok 2018 obfituje w nowości. Właśnie debiutuje Audi Q8. Swoje premiery będą też miały nowe modele A1 i Q3. Oferta Audi A6 zostanie uzupełniona o wersje Avant i Allroad, a model A4 doczeka się liftingu. Pod koniec roku możemy też spodziewać się premiery w pełni elektrycznego Audi e-tron quattro.

Rozmawiała Beata Sakowska

Salon Audi Krotoski-Cichy Łódź
ul. Niciarniana 51/53 92-320 Łódź
tel.: 42 677 17 00
salon.audi.lodz@krotoskicichy.com
serwis.vwaudi@krotoskicichy.com
www.krotoskicichy.lodz.audi.pl