Wydarzenia

Aleksandra Łada i Iwo Faliszewski zwycięzcami The Look Of The Year 2023

Aleksandra Łada i Iwo Faliszewski zwycięzcami The Look Of The Year 2023

17-letnia Aleksandra Łada i 18-letni Iwo Faliszewski to laureaci tegorocznej polskiej edycji najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu dla modelek i modeli The Look Of The Year. Nagrodę publiczności w drodze głosowania sms zdobył Adrian Miliszewski. Zwycięzcy będą reprezentować nasz kraj w światowym finale we Włoszech.

Konkurs, który w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia istnienia odbył się w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Uroczystą galę poprowadzili Krystyna Sokołowska – Miss Polonia 2022 i Mateusz Szymkowiak. W rywalizacji wzięło udział 9 modelek i 10 modeli z całej Polski. Wystąpili w kolekcjach projektantów mody i marek odzieżowych m.in. Violi Piekut, TheCadess, Doroty Kuźnickiej, Angeliki Józefczyk, Bandida Como You, Angeliki Witek, Acrimony, a także Male Me i Lamu Moda. W jury konkursu, które wytypowało najlepszą modelkę i modela roku, zasiadły znane postaci świata mody i showbiznesu. Współorganizatorem konkursu jest Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi.

The Look Of The Year to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs modelingowy na świecie. Odbywa się od 40 lat, jego pierwsza edycja miała miejsce w 1983r. Konkurs to początek wielkich karier ikon mody takich jak: Cindy Crawford, Gisele Bundchen czy Kasia Smutniak. Co roku wzbudza zainteresowanie widzów i znawców branży mody na całym świecie.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji The Look Of The Year była kampania „Zdrowy Online, Szczęśliwy Offline”. W ramach projektu organizatorzy konkursu, agencja Igo-Art, promują zdrowe i rozsądne korzystanie z mediów społecznościowych oraz zwiększają świadomość na temat ich negatywnych skutków. Zły wpływ treści zamieszczanych w social mediach na odbiorców to coraz częstszy problem.

Fot. Mateusz Jagielski/East News, Lodz, 01.10.2023.
Final konkursu The Look of The Year 2023

Fot. Mateusz Jagielski/East News, Lodz, 01.10.2023.
Final konkursu The Look of The Year 2023