Polecamy

Agnieszka Sygitowicz jedną z liderek światowego rankingu „Kobiety w 5G”

Agnieszka Sygitowicz jedną z liderek światowego rankingu „Kobiety w 5G”

Wiceprezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Agnieszka Sygitowicz znalazła się w Top 15 rankingu „Kobiety w 5G” organizowanego jako część międzynarodowego wydarzenia „Perspektywy Women in Tech Summit”. Jest to największy w Europie kongres kobiet zaangażowanych w technologie, organizowany w Polsce od kilku lat. Co roku przyciąga kilka tysięcy utalentowanych kobiet zajmujących się technologiami.

Organizatorzy światowego kongresu „Perspektywy Women in Tech Summit” co roku przygotowują ranking najbardziej aktywnych liderek w wybranych specjalizacjach związanych z technologiami. W zeszłym roku był to ranking TOP-20 Kobiet w Cyberbezpieczeństwie. W tym roku organizatorzy szukali wśród kobiet zajmujących się nowymi technologiami liderek w obszarze 5G. Do TOP-15 Kobiet w 5G została wybrana Agnieszka Sygitowicz, która od kilku lat stawia duży nacisk na rozwój nowoczesnych technologii w Łódzkiej Strefie.

– Technologia jest w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, którą mam przyjemność współkierować, narzędziem najczęściej wykorzystywanym do wsparcia i rozwoju polskich oraz zagranicznych firm. Dla naszych inwestorów stworzyliśmy Hub Innowacji oparty na współpracy ze startupami, technologii 5G, IoT, najnowszych technologiach. Dzięki naszemu wsparciu startupy tworzą innowacje 5G budujące Przemysł 4.0. Za chwilę w fabrykach naszych inwestorów będą jeździły autonomiczne wózki, powstaną cyfrowe bliźniaki linii produkcyjnych i całych fabryk – co umożliwi technologia 5G. Cieszę się, że mogę być częścią tej rewolucji – mówi Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE.

Startupy będące pod opieką Łódzkiej Strefy dostają wsparcie finansowe, merytoryczne i możliwość współpracy z dużymi, międzynarodowymi firmami. Wspólne działania przełożą się za chwilę na pierwsze w Polsce wdrożenia innowacji 5G w Przemyśle, w fabrykach inwestorów Łódzkiej Strefy. Za te działania ŁSSE została wyróżniona przez fDi Magazine aż pięcioma nagrodami, w kategoriach: 5G readiness, Freezone 4.0, industry 4.0, Connectivity, Future Mobility. Opracowanie nowatorskiej strategii doprowadziło do stworzenia w strefie innowacyjnego ekosystemu startupowego połączonego z technologią 5G. Wiceprezes ŁSSE została uznana za liderkę w 5G między innymi za wspomniane działania, ale także propagowanie budowania rozwoju gospodarczego i przemysłu 4.0 przy wykorzystaniu technologii piątej generacji.

Jak podkreślają organizatorzy „…celem rankingu jest wyróżnienie, docenienie i wypromowanie kobiet specjalizujących się w różnych obszarach sieci 5G (techniczne, biznesowe, prawne, administracji publicznej), by zainspirować młode pokolenie wybitnymi role models, których przecież, nawet w dziedzinie silnie zdominowanej przez mężczyzn, nie brakuje”. Wśród liderek w 5G obok wiceprezes ŁSSE znalazły się przedstawicielki instytucji publicznych, organizacji badawczych, uczelni wyższych i biznesu, np. Wanda Buk była wiceminister cyfryzacji, prof. Hanna Bogucka z Politechniki Poznańskiej czy Ewelina Grabowska z firmy Ericsson, partnera w projektach startupowych Łódzkiej Strefy.

 

Agnieszka Sygitowicz

Od 6 kwietnia 2016 r. Wiceprezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. W czasie jej zarządu strefa zdobyła tytuł 3. na świecie i 1. w Europie w rankingu fDi Magazine. Nagrodzona została także za najlepszy innowacyjny ekosystem, w którego tworzeniu brała udział od początku. Angażuje się we wspieranie firm startupowych. Inicjatorka innowacyjnych projektów Łódzkiej Strefy, takich jak Startup Spark, S5, IoE Hub, 5G Lab, które od wielu lat nagradzane są w światowych rankingach stref ekonomicznych. Posiada tytuł MBA zdobyty na Uczelni Łazarskiego. Wcześniej pracowała w Departamencie Funduszu Spójności w Ministerstwie Transportu i Urzędzie Miasta Radomska, gdzie była naczelnikiem Wydziału Strategii i Rozwoju.