Bez kategorii

Żużlowy Mecz Narodów w Łodzi już 10 kwietnia. Bilety za złotówkę!

Żużlowy Mecz Narodów w Łodzi już 10 kwietnia. Bilety za złotówkę!

Szósta edycja Meczu Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej otworzy sezon żużlowy w Łodzi i po raz pierwszy w swojej historii odbędzie się na wiosnę. Już 10 kwietnia na Moto Arenie Łódź pojadą gwiazdy, będzie wielkie sportowe święto, a bilety na wydarzenie będzie można kupić za złotówkę!

Zapoczątkowane przez Klub Żużlowy Orzeł Łódź w 2018 roku wydarzenie Mecz Narodów jest formą uczczenia pamięci założycielki firmy H. Skrzydlewska, czyli partnera strategicznego Orła. To właśnie kilkanaście lat temu seniorka rodziny Skrzydlewskich podjęła decyzję o zaangażowaniu środków finansowych na wsparcie „czarnego sportu” w Łodzi.

Startujemy w „lany poniedziałek”!

Szczegóły szóstej edycji wydarzenia ogłoszone zostały podczas wtorkowej konferencji prasowej, która odbyła się w studio filmowo-telewizyjnym Arterion AHE w Łodzi. Tegoroczny Mecz Narodów odbędzie się w lany poniedziałek, a bilety będą do kupienia za symboliczną złotówkę! Wszystkie szczegóły związane z wydarzeniem (m.in. od kiedy i gdzie w sprzedaży będą wejściówki) będą niebawem dostępne na stronie www.orzel.lodz.pl.

– Dotychczasowe edycje Meczu Narodów odbywały się jesienią, ale po konsultacjach z kibicami zdecydowaliśmy, że tym wydarzeniem rozpoczniemy tegoroczny sezon żużlowy w Łodzi. I tym samym w lany poniedziałek zapraszamy wszystkich na Moto Arenę Łódź, gdzie emocji na pewno nie zabraknie. Na ostatnim Meczu Narodów był niemal komplet widzów i wierzymy, że tak samo będzie 10 kwietnia – mówił Witold Skrzydlewski, Honorowy Prezes Klubu Żużlowego Orzeł Łódź.

O wysoki poziom sportowego widowiska jest spokojny trener Marek Cieślak, trener KŻ Orzeł Łódź.

– Zaproszeni zawodnicy gwarantują, że poziom ścigania będzie bardzo wysoki. To mecz towarzyski, ale będzie rozegrany na początku sezonu. Każdy będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Zawodnicy będą po okresie przygotowawczym, a więc w pełnym gazie i to jest gwarantem dobrego speedweya, który zobaczymy w Łodzi – zapewniał Marek Cieślak.

Wśród zawodników, których 10 kwietnia zobaczymy na łódzkim torze będą m.in. Norbert Krakowiak, Jason Doyle, Matej Zagar i Patrick Hansen, czyli zawodnicy z bardzo dużym doświadczeniem w PGE Ekstralidze. Ponadto przed własnymi kibicami zaprezentują się zawodnicy H. Skrzydlewska Orzeł Łódź, którzy barw klubu bronić będą w 2023 roku.

Studenci AHE wspomogą klub medialnie

Podczas konferencji poinformowano także o podpisaniu porozumienia o współpracy pomiędzy Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi i KŻ Orzeł Łódź. Oprawa konferencji przygotowana przez AHE była jego pierwszym elementem. Studenci AHE będą pracowali przy obsłudze medialnej meczów ligowych H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Przygotowanymi realizacjami wideo i zdjęciami będą dzielić się na profilach klubowych. Dzięki temu pojawią się materiały zza kulis, magazyny żużlowe oraz więcej treści skierowanych do kibiców i osób, które do tej pory nie interesowały się tym sportem.

– Bardzo się cieszę, że mogę powitać sport żużlowy w naszej uczelni. Chociaż jest to właściwie jego powrót, bo przecież przed laty współpracowaliśmy już z Orłem. . Akademia to miejsce otwarte na współpracę. Ten rok jest szczególny dla AHE i klubu. Akademia obchodzi swoje 30-lecie, a klub mam nadzieję, ma przed sobą bardzo dobry sezon zakończony awansem do Ekstraligi – powiedziała prof. Elżbieta Dul-Ledwosińska, rektor AHE.

W ramach współpracy klub będzie wspierał AHE w działaniach promocyjnych, ale także stworzy przestrzeń do praktyk dla studentów takich kierunków, jak: dziennikarstwo, kulturoznawstwo czy też taniec. Będą prowadzone także działania związane z szerzeniem idei marketingu sportowego wśród łódzkiego biznesu.

– Cieszę się, że znaleźliśmy wiele elementów, które są dla nas ważne i pozwalają zbudować tę współpracę. Żużel to fascynujący sport. Wiedzą o tym jego sympatycy, nasi wierni kibice, ale chcemy, aby emocje, jakie towarzyszą meczom, poczuli także nowi widzowie. I mam nadzieję, że ta współpraca się do tego przyczyni. Będziemy oczywiście także mocno wspierać AHE w kwestii świętowania jubileuszu, ale także podkreślania pozycji tej uczelni w Polsce – podkreślił Witold Skrzydlewski.

Konferencja prasowa była transmitować na żywo w social mediach AHE i KŻ Orzeł Łódź. W najbliższych dniach będą się tam pojawiać kolejne materiały z tego wydarzenia. Zapraszamy do śledzenia profilów AHE i Klubu. Szczegóły na www.ahe.lodz.pl i www.orzel.lodz.pl.