Architektura

Zostań udziałowcem projektu deweloperskiego

Zostań udziałowcem projektu deweloperskiego

Przy Senatorskiej 29 startuje nowa inwestycja deweloperska w Łodzi. Inwestorem może zostać osoba szukająca dywersyfikacji swojego portfela nieruchomościowego lub każdy, kto ceni sobie bezpieczeństwo i stabilność projektów deweloperskich. O tym, jak stać się udziałowcem w inwestycji Apartamenty Senatorska, opowiada Bartosz Chmielewski.

LIFE IN. Łódzkie: Senatorska 29 w Łodzi to kolejne miejsce, w którym niebawem staną żurawie i rozpocznie się inwestycja budowlana. Co tam będzie?

Bartosz Chmielewski: Planowana jest tam budowa zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z podziemnym garażem. Inwestycję będzie realizować powołana w tym celu spółka celowa Apartamenty Senatorska. Dzięki temu, że kupiliśmy działkę wraz z pozwoleniem na budowę od jednego z deweloperów, udało się znacznie skrócić czas trwania inwestycji. Realizujemy ten projekt z Michałem Sapotą, dawnym prezesem dewelopera Murapol S.A., który za jego kadencji wybudował ponad 17 tysięcy mieszkań oraz pozyskał około 2 mld zł kapitału od inwestorów i zwrócił je wraz z zyskiem 7-9 procent. Swoim doświadczeniem oraz zaangażowaniem, gwarantuje jakość i terminowość inwestycji.

To będzie duży kompleks? Ile mieszkań, jaki metraż?

Projekt przewiduje wybudowanie kilku budynków przylegających do siebie, o zwartej zabudowie i zróżnicowanej wysokości od 3 do 5 pięter. Zaprojektowano 238 mieszkań 1- i 4-pokojowych o powierzchni od 26 do 80 metrów kwadratowych oraz lokale usługowe na parterze. W sumie w budynku będzie 11 900 metrów kwadratowych użytkowej powierzchni mieszkalnej.

Inwestycja zlokalizowana w centrum Łodzi przy ulicy Senatorskiej 29. Kiedy rusza sprzedaż mieszkań?

Już ruszyła. Zainteresowanych zapraszam do naszego biura. A jeżeli chodzi o miejsce, to rzeczywiście jest doskonale położone. Blisko jest Centrum Biznesowe Stanley, trochę dalej zbudowany zostanie budynek Przybyszewskiego 99, a do Słonecznych Tarasów jest 500 metrów. W najbliższej okolicy są dwa parki Reymonta i Źródliska, niedaleko do Galerii Łódzkiej i na Piotrkowską.

Łódź to dobre miejsce na inwestycje mieszkaniowe?

Łódź, według raportów i statystyk, jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Europie Środkowo-Wschodniej, również pod względem zasobów mieszkaniowych. Na lokalnym rynku mieszkaniowym jest wysoki popyt na nowe mieszkania. Relacja cen mieszkań uzyskiwanych na rynku pierwotnym do kosztów ich realizacji gwarantuje inwestorowi wysoką stopę zwrotu z inwestycji.

Inwestycja jest finansowana w oryginalny sposób, bo zapraszacie do współpracy prywatnych inwestorów. Jak to działa?

Mechanizm inwestowania jest bardzo prosty. Wystarczy, że inwestor przyjmie ofertę objęcia udziałów, opłaci zadeklarowany udział i potwierdzi ten fakt u notariusza (koszty oczywiście po naszej stronie). Wartość jednego udziału to 34 tysiące złotych. W tym samym momencie podpisujemy z inwestorem, umowę na odkup udziałów po z góry określonej cenie, która uwzględnia oczekiwany przez niego zysk. Będąc udziałowcem inwestycji Apartamenty Senatorska, inwestor, co kwartał otrzymuje 7,89 procent od zainwestowanej kwoty.

Inwestuje teraz, co kwartał dostaje określony procent, a co po zrealizowaniu inwestycji?

Cały projekt chcemy zamknąć w 18 miesięcy – na tyle jest podpisywana umowa notarialna z inwestorami na odkup udziałów. Po tym czasie, oprócz wcześniej wypłaconych zysków od zainwestowanych środków, dostaną oni z powrotem całą zainwestowaną kwotę lub mieszkanie w rozliczeniu.
Czy inwestorzy mogą jeszcze przystąpić do spółki celowej, czy już jest za późno? Tak, jest to możliwe jeszcze przez kilka najbliższych tygodni. Potem zamykamy ten etap projektu.

Rozmawiał Robert Sakowski

Bartosz Chmielewski
tel. 791 040 860
biuro@chmielewskibartosz.pl
Warszawa, ul. Śniadeckich 10