Wydarzenia

Znamy pierwszą scenę Łódź Summer Festival 2024

Znamy pierwszą scenę Łódź Summer Festival 2024

Łódź Summer Festival 2024, organizowany z okazji 601. urodzin Łodzi, to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń muzycznych tego roku. Największy miejski festiwal muzyczny odbędzie się 26-28 lipca. Co istotne, wstęp na festiwal będzie całkowicie darmowy. Ogłoszono już pierwszą scenę festiwalową.

 

Łódź Summer Festival to trzydniowy festiwal muzyczny, który zadebiutował w 2023 roku z okazji 600-lecia miasta. Wydarzenie okazało się na tyle interesujące, że pozostało na stałe w kalendarzu miejskich imprez. Tego lata bawić będziemy się w dniach 26-28 lipca.

Kto wystąpi podczas tegorocznego Łódź Summer Festival? Wśród zaproszonych artystów znajdują się zarówno polskie, jak i międzynarodowe gwiazdy. Na festiwalu zagra brytyjski zespół alternatywny Placebo, niemiecki artysta rockowy Milky Chance, a także artyści polskiej sceny muzycznej, m.in. zespół Bajm, duet hip-hopowy PRO8L3M, czy Smolasty.

Wiadomo już, ze jedna ze scen znajdzie się w Monopolis. To właśnie tu zaplanowano finał 601. urodzin Łodzi.

– Czas rozpocząć wielkie odliczanie do najbardziej gorącego weekendu tego lata w Łodzi. Wielkimi krokami nadchodzi Łódź Summer Festival, który ponownie odbędzie się w sercu miasta między 26 a 28 lipca. Przed nami święto muzyki w kolejne, 601. urodziny Łodzi. Z tym większą przyjemnością mogę ogłosić, że Monopolis dołącza do rodziny Łódź Summer Festival z finałową, urodzinową sceną – mówi prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Gdzie znajdą się kolejne sceny, zapewne dowiemy się niebawem.

Zapraszamy bardzo serdecznie na wszystkie sceny, oczywiście szczególnie do Monopolis. Cieszę się, że wspólnie w tych dniach będziemy się bawić i świętować i że możemy być częścią jednej wielkiej rodziny, jaką jest Łódź. To będzie koncert wyjątkowy, kameralny, na bezpłatne zaproszenia  – mówi Krzysztof Witkowski, prezes Virako, inwestora Monopolis.