Zdrowie

Zapomnij o okularach i szkłach

Zapomnij o okularach i szkłach

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. Dlaczego? Ponieważ pozwala pozbyć się uciążliwych wad wzroku, poprawia komfort widzenia i umożliwia wykonywanie wymarzonego zawodu.

O krótkowzroczności specjaliści mówią, że jest chorobą XXI wieku. Dziś większość z nas godzinami wpatruje się w monitory komputerów, ekrany smartfonów i tabletów, a ludzkie oko nie jest przyzwyczajone do takiego traktowania. Zaprogramowane tak, by dostrzegać głównie to, co znajduje się w oddali, męczy się i słabnie. Wraz z rozwojem technologicznym coraz więcej osób zaczyna dostrzegać u siebie problemy z wyraźnym widzeniem. Z biegiem czasu wiele z nich pogłębia się, utrudniając normalne funkcjonowanie, zmuszając do zmiany okularów i soczewek kontaktowych.

Problem często utrudnia, a w wielu przypadkach, choćby u pilotów czy pracowników służb mundurowych, uniemożliwia wykonywanie zawodu. Czy można sobie z nim poradzić?

– Laserowa korekcja wad wzroku pozwala zapomnieć o okularach oraz soczewkach kontaktowych i na nowo cieszyć się komfortem widzenia. Jest to obecnie jedna z najnowocześniejszych metod leczenia wzroku – wyjaśnia dr Karolina Dulczewska-Cichecka z Gabinetu Okulistyka Nawroccy w Łodzi.

Warto podkreślić, że nawet wtedy, gdy z wadą wzroku borykamy się od urodzenia, nie jesteśmy skazani na stałe obniżenie komfortu życia. W renomowanych gabinetach okulistycznych prowadzone jest leczenie zachowawcze oraz wykonywane są zabiegi operacyjne w pełnym zakresie chirurgii okulistycznej, m.in. laserowa korekcja wzroku – szybka, skuteczna i bezpieczna metoda poprawienia komfortu widzenia. Na czym polega i jak przebiega?

– Zabieg laserowy korygujący wadę wzroku polega na odpowiednim wymodelowaniu warstw rogówki za pomocą lasera – tłumaczy dr Karolina Dulczewska-Cichecka. – Dzięki temu światło wpadające przez źrenicę trafia bezpośrednio na siatkówkę. Zabieg przeprowadza się metodą powierzchowną lub wytwarzając płatek rogówki, a sposób wykonania zabiegu dobiera się w zależności od stopnia zaawansowania wady wzroku i jej rodzaju, a skorzystać z niego mogą osoby, które skończyły 21 lat i mają stabilną wadę wzroku.

Warto podkreślić, że laserowa korekcja wzroku jest szybkim i bezbolesnym sposobem na poprawę jakości widzenia. Dzięki zabiegowi możliwe jest przywrócenie naturalnego widzenia i usunięcie powszechnie występujących wad wzroku. Ważne jest też to, że do wykonywania codziennych obowiązków można wrócić już następnego dnia po zabiegu, choć warto dać oczom kilka dni odpoczynku oraz unikać zapylonych i zadymionych pomieszczeń.

Okulistyka Nawroccy
Łódź, ul. Rojna 63/65
www.gabinetokulistyczny-lodz.pl
tel. 42 636 82 82
tel. 512 004 363