Polecamy

Zakup czy dzierżawa ekspresu do kawy – co wybrać?

Zakup czy dzierżawa ekspresu do kawy – co wybrać?

Dziś już nie tylko kawiarnie, hotele czy restauracje korzystają z ekspresów do kawy. Wiele innych firm potrzebuje na co dzień tego typu urządzenia – czy to dla personelu, czy dla swoich klientów. Dlatego też szerokie grono przedsiębiorców szuka odpowiedzi na pytanie: zakup czy dzierżawa ekspresów do kawy?

Wybór często zależy od budżetu, ale istnieje także kilka innych czynników, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Dzierżawa ekspresów do kawy – zalety i wady

Zasady dzierżawy ekspresu (www.tchibo-coffeeservice.pl) są dość proste. Wystarczy podpisać umowę na wybrane urządzenie, a następnie płacić co miesiąc regularną kwotę przez ustalony okres czasu, w zamian za możliwość użytkowania ekspresu. W dobrych ofertach rozliczenie może obejmować zarówno sam fakt korzystania z urządzenia, jak i koszt zakupu określonej kawy. To bardzo wygodne rozwiązanie. Ważne jednak, by podkreślić, że w takim modelu ekspres nie jest własnością dzierżawcy. Ponadto atrakcyjną cenę dzierżawy uzyskamy głównie w przypadku jednoczesnych zakupów kawy od firmy wydzierżawiającej ekspres. Realizacja targetów zakupowych kawy będzie często warunkiem koniecznym, aby w ogóle skorzystać z dzierżawy ekspresu. Dla niektórych przedsiębiorców będzie to wada.

Jedną z głównych korzyści dzierżawy ekspresu do kawy jest fakt, że nie trzeba mieć pełnej kwoty gotowej do zapłaty od razu. To szczególnie istotne dla firm, które dopiero rozpoczęły swoją działalność i nie chcą angażować na starcie zbyt dużych środków w zakup wyposażenia.

Ważną zaletą dzierżawy są również dodatkowe korzyści, które otrzymuje się dzięki umowie z firmą wydzierżawiającą ekspresy do kawy. W ramach usługi można zyskać np. bezpłatny dowóz i montaż urządzenia, a także serwis techniczny na cały okres współpracy. Nie trzeba się martwić żadnymi kosztami związanymi z ewentualną usterką ekspresu do kawy – jej usunięciem zajmie się wydzierżawiający. Najlepsze firmy oferują również możliwość zawieszenia umowy na krótki czas, co jest korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, prowadzących np. biznes sezonowy. w przypadku niespodziewanych lub sezonowych spadków spożycia kawy.

Zakup ekspresu do kawy – plusy i minusy

Kupując ekspres do kawy trzeba po prostu zapłacić sprzedającemu pełną kwotę za wybrany model. Nie ma żadnych opłat miesięcznych, a urządzenie jest w całości własnością firmy, która dokonuje zakupu. To największa zaleta tego rozwiązania – można korzystać z ekspresu tak długo, jak tylko się chce, bez żadnych dodatkowych wydatków (oprócz oczywiście kosztów związanych z eksploatacją). Nic nie stoi na przeszkodzie, by np. przenosić urządzenie między oddziałami firmy bez podpisywania dodatkowych dokumentów lub sprzedać, jeśli ekspres nie jest już potrzebny. Minusem w tym przypadku jest przede wszystkim konieczność zaangażowania dużej kwoty na samym początku oraz ponoszenia kosztów związanych z serwisem.

Kupno czy dzierżawa ekspresów do kawy – co wybrać?

Trudno jednoznacznie wskazać, które rozwiązanie będzie lepsze. Wiele zależy od tego do jakich celów ekspres ma być wykorzystywany oraz na jakim etapie działalności jest dana firma. Istotna jest także kwestia wygody – umowy dzierżawy zwykle zapewniają duży komfort użytkowania i eksploatacji ekspresu.