Wydarzenia

XIX Łódzki Rajd Przedsiębiorców

XIX Łódzki Rajd Przedsiębiorców

Sterowanie poduszkowcem, przelot na linie nad jeziorem, desant w uprzęży spod kopuły Atlas Areny na płytę, czy wejście pod nieckę basenu Zatoki Sportu – na co dzień nie mamy możliwości robienia takich rzeczy. A podczas rajdu łódzkich przedsiębiorców i owszem. Zapraszamy na XIX edycję tego wydarzenia, która odbędzie się w sobotę, 11 czerwca.

 

Po dwóch prawie latach znacznego ograniczenia bezpośrednich kontaktów międzyludzkich, słowo integracja nabrało zupełnie nowego znaczenia. Biznes lubi relacje, a te trudno budować na mitingach online. Przed pandemią znakomicie sprawdzały się wszelkie spotkania o nieformalnym, choć dedykowanym biznesowi charakterze, których dziś najbardziej brakuje. Między innymi dlatego właśnie Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa, korzystając z luzowania obostrzeń, wróciła do organizacji Łódzkiego Rajdu Przedsiębiorców – największej tego typu imprezy w regionie – co natychmiast spotkało się z odzewem lokalnych firm.

Kilka tysięcy uczestników

Rajd jest imprezą cykliczną i ma bardzo długą tradycję – do 2019 roku odbyło się aż 17 jego edycji, w których udział wzięło łącznie kilka tysięcy uczestników: menedżerów, właścicieli firm, ich rodzin i pracowników. Kolejny XVIII Rajd odbył się w trybie hybrydowym – był rozciągnięty w czasie, a część zadań załogi wykonywały online. Ten pandemiczny substytut był jedną z wielu prób zachowania pozorów normalności – była więc zabawa i współzawodnictwo między firmami, ale brakowało tego, co najważniejsze – rzeczywistej integracji. Dziś wreszcie wracamy do jego właściwej formy – całodziennych zmagań na żywo zakończonych pełnym atrakcji piknikiem.

Tu nie liczy się wyścig ani czas

XIX edycja Łódzkiego Rajdu Przedsiębiorców wystartuje ze stadionu Widzewa i już tam załogi rozpoczną rywalizację. Nie chodzi jednak o wyścig – nie liczy się czas, a umiejętność poradzenia sobie z zadaniami, odnalezienia trasy, sprawdzenia się w rajdowych konkurencjach. Dzięki temu Rajd może mieć też walor teambuildingowy, a już na pewno integracyjny. Tegoroczny finał w ośrodku Campoverde będzie miał specjalną oprawę, której jednak podobnie jak rajdowych konkurencji, organizatorzy nie chcą ujawniać. To stało się już rajdową zasadą, podobnie jak obietnica, że każdy z uczestników będzie miał szansę zrobić coś, czego jeszcze nie robił lub znaleźć się w miejscu, w którym nie miał szansy być. Sterowanie poduszkowcem, przelot na linie nad jeziorem, desant w uprzęży spod kopuły Atlas Areny na płytę, czy wejście pod nieckę basenu Zatoki Sportu – na co dzień nie mamy możliwości robienia takich rzeczy. Fakt, że załogi nie wiedzą na starcie, czego mogą się spodziewać – dodaje adrenaliny.

Impreza ma charakter charytatywny

Jeśli wspomnieć jeszcze, że Łódzki Rajd Przedsiębiorców jest również imprezą charytatywną, łączącą dobrą zabawę ze szczytnym celem wspierania łódzkiej Fundacji Gajusz – powodów do wzięcia w nim udziału robi się mnóstwo. Jednak tym najważniejszym chyba, który przeważa w komentarzach, jest możliwość powrotu do żywej interakcji w szerszej grupie, za którą tak bardzo się stęskniliśmy.

Termin rajdu:

11 czerwca 2022 r. (sobota)
start: Stadion RTS WIDZEW,
meta: Ośrodek Campoverde, Nowosolna

Więcej informacji i zapisy: www.rajdprzedsiebiorcow.pl