Biznes

Wyjątkowy zespół do zadań specjalnych

Wyjątkowy zespół do zadań specjalnych

Poznajcie ich. To zespół firmy Odbierz Pieniądze, która pomaga klientom odzyskać pieniądze, które zabrał im bank. Wiadomo, że sytuacja każdego kredytobiorcy jest inna i wymaga indywidualnej analizy. Skorzystajcie z ich pomocy i przekonajcie się, jakie macie szanse na zwrot środków.

 

Działalność firmy Odbierz Pieniądze bazuje przede wszystkim na ustawie uchwalonej w 2019 roku przez TSUE, czyli Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Zgodnie z nią osobom, które posiadały kredyt gotówkowy i spłaciły go przed czasem poprzez konsolidację, samoistne spłacenie, przeniesienie do innego banku, należy się zwrot kosztów, które poniosły w momencie uruchamiania takiego kredytu. Z reguły są to prowizja, opłaty przygotowawcze, ubezpieczenie, których banki same nie oddają. Jednak ustawa zadziałała wstecz i teraz obejmuje wszystkie kredyty konsumenckie udzielone od 18 grudnia 2011 roku.

Doradca Przemysław Urbański

Jak znalazł się pan w zespole Odbierz Pieniądze?

Tak naprawdę byłem chwilę przed rozpoczęciem rekrutacji w kolejnym banku, trafiłem na informację, że istnieje taka firma jak Odbierz Pieniądze. Pomyślałem, że będzie to przyjemniejsza praca niż zakładanie kont, czy udzielanie kredytów. Tutaj realnie pomagamy naszym klientom.

Ma pan doświadczenie z obszaru finansów?

Tak, pracowałem w kilku bankach na przełomie ostatnich kilku lat.

Jakie wspomnienia?

Bank to wiadomo korporacja, są pewne zasady, ramy, poza które raczej się człowiek nie wychyla. Jest rywalizacja, są rankingi. Tu jest inaczej.

Pracuje się bez presji?

Ja mam akurat taki charakter, że sam sobie narzucam pewne plany do wykonania. Mamy kilka osób w zespole i rozmawiamy o swoich rezultatach. Często nawet w domu zastanawiam się, jak można poprawić pewne działania.

Jak dociera pan do swoich klientów?

Polecenia zawsze były i będą najlepszym źródłem kontaktów. Klient, któremu udało się pomóc naprawdę ma komu przekazać te informacje dalej. Często ciocia, wujek, kuzyn czy nawet znajomy ma pewną historię kredytową i warto o naszej usłudze po prostu porozmawiać. Sąsiedzi też często rozmawiają o różnych produktach czy usługach.

Gdzie ładuje pan akumulatory na kolejne dni, tygodnie?

Sporo czasu spędzam z córką, jak jest możliwość i jest przede wszystkim na to czas, to wybieram się na koncert, najchętniej do łódzkiej Wytwórni.

 

Doradca Alicja Śliwińska-Sioch

Nie każdy w waszym zespole związany był wcześniej z branżą finansową. Czym zajmowała się pani wcześniej?

Blisko dziewięć lat pracowałam w branży logistycznej, pracowałam też przez trzy lata w biurze rachunkowym. Z szefową Martą znałam się osobiście, przyjaźnimy się i jak zaproponowała mi pracę, wytłumaczyła, na czym polega, stwierdziłam, że spróbuję swoich sił. Praca z klientem zawsze dawało mi dużo satysfakcji.

Ale chyba dopiero w Odbierz Pieniądze ma pani możliwość na takie bezpośrednie kontakty z klientami firmy?

Zdecydowanie tak, w biurze księgowym, czy firmie logistycznej, głównie pracowałam z dokumentami i przy komputerze. I taka forma pracy nie do końca mnie satysfakcjonowała. Tu zdecydowanie więcej się dzieje i jest ten kontakt z klientem, czy to telefoniczny, czy osobisty.

Jak odpoczywa pani od telefonów, spotkań i ogólnie mówiąc pracy?

Powiem tak – mam trójkę dzieci więc hasło odpoczywam, jest tutaj bardzo umowne. Lubimy podróżować, często aktywnie spędzamy czas całą rodziną.

Czy tutaj jako zespół też dbacie o takie integracyjne spotkania?

Często mamy takie małe imprezy firmowe, czy też celebrujemy nasze urodziny. Utrzymujemy dobre relacje i się lubimy. I do pracy mam bardzo blisko, ale jak jest dobra praca, zespół, to myślę, że warto tej drogi też nadrobić.

 

Doradca Edyta Jakubik

Pracowała pani wcześniej w bankowości?

Tak przez dwanaście lat i lubiłam swoją pracę.

Lubi pani też pracę w Odbierz Pieniądze?

Zdecydowanie, tutaj bardziej podchodzimy do siebie po ludzku niż w banku, gdzie nie można było liczyć na zbyt dużą elastyczność przełożonych. Tu każdy dzień zaczynam i kończę z uśmiechem, bo wiem, że pomagamy naszym klientom.

Co w dzisiejszej pracy sprawia pani największą radość?

Głównie to, że pomagamy ludziom, którzy często borykają się z trudną sytuacją finansową, a potrzebują pieniędzy, chociażby na leczenie. I widać ich radość, kiedy uda nam się odzyskać od banków pewną sumę pieniędzy. W wielu przypadkach są to naprawdę duże kwoty. A wiadomo, że zadowoleni klienci polecają nas później swojej rodzinie czy znajomym.

Do jakiej grupy chciałaby pani dotrzeć, a jeszcze nie było okazji?

Myślę, że największym wyzwaniem są klienci, którzy nie dowierzają w to, co robimy i ufają tylko takiej instytucji jak bank. Starsze osoby często tak podchodzą, że bank to bank i nic poza tym nie może być dobre.

Odskocznia po pracy?

Lubię się wysypiać, ale ogólnie im prostsza forma odpoczynku tym lepiej, a jeśli już jakiś sport się pojawia to pływanie.

Doradca Magdalena Maciejewska

Jak zaczęła się współpraca z Odbierz Pieniądze?

Marta zaprosiła mnie do współpracy. Wcześniej pracowałam w banku.

Czas w pracy mija tu inaczej niż w banku?

Tutaj rewelacja, zobaczyłam, co znaczy praca w gronie ciekawych, fajnych ludzi. W bankowości to zupełnie inny model, inne wyzwania, dyrektorzy, cyferki, inny świat. Tutaj odżyłam. Przeszłam w banku pewną szkołę przetrwania i chyba drugi raz nie weszłabym do tej samej rzeki.

Jak trafiła pani do bankowości? Zamiłowanie do finansowej branży, umysł ścisły?

Zdecydowanie nie, jestem umysłem humanistycznym, lubię czytać książki. Finanse przypadkowo stanęły na mojej drodze. Ale ktoś mi kiedyś powiedział, że jak wejdzie się w ten świat, to już się z niego nie wychodzi, coś w tym musi być.

Dobry doradca czym powinien się charakteryzować?

Cierpliwością i szacunkiem do drugiego człowieka. Otwartością i przede wszystkim uczciwością.

Z jakimi klientami najtrudniej się pracuje?

Każdy człowiek jest inny i uważam, że my musimy wzbudzić zaufanie, nieważne czym klient się zajmuje, ile ma lat, wszystko zaczyna się od zaufania.

A po pracy?

Czytam, głównie książki historyczne.

Rozmawiał Damian Karwowski
Zdjęcia Justyna Tomczak

Łódź, ul. Traktorowa 126 lok 302A
tel. 606 393 948
e-mail: kancelaria@odbierzpieniadze.com.pl
www.odbierzpieniadze.com.pl