Polecamy

Wyjątkowe święta z Grupą Bawełna

Wyjątkowe święta z Grupą Bawełna

Z Anną Grabarek, współwłaścicielką Grupy Bawełna rozmawiamy o wigilijnych smakołykach WEKOWNI i świątecznych daniach przygotowanych przez szefów kuchni.

Jedni lubią przygotowywać świąteczne dania sami, inni marzą o tym, by nie spędzać wielu godzin w kuchni i korzystają z możliwości zamawiania gotowych dań. Co Grupa Bawełna może zaoferować w tym zakresie?

Myślę, że naprawdę sporo, chętnie wyręczymy wszystkich w przygotowaniach, a szczególnie mamy, które jak wiadomo, w kuchni spędzają najwięcej godzin. Jak co roku można złożyć zamówienia na naszej świątecznej platformie dań na wynos www.bawelnanaswieta.lodzdelivery.pl, na której znajdziecie zarówno tradycyjne pierogi, pierniki i serniki, ale także aromatyczne zupy i dania główne. Dodatkowo WEKOWNIA przygotowała cały asortyment świątecznych specjałów w słoikach. Polecamy kapustę z grzybami, kapustę z grochem, barszcz czerwony i nasze dania z dodatkiem grzybów.

Kto czuwa nad smakiem tych dań?

Oczywiście, szefowie kuchni z naszych restauracji. Smaki tradycyjnych dań i znane od lat dania restauracyjne postanowiliśmy zamknąć w szklanych słojach, stosując tradycyjną metodę konserwacji, czyli pasteryzację. Dzięki temu procesowi możemy zatrzymać wyjątkowy smak naszych potraw na dłużej. To, co jest dla nas najważniejsze przy tworzeniu receptur to zero kompromisów – tylko wyselekcjonowane i wartościowe produkty, uczciwy skład dań, bez ulepszaczy, sztucznych konserwantów czy chemicznych barwników.

Czy w ofercie WEKOWNI mamy tylko pojedyncze weki, czy można zamawiać na przykład specjalne świąteczne zestawy?

Przygotowaliśmy zarówno pojedynce dania świąteczne i zestawy prezentowe. W tym roku przygotowaliśmy całkiem sporo tych zestawów, tak by trafić w gust każdego smakosza. Mamy więc zestawy wegańskie, wytrawne, na słodko, znajdziecie również coś dla miłośników pikantnych przetworów, a także zestaw z klasycznymi daniami z restauracji Bawełna jak stracetti di filetto i krem z pomidorów, a także propozycje dla prawdziwych koneserów i poszukiwaczy nowych smaków. W WEKOWNI można zamówić nasze zestawy świąteczne jako prezent zarówno dla bliskich, jak i dla współpracowników i klientów. Świąteczne zamówienia spływają do nas każdego dnia i staliśmy się teraz prawdziwą fabryką Świętego Mikołaja, pakujemy paczki, wiążemy wstążki i śpieszymy, aby wszystko dostarczyć na czas.

A gdzie te świąteczne paczki ze smakołykami trafiają?

Teraz głównie do firm, jako świąteczne upominki dla pracowników i klientów, ale trzeba pamiętać, że to doskonały prezent dla każdego, z powiedzeniem ucieszą młodszą siostrę, przyjaciółkę, babcię, wujka i tatę. Świąteczne dania WEKOWNI mogą być również wspaniałą niespodzianką, która nieco wyręczy w świątecznym gotowaniu.

Ile smacznych dań zamknęliście w wekach?

Sporo, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. To dania, które wystarczy tylko podgrzać i są gotowe do podania. W naszym „zawekowanym menu” zupy i kremy, wiele dań gotowych, przetworów z owoców i warzyw i oczywiście cały asortyment tzw. smarowideł zarówno słodkich jak i wytrawnych. Przy tworzeniu naszych weków najważniejsza jest jakość, ale także sezonowość. Za chwilę w naszej ofercie zagoszczą przetwory z dyń, jabłek i grzybów.

Co się cieszy największym zainteresowaniem?

Trudno jednoznacznie określić, ale do grona naszych bestsellerów zaliczamy flaki wołowe, szarpaną wołowinę, rilletes gęsi i oczywiście paprykarz na bazie dorsza i warzyw. Wspaniałe smaki, które pokochało wielu naszych klientów.

Gdzie można zakupić specjały WEKOWNI?

Specjały WEKOWNI są dostępne online, można je zamówić z dostawą do domu (wysyłka w ciągu 24 godzin) lub zakupić we wszystkich restauracjach Grupy Bawełny i w dobrych delikatesach. Nasze weki to świetne rozwiązanie, które może być wykorzystywane na co dzień w domach, podczas weekendowych czy wakacyjnych wyjazdów. To także jak już wspomniałam świetny pomysł na prezent oraz doskonały skład paczek lub prezentów przygotowywanych dla pracowników, lub klientów.

Do tych smakołyków przydałoby się wino.

Zapraszamy więc do naszego sklepu Len i Wino, w którego ofercie znajduje się ponad sto pozycji win z całego świata. W tym tylko u nas wina słynnego włoskiego tenora Andrea Bocelli. Wino to nie tylko towarzysz posiłków, spotkań czy zabaw, to także doskonały pomysł na prezent! A jeśli ktoś ma kłopot z wyborem świątecznego upominku, to zawsze może wybrać voucher do jednej z restauracji Grupy Bawełna. Jego wartość zaczyna się już od 50 złotych i może być wielokrotnością tej kwoty. Taki voucher jest ważny przez rok.

Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcia Magdalena Kaczmarek