Polecamy

Wszystko w porządku. Przegląd modeli koszy na śmieci

Wszystko w porządku. Przegląd modeli koszy na śmieci

Segregacja śmieci stała się nawykiem, a wręcz obowiązkiem większości mieszkańców Europy. Z pomocą w codziennym oddzielaniu odpadów przychodzą nowoczesne, funkcjonalne i ułatwiające utrzymanie pomieszczeń w czystości rozwiązania. Zobacz, które modele sprawdzą się w kuchni, które zaś będą odpowiednie do gromadzenia suchych śmieci podręcznych w biurze czy gabinecie.

Wyznacznikiem wysokiego statusu społecznego, kultury osobistej i wrażliwości na potrzeby planety jest codzienna segregacja odpadów. W tym celu producenci oferują szereg wygodnych rozwiązań, dzięki którym oddzielanie papieru od szkła czy odpadów bio od śmieci zmieszanych zajmuje kilka sekund, a po pewnym czasie jest kompletnie intuicyjne. Poznaj modele koszy na śmieci, których nie może zabraknąć w Twoim gospodarstwie domowym.

Rozwiązania dla biura i gabinetu

Jeśli wykonujesz pracę biurową, prowadzisz studio projektowe czy masz prywatny gabinet to zapewne na co dzień zmagasz się z nadmiarem odpadów papierowych. Kulki zgniecionych umów, papierowe wiórki pochodzące z niszczarki, nieaktualne notatki i zapiski – każdego dnia papierzysk, które są już niepotrzebne, gromadzi się całe mnóstwo. Dobrą opcją są kosze na śmieci do pokoju, na przykład kosz na śmieci ażurowy marki Donau w uniwersalnym, czarnym kolorze. Charakteryzuje się on otwartą konstrukcją, przez co dorzucanie kolejnych papierków jest banalnie proste i nie zajmuje czasu. Równie łatwe jest opróżnienie kosza po całym dniu pracy – zawartość wystarczy wysypać do worka i po prostu wyrzucić.

Kosze na śmieci z pokrywą

Niezwykle popularną kategorią produktów są kosze na śmieci z pokrywą, wyposażone w wygodny pedał, za sprawą którego można szybko dostać się do środka. Opływowy kształt znakomicie wpisuje się w każde nowoczesne biuro, podobnie jak chromowane wykończenie. Pojemność równa 5 litrom jest optymalna. Mechanizm „click lock” wytrzymuje 10 000 cykli uchyleń klapy pojemnika. Materiał, jakim jest stal nierdzewna, zachowuje estetyczny wygląd przez długi czas, prezentując się schludnie i estetycznie. Oprócz zastosowań domowych można z powodzeniem używać go w biurowcach czy w hotelach.

Najważniejsze kryteria doboru kosza na śmieci

Wybór odpowiedniego pojemnika na odpady będzie uzależniony od tego, jak dużo czasu spędzasz w pomieszczeniu. Istotne jest także to, jaki charakter ma Twoja praca. Jeśli opracowujesz dużo twórczych koncepcji, lubisz rysować mapy myśli, wymyślasz storyboardy czy scenariusze to zużycie papieru z pewnością będzie duże, a Twój kosz szybko się zapełni. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będzie pojemnik o pojemności 12 litrów. Kolejnym kryterium wyboru jest wielkość pomieszczenia, w którym swój nowy kosz zamierzasz ustawić. Nie powinien on przyciągać zbytniej uwagi, ale raczej stapiać się z pomieszczeniem lub być kompletnie niewidoczny. Istotna jest też kwestia posiadania (bądź nie) pokrywy. Z jednej strony pozwala ona zachować większą higienę, choć i to jest zależne od sposobu jej unoszenia.