Czas wolny

Lektorzy British Centre czekają w gotowości

Lektorzy British Centre czekają w gotowości

Najbardziej brakuje nam możliwości rozmowy twarzą w twarz, pracy w parach i grupach, przemieszczania się po sali zajęciowej, czyli takich zwykłych czynności wykonywanych w czasie każdej lekcji – mówią słuchacze British Centre.

Co prawda lektorzy pracujący zdalnie organizują pracę w grupach i w parach w osobnych „pokojach na zoomie”, a sama zdalna lekcja zawiera bardzo zróżnicowane zadania i pozwala doskonale ćwiczyć wszystkie sprawności językowe, to jednak tęsknota za „realem” pozostaje.

Dla każdego coś miłego

Wakacje zapowiadają się pracowicie. Jest dużo do nadrobienia, życie bowiem nie czeka i trzeba sprostać nadchodzącym wyzwaniom. Dobre przygotowanie językowe pozwala na zdobycie lepszej pracy lub miejsca na renomowanej uczelni krajowej lub zagranicznej. Pozwala też sprawniej realizować kontrakty międzynarodowe i kontakty zagraniczne – nawet zamknięcie granic nie jest w stanie zatrzymać procesu globalizacji!

Lektorzy British Centre czekają w pełnej gotowości, a w ofercie wakacyjnej przede wszystkim sprawdzone i skuteczne kursy zdalne, zapewniające pełną izolację tym osobom, które z różnych względów pragną uniknąć kontaktów bezpośrednich lub po prostu nie chcą tracić czasu na dojazdy. Zachęcamy do tej formy pracy, bowiem sprawdziła się doskonale, zapewniając pełny kontakt z lektorem i pozostałymi uczestnikami grupy.

Tych zaś, którzy – zmęczeni ślęczeniem przed ekranem komputera – pragną bezpośrednich spotkań w kameralnych grupach, zapraszamy na zajęcia do dwóch łódzkich oddziałów British Centre: al. Kościuszki 93 i ul. Pomorska 140.

Do wyboru zajęcia poranne od godziny 9.00 i popołudniowe od godziny 17.00, w zależności od preferencji słuchaczy. W tym roku wyjątkowo proponujemy również grupy wczesnopopołudniowe o godzinie 13.00.

Nie tylko angielski

Nasza oferta obejmuje – oprócz języka angielskiego – język włoski i hiszpański, których opanowanie ułatwi komunikację   w czasie słonecznych wyjazdów w następnych latach oraz niemiecki i rosyjski, bez których trudno pracuje się w handlu międzynarodowym. W naszej ofercie mamy także język polski dla obcokrajowców, choć mamy świadomość, że chwilowo nie cieszy się takim zainteresowaniem jak jeszcze pół roku temu.

Do wyboru kursy języka ogólnego, kursy podstawowej komunikacji, a z języka angielskiego również kursy rozwijające sprawności egzaminacyjne. W tym roku wyjątkowo sesje egzaminacyjne Cambridge będą organizowane również w czasie wakacji.

A dzieci?

Oczywiście zapraszamy również dzieci! Dla nich pewnie zajęcia w uroczym ogródku w oddziale przy Pomorskiej będą znakomitą okazją, by nie tylko się uczyć, ale i świetnie bawić! Dzieci sprawnie poradziły sobie z zajęciami zdalnymi, zwłaszcza że nasza kadra lektorska potrafiła tak skomponować zajęcia, że są one równie dobrą zabawą, co gry komputerowe!

Wymiar zajęć

Intensywne kursy wakacyjne obejmują 60 godzin lekcyjnych, realizowanych w ciągu 15 spotkań, codziennie od poniedziałku do czwartku po 4 godziny lekcyjne (2 razy 90 minut z 15-minutową przerwą). Taka porcja zajęć jest optymalna: pozwala na opanowanie najważniejszych dla danego poziomu umiejętności i poczynienie progresu o jeden poziom zaawansowania, a jednocześnie nie stanowi nadmiernego obciążenia dla słuchacza. Sprawdziliśmy to w ciągu wielu lat naszej wakacyjnej działalności. Pierwsze kursy wakacyjne przeprowadziliśmy 25 lat temu!!!

Dla osób, którym zależy na „rozgadaniu się” mamy krótkie, dwutygodniowe kursy konwersacyjne. Prowadzimy je w oparciu o materiały przygotowywane przez naszych lektorów. Moduł konwersacji obejmuje 18 godzin, czyli 3 spotkania w tygodniu (wtorek, środa i czwartek) po 3 godziny lekcyjne (dwie godziny zegarowe i piętnaście minut). Tematy zajęć dobieramy z uwzględnieniem wakacyjnej pory, więc oprócz przełamywania barier w mówieniu, aspekt rozrywkowy pozwala uruchomić endorfiny, których działanie ułatwia przyswajanie wiedzy i umiejętności w sposób godny polecenia!

Ile osób w grupie?

Zajęcia stacjonarne obecnie ze względów bezpieczeństwa możliwe są w nieco mniejszych grupach – 2-3 lub 4-6-osobowych. Grupy liczące powyżej 6 osób mogą spotykać się tylko w formie zdalnej. Oczywiście, jak zawsze oferujemy zajęcia indywidualne i w tym przypadku mogą to być nie tylko cykle 60-godzinne lub moduły konwersacyjne 18-godzinne, ale także spotkania dostosowane w pełni do potrzeb i możliwości słuchacza.

Podręczniki i ceny

Ceny kursów językowych zależą od liczby osób w grupie, natomiast nie ma różnic cenowych między zajęciami zdalnymi  a stacjonarnymi. Często słyszy się opinię, że zajęcia zdalne powinny być tańsze niż stacjonarne, bo nie występują koszty sal i lektorzy nie muszą dojeżdżać na zajęcia. Nic bardziej błędnego! Salą zajęciową jest platforma, na której przebiega komunikacja. W naszym przypadku są to aż dwie zintegrowane platformy, dodatkowo opłacane. Zajęcia zdalne wymagają również od lektorów większych nakładów czasowych poświęconych na przygotowanie spotkań i materiałów do nich w formie elektronicznej. Zarówno kursy stacjonarne, jak i zdalne wymagają opieki i obsługi ze strony naszych specjalistów do spraw obsługi klienta, w celu monitorowania przebiegu kursów.

Podręczniki najbezpieczniej jest ustalać już po pierwszych zajęciach, kiedy lektor może dokonać wyboru na podstawie faktycznej reprezentacji poznawczej uczestników zajęć i jak najlepiej dopasować podręczniki do ich indywidualnych potrzeb.

Promocje i bonusy

Od lat prowadzimy program lojalnościowy pod nazwą „opłaca się polecać”, który sprawia, że w British Centre można uczyć się za darmo. Jeśli ktoś poleci kursy ośmiu osobom, a one zapiszą się do British Centre, to ma prawo cały rok korzystać z kursu językowego za darmo! Jeśli tych osób będzie mniej,   to odpowiednio obniżona zostanie płacona przez niego cena.

W tym roku czynimy dodatkowy ukłon w stronę naszych stałych Klientów: od czerwca mamy dla Państwa vouchery  o nominałach 100 zł, 250 zł, 500 zł i 1000 zł. Można je nabyć za 90 procent ich wartości, a w nowym roku szkolnym wykorzystać do finansowania dowolnego kursu językowego w British Centre. Liczba voucherów jest ograniczona!

Dla osób, które zapiszą się na nasz kurs języka angielskiego 2020/2021 do końca czerwca 2020 r. mamy gwarancję tegorocznej ceny kursu i utrzymania rabatu „złotówka za każdą godzinę kursu” według tegorocznego schematu.

Mamy też niższą cenę kursów wakacyjnych dla tych słuchaczy, którzy zapiszą się do 15 czerwca br.

Tak bogatej oferty bonusów jeszcze nie było!

Teraz pozostaje tylko zadzwonić pod numer 42 636 84 80 lub napisać na adres kosciuszki@british-centre.pl w kwestii ustalenia dogodnych terminów zajęć i liczebności grupy, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy i dokonać wpłaty. Potem można już z pełną przyjemnością zanurzyć się w języku i cudnej atmosferze wakacyjnych spotkań!

British Centre

Łódź,  al. Kościuszki 93
tel. 42/ 636 84 80

Łódź, ul. Pomorska 140
tel. 42/ 678 64 44

www.british-centre.pl