Bez kategorii

Wracamy!

Powiedzieć, że wzruszam się, gdy czytam rozmowy z bohaterami tego wydania, poprawiam drobne błędy, dodaję tytuły, wybieram zdjęcia ze świadomością, że już niebawem magazyn trafi do Waszych rąk, to jakby nic nie powiedzieć. Mówią, że powroty bywają piękne. Szczególnie te najbardziej wyczekiwane. W pełni się z tym zgadzam i powiem więcej – powroty są nie tylko piękne, są też pełne cudownych emocji.

Gdy w lutym tego roku wydrukowaliśmy pierwsze tegoroczne wydanie magazynu LIFE IN Łódzkie, nawet przez chwilę nie przyszło nam do głowy, że następne trafi w Wasze ręce dopiero za pół roku. Ba, w tym pandemicznym czasie, w którym przyszło nam żyć, nie raz dopadały nas wątpliwości, czy w ogóle w tym roku uda się nam wydrukować kolejne wydanie.

Na szczęście histeria związana z koronawirusem zdaje się powoli przemijać, a górę bierze rozsądek. Na wszelki wypadek cały czas pukamy jednak w niemalowane, żeby komuś znowu nie przyszło do głowy pozamykać nas w czterech ścianach.

Wiele się wydarzyło przez tych kilka miesięcy w życiu naszego małego wydawnictwa.  Jako urodzeni optymiści uznaliśmy, że skoro los rzucił nam rękawicę, to nie ma co się zastanawiać tylko podnieść ją i walczyć o swoje. I tak zrobiliśmy. Nie mogliśmy drukować naszego magazynu, więc zaczęliśmy przygotowywać e-magazyn, dostępny w formie elektronicznej. Równolegle zainwestowaliśmy w rozwój strony internetowej, zaktywizowaliśmy obecność w mediach społecznościowych i zaprzyjaźniliśmy się z „panem Googlem” – wszystkie te działania pozwoliły nam znaleźć swoje należne miejsce w sieci. Zasięgi, które udało się dzięki tym działaniom zbudować w wirtualnej rzeczywistości, dostrzegają nasi partnerzy biznesowi i kontrahenci.

Dodatkowo rozszerzyliśmy swoją dotychczasową działalność na sprawy i tematy pozawydawnicze – współpracujemy z firmami w zakresie PR, świadczymy usługi fotograficzne i realizujemy szereg działań z zakresu content marketingu. Warto też wspomnieć o tym, że jesteśmy w trakcie zmiany siedziby, niebawem poinformujemy, gdzie będziecie mogli nas znaleźć i zaprosimy na dobrą kawę.

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że każdy kryzys może stać się szansą. Bardzo chcemy i pracujemy na to, żeby w przypadku LIFE IN Łódzkie tak się właśnie stało. Zresztą tak samo, jak gros naszych biznesowych partnerów. Przy okazji chcemy im serdecznie podziękować, że zaufali nam i byli z nami pomimo swoich problemów. Cieszymy się, że ogromna większość z nich daje sobie znakomicie radę w tych ciężkich czasach. Wierzymy, że szybko przeminą i staną się tylko mglistym wspomnieniem. A my bogatsi o nowe doświadczenia dzielnie stawimy czoła kolejnym kryzysom.

Życzę Państwu miłej lektury!