Moda

Włókienka: Ponadczasowość i kobiecość

Włókienka: Ponadczasowość i kobiecość

Klasyczna, elegancka, ponadczasowa. Jednocześnie skromna i kobieca. Bez plastiku i udziwnień. Tak można scharakteryzować kolekcję nowej łódzkiej marki odzieżowej. Włókienka chce ukoić kobiecą tęsknotę za subtelnością i elegancją połączoną z wygodą. Marka nawiązuje do tradycji włókienniczych Łodzi i czerpie z rodzinnych korzeni krawieckich.

Chcemy, aby Włókienka była marką dla każdej kobiety. Kładziemy nacisk na styl retro, tradycję oraz ponadczasowość, ale przede wszystkim na kobiecość. Inspiracje czerpiemy z sukienek naszych mam i babć – mówi Mariusz Przybylski, właściciel Włókienki.

Jaka kobieta będzie czuć się dobrze w kolekcji Włókienki? Na pewno silna, elegancka, a zarazem subtelna i skromna. – Nazwą i ideą nawiązujemy do czasów rozkwitu włókienniczej Łodzi, w ten sposób dziękując kobietom z tamtych lat, silnym, niezależnym, niebojącym się ciężkiej pracy. Takie są także współczesne kobiety. Klasyka, elegancja, ponadczasowość, skromność – wierzymy, że taki styl przemawia do wielu wrażliwych kobiet – tłumaczy Mariusz Przybylski.

Włókienka produkuje wszystko w rodzinnej szwalni pod Łodzią, korzystając w dużej mierze z materiałów wytworzonych w rodzimych zakładach tekstylnych. – Staramy się, aby materiały, z których szyjemy, składały się w jak największym stopniu z naturalnych surowców, takich jak bawełna, len czy wiskoza, z jak najmniejszą domieszką elastanu czy poliestru – jednak niezbędną, aby zachować przyleganie tkaniny do ciała – wyjaśnia Mariusz Przybylski.

Włókienka tworzy swoją odzież, kładąc szczególny nacisk na świadomość ekologiczną. Nie marnuje ani skrawka materiału, wytwarzając z nich akcesoria do włosów, czy też legowiska dla zwierząt, które następnie trafiają do schronisk. Firma angażuje się także w działania na rzecz pomocy społecznej, zbiórki pieniędzy dla chorych dzieci, czy wsparcie organizacji charytatywnych takich jak Fundacja Zobacz.Jestem, która pomaga walczyć z szeroko pojętym problemem depresji.

Fotografie Mariusz Przybylski, Paulina Szmidka
Modelki Paulina Szmidka, Alicja Szmidka, Weronika Wiczling

www.wlokienka.com
facebook.com/wlokienka/
instagram.com/wlokienka/