Polecamy

WizjaMED: poradnia z wizją na zdrowie

WizjaMED: poradnia z wizją na zdrowie

W Łodzi powstała nowa poradnia wizjaMED, która koncentruje swoje usługi medyczne wokół zdrowia rodziny. To tutaj przyszła mama wykona wszystkie konieczne w ciąży badania, to tutaj najlepsi specjaliści zajmą się mamą także po ciąży i podpowiedzą jak najlepiej zaopiekować się dzieckiem w pierwszych tygodniach życia. Najnowocześniejszy sprzęt medyczny, znakomici eksperci wielu dziedzin i komfortowa atmosfera to znaki rozpoznawcze poradni wizjaMED.

Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego opublikowanego na początku września tego roku wynika, że tylko w ostatnim roku wyjechało z Łodzi prawie 5,5 tys. osób. Najczęściej wskazywanym przez badanych powodem wyjazdu z miasta jest chęć podjęcia pracy, najczęściej w stolicy. Ale nie tylko, ankietowani wśród różnych przyczyn wskazują też poszukiwanie spełniającej najwyższe standardy opieki medycznej.

Z odpowiedzią na tę potrzebę przychodzi poradnia wizjaMED, otwierając kolejną placówkę medyczną a pierwszą poradnię, tym razem skoncentrowaną na zdrowiu rodziny. – Mamy 18 punktów diagnostycznych (7 pracowni rezonansu magnetycznego i 11 pracowni tomografii komputerowej) w całym kraju, ale nasze serce bije w Łodzi i dla Łodzi – mówi Michał Bielecki, prezes wizjaMED. – Postanowiliśmy stworzyć w Łodzi miejsce, które poprzez najlepszą w kraju diagnostykę i skoncentrowanie usług medycznych dedykowanych młodej mamie i całej rodzinie w jednym miejscu, nie tylko nas wyróżni, ale przede wszystkim zapewni naszym pacjentkom komfort i bezpieczeństwo.

To tutaj, w nowej poradni przy ul. Św. Teresy pacjentki mogą skonsultować się z ginekologiem, endokrynologiem, dietetykiem czy doradcą laktacyjnym, ale także wykonają w jednym miejscu wszystkie konieczne badania diagnostyczne i laboratoryjne, oraz badania prenatalne VERAgene.

Ale na tym nie koniec. – Uruchomiliśmy poradnię, która oferuje m.in. kompleksowy program opieki nad kobietą w ciąży i po ciąży – od jej prowadzenia, poprzez wszechstronną diagnostykę, aż po zabiegi dermatologiczne i te z zakresu medycyny estetycznej, wsparcie programu odchudzania i modelowania sylwetki, leczenie nietrzymania moczu i przywracanie satysfakcji z życia seksualnego po porodzie – dodaje prezes Michał Bielecki. – Oferujemy doradztwo laktacyjne, konsultujemy  i leczymy depresję poporodową. W ramach opieki nad noworodkiem zdiagnozujemy dziecko ortopedycznie, pomożemy także w sytuacji, w której u niemowlęcia pojawią się zaburzenia  w połykaniu pokarmu.

Pacjent zawsze na pierwszym miejscu – rozmowa z Michałem Bieleckim.

Najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny w kraju

Poradnia wizjaMED, która stawia na profilaktykę i diagnostykę na najwyższym światowym poziomie. Choroby, które zostały zdiagnozowane w początkowym etapie, najczęściej są uleczalne. Szybka diagnostyka umożliwia szybką reakcję i skuteczną terapię.

W ofercie wizjaMED znajduje się także jedyny w Polsce aparat EOS – urządzenie, które umożliwia jednoczesne wykonywanie dwóch prostopadłych obrazów całego szkieletu pacjenta w pozycji stojącej lub siedzącej przy zastosowaniu niskiej dawki promieniowania rentgenowskiego.

System EOS daje całkowicie nowe możliwości w diagnozowaniu schorzeń układu kostno-stawowego oraz w planowaniu skutecznego leczenia rehabilitacyjnego i operacyjnego.

Poradnia to innowacje sprzętowe:

– rezonans magnetyczny firmy Siemens wykonujący szeroki katalog badań – w tym – badania specjalistyczne takie jak rezonans magnetyczny piersi, rezonans magnetyczny płodu i wiele innych.

– specjalistyczne USG do diagnostyki płodu (3D/4D) GE (Voluson10) oraz KTG

fotel Emsella do leczenia nietrzymania moczu

– urządzenia do modelowania sylwetki (EMBODY oraz VANQUISH)

– diagnostyka kardiologiczna

Już wkrótce do poradni wizjaMED trafi również najnowocześniejszy system Invenia ABUS – innowacyjny aparat do badań przesiewowych pod kątem wykrywania nowotworów piersi u kobiet z wysokim poziomem gęstości tkanki piersi.

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet. Stanowi około 23% wszystkich zachorowań wśród nowotworów i jest przyczyną około 14% zgonów. Co roku taką diagnozę słyszy ponad 18 tys. kobiet, a co trzeci przypadek tego nowotworu kończy się śmiercią.

Warto jednak pamiętać, że wczesne wykrycie w zdecydowanej większości przypadków, pozwala na całkowite wyleczenie – mówi dr Maciej Naze, chirurg onkolog. – Z tego powodu tak ważne jest wykonywanie badań diagnostycznych (mammografii, USG i samobadania piersi, a także biopsji mammotomicznej pod kontrolą rezonansu.

Ponieważ jednak komfort i bezpieczeństwo pacjentek jest najważniejsze, już wkrótce do przychodni trafi najnowocześniejszy ultrasonograf Invenia ABUS, czyli innowacyjny aparat do badań przesiewowych pod kątem wykrywania nowotworów piersi u kobiet z wysokim poziomem gęstości tkanki piersi.

W badaniach mammograficznych istnieje ryzyko braku wykrycia 1/3 nowotworów ze względu na wysoki poziom gęstości tkanki piersi. System Invenia ABUS (Automated Breast Ultrasound System) to niewytwarzający promieniowania jonizacyjnego aparat do uzupełniających diagnostykę badań przesiewowych u kobiet ze stwierdzoną wysoką gęstością tkanki piersi. W połączeniu z mammografią ultrasonograf Invenia ABUS może poprawić wykrywalność inwazyjnych nowotworów piersi o 55 procent.

U około 40% kobiet tkanka piersi ma wysoki poziom gęstości. Oznacza to, że ryzyko nowotworu piersi wzrasta u nich nawet sześciokrotnie. Wykazano, że ultrasonograf Invenia ABUS poprawia o 55 procent wykrywalność inwazyjnych nowotworów u pacjentek, u których badania mammograficzne nie wykazały obecności zmian lub sklasyfikowano je jako niezłośliwe.

Aparatem Invenia ABUS wykonuje się trójwymiarowe obrazowanie ultrasonograficzne, co pozwala na wygodne i szybkie wykonanie badań u pacjentek z wysokim poziomem gęstości tkanki piersi. Badanie trwa około 15 minut.

Dodatkowo wizjaMED rozpoczął dziś kampanię „Sprytna i szybka”, której symbolem jest różowa pantera. Akcja będzie się toczyć głównie w social mediach, gdzie influencerki będą zachęcały do badań profilaktycznych piersi. Ale to nie wszystko, w ramach akcji powstaną też webinary kierowane do kobiet.

Ponadto Wizjamed oferuje badania:

– rezonans magnetyczny,

– USG, w tym USG 3D/4D

– KTG,

– Holter,

– ECHO serca,

– EKG

– specjalistyczne konsultacje, podczas których eksperci zinterpretują wyniki badań

Poradnia wizjaMED w liczbach:

Nowa poradnia zajmuje 1000 m2. Na tej powierzchni mieście się 11 gabinetów lekarskich, w których przyjmują między innymi: urolodzy, kardiolodzy, neurolodzy, dietetycy, psychiatrzy, logopedzi, ginekolodzy, specjaliści medycyny estetycznej i dermatolodzy. W poradni mieszczą się również: punkt pobrań, gabinet USG, gabinet KTG, strefa poświęcona kosmetologii i medycynie estetycznej, pracowania rezonansu magnetycznego i pracowania EOS.

Specjalizacje wizjaMED: ginekologia, chirurgia piersi, doradztwo laktacyjne, neonatologia, opieka nad noworodkiem, uroginekologia, urologia, medycyna estetyczna, dermatologia, laseroterapia, odchudzanie, dietetyka, modelowanie sylwetki, endokrynologia, diabetologia, neurologia, neurologopedia, logopedia, psychiatria, psychologia, ortopedia, kardiologia, neurochirurgia, chirurgia, rezonans magnetyczny, EOS, USG, KTG, Echo serca/Holter/EKG, punkt pobrań.

O diagnostycznych badaniach obrazowych – rozmawiamy z Michałem Bieleckim. 

Poradnia wizjaMED, Łódź, ul. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus 92
www.wizjamed.pl