Polecamy

Wielki Finał Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2020

Wielki Finał Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2020

W tegorocznym konkursie Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2020 bierze udział 18 kandydatek z całego regionu. Zwyciężczyni zostanie piętnastą w historii laureatką konkursu i przejmie koronę z rąk Karoliny Bielawskiej, aktualnie panującej Miss Polonia! Tegoroczna gala finałowa odbędzie się 12 września w Teatrze Wielkim w Łodzi.

– Jestem bardzo szczęśliwa i dumna, że mimo panującej w kraju pandemii i obostrzeń udało nam się zorganizować jubileuszową galę Miss Polonia Województwa Łódzkiego. Na pewno nie byłoby to możliwe bez wsparcia wieloletnich Partnerów i przyjaciół konkursu, a przede wszystkim Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Dzięki temu dowiedliśmy, że aktywność i działanie w życiu jest dla nas bardzo istotne – mówi Jagoda Piątek-Włodarczyk, Dyrektor Konkursu Miss Polonia i właściciel agencji IGO-ART z Łodzi, organizatora konkursu.

W trakcie gali, którą poprowadzą Karolina Bielawska, Miss Polonia 2019 i Mateusz Hładki, finalistki zaprezentują się w kilku kreacjach: sukienkach koktajlowych Domu Mody Skórska, kostiumach kąpielowych Gabbiano, kolekcji Patrycji Plesiak, sukniach wieczorowych projektu Teresy Kopias i sukniach ślubnych Galerii La Perle. O fryzury kandydatek zadba David Bernat Hair Design, a kreatorem makijaży jest marka Golden Rose.

Nie zabraknie także występów muzycznych. Na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi wystąpi Natalia Zastępa oraz Milena Sadowska, Miss Polonia 2018, która niedawno zasiliła ekipę programu „Jaka to melodia”. Na sali nie zabraknie także zdobywczyń tytułu Miss Polonia sprzed lat: Agaty Biernat, Miss Polonia 2017, Barbary Tatary, Miss Polonia 2007, Kariny Wojciechowskiej, Miss Polonia 1991. Najpiękniejsze Polki zasiądą w jury, które dokona wyboru nowej Miss.

Tradycyjnie także można wybrać swoją Miss Publiczności 2020. Głosowanie sms potrwa do 12 września, do godziny 21:00. Kandydatka z największą ilością smsów otrzyma ten zaszczytny tytuł i prawo do udziału w Półfinale Miss Polonia 2020 w Warszawie. Aby wesprzeć swoją faworytkę wystarczy wysłać sms o treści IGOART.numer kandydatki na numer 7248 (koszt 2,46 z VAT/SMS).

Finalistki Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2019

1. Monika Małecka, 22 lata, Stryków, studentka zarządzania w medycynie

2. Wiktoria Kulesza, 18 lat, Łask, licealistka

3. Natalia Wawrzyniak, 21 lat, Łódź, studentka architektury

4. Patrycja Kępa, 23 lata, Bełchatów, studentka pedagogiki

 

5. Aleksandra Bonikowska, 25 lat, Łódź, studentka tkaniny i ubioru

6. Natalia Mielcarz, 22 lata, Opoczno, studentka zarządzania

7. Anna Gadawska, 23 lata, Łódź, studentka inżynierii produkcji

8. Barbara Rogaczewska, 21 lat, Łódź, projektantka

9. Patrycja Moś, 19 lat, Kuźnica Skakawska, licealistka

10. Katarzyna Blando, 25 lat, Łódź, studentka prawa

11. Izabela Włodarek, 23 lata, Łódź, studentka fizjoterapii

12. Magdalena Wochna, 23 lata, Zacharz, studentka finansów i rachunkowości

13. Zuzanna Polit, 19 lat, Głowno, uczennica technikum aktorskiego

14. Klaudia Plesiak, 22 lata, Łódź, studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej

15. Natalia Konarska, 18 lat, Łódź, licealistka

16. Magdalena Michalska, 22 lata, Łódź, studentka marketingu

17. Paula Gleń, 23 lata, Pajęczno, studentka prawa

18. Justyna Jarczewska, 19 lat, Zduńska Wola, licealistka


Ramka
Historia Miss Polonia
Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie. Kiedy ponad 90 lat temu Tadeusz Boy-Żeleński wymyślił nazwę „Miss Polonia”, nie mógł przypuszczać, że wydarzenia osiągnie międzynarodowy sukces, a także skupi na sobie uwagę milionów obserwatorów z całego świata.
W ciągu 90 lat istnienia konkursu, tytuł i koronę Miss Polonia nosiło aż 40 Polek. Korona jest trofeum przechodnim, natomiast tytuł przyznawany jest dożywotnio. Królowa otrzymuje wyjątkowe trofeum – bursztynową koronę, specjalne zaprojektowaną z myślą o Najpiękniejszej Polce. Laureatki Miss Polonia reprezentują nasz kraj w najważniejszych, międzynarodowych konkursach piękności na świecie: Miss World, Miss Universe i Miss Grand International.