Polecamy

Wernisaż Agaty Serge w Starej Drukarni

Wernisaż Agaty Serge w Starej Drukarni

Stara Drukarnia znowu promuję artystów! Tym razem światowej sławy fotografkę, która wywodzi się z Łodzi – Agata Serge, okrzyknięta najlepszym fotografem portretowym młodego pokolenia. Jest to pierwsza wystawa artystki w Łodzi, która na co dzień pracuje w Nowym Yorku.

8 listopada 2019 o godzinie 19:00 w Starej Drukarni w Łodzi (ul. Gdańska 130) odbędzie się wernisaż prac fotografki Agaty Serge. Projekt Freckles (niezwykły projekt portretów kobiet z piegami, który powstawał przez pięć lat). Efekty jej pracy będzie można obejrzeć w ramach projektu Drukarnia Sztuki w Starej Drukarni na ul. Gdańskiej 130 w Łodzi w dniu 08.11.2019 r. (piątek) o godz. 19:00.

Urodzona w Łodzi, pierwsze fotograficzne kroki stawiała w Holandii, gdzie jej prace zostały dostrzeżone przez galerię GUP i opublikowane w książce „New Dutch Photography Talent 2014”, a Roy Kahmann, założyciel Kahmann Gallery w Amsterdamie, w artykule dla holenderskiego magazynu Vogue wymienił Agatę Serge jako jeden z najbardziej obiecujących talentów fotografii fashion. Jej prace ukazały się w wielu magazynach online oraz w druku m.in.: Ellements Magazine, The Issue Magazine, Sessions i inne. W październiku 2013 roku odbyła się pierwsza wystawa prac Agaty w Amsterdamskim pop-up store

– Piegi przyciągają wielu fotografów na czysto wizualnym poziomie – są atrakcyjne i niezwykłe, odbiegają od standardów. Dla mnie piegi są czymś więcej. Są ozdobą inspirujących historii bohaterów projektu Freckles, który tworzyłam przez ponad pięć lat. W tym czasie spotkałam się z prawie 50 osobami z różnych stron świata. Piegi każdego bohatera miały ogromny wpływ na ich życie, postrzeganie samych siebie, adaptację w środowisku do którego przynależą. W odrębnych historiach, które bohaterowie opowiedzieli mi podczas sesji, znalazłam punkt styczny – potrzebę akceptacji samych siebie, otoczenia. Ten projekt był jedną z najpiękniejszych podróży wgłąb nas samych, naszych radości, obaw, marzeń… – opowiada Agata Serge, autorka zdjęć.

Na wystawie zostanie zaprezentowanych dwadzieścia z pięćdziesięciu fotografii wykonanych przez Agatę Serge m.in.: w USA, Holandii, Francji, Polsce, na Kostaryce. Wszystkie fotografie przedstawiono w czarno-bieli, która podkreśla wyjątkowość i tajemniczość piegów.

Agata Serge pracowała dla takich magazynów jak: L’Officiel Thailand, L’Officiel Argentina, L’Officiel Netherlands, L’Officiel China, Pani, Elle Man. Od ponad dwóch lat pracuje pomiędzy Warszawą a Nowym Jorkiem, gdzie realizuje większość swoich edytoriali.

Już od 8 listopada wystawę będzie można oglądać w Łodzi w Starej Drukarni. Projekt Freckles w marcu 2020 zostanie przeniesiony do Nowego Jorku a poźniej do Amsterdamu i Paryża.

Na wystawie będą obecni znani aktorzy, którzy na co dzień współpracują z Agatą Serge: Agnieszka Włodarczyk, Agnieszka Sienkiewicz oraz Rafał Maserak.

Termin i miejsce: 08.11.2019 r. (piątek) o godz. 19:00 w Starej Drukarni w Łodzi (ul. Gdańska 130).