Polecamy

Weekend w Fuzji: Warsztaty, zabawa i dobre kino

Weekend w Fuzji: Warsztaty, zabawa i dobre kino

Będziemy tkać, dziergać, odnawiać ubrania, a także samodzielnie wykonamy las w słoiku i botaniczną pocztówkę! W Fuzji zapowiada się weekend pełen niesamowitych warsztatów, które poprowadzą m. in. Alicja Tkaczyk czy Studio Tartaruga.

W programie atrakcji znajdą się też stałe pozycje, jak kino letnie czy joga. Najbliższy weekend to też finałowe spotkanie z Psią Stacją i ostatnia szansa na bezpłatny serwis rowerowy.

Ostatnia sobota sierpnia upłynie w Fuzji pod znakiem warsztatów. W zabytkowej Kotłowni odbędą się bezpłatne warsztaty tkackie ze Studiem Tartaruga. Podczas zajęć będzie można nauczyć się niezbędnych splotów, które pozwolą samodzielnie wykonać makatkę. Warsztaty dedykowane są zarówno osobom zaawansowanym, jak również tym, dla których będzie to pierwsze spotkanie z ramką tkacką. Warsztaty odbędą się o godzinie 12:00 oraz 15:00 (obowiązują zapisy: kontakt@bepr.pl).

Sobotni poranek o godzinie 10:30 lub popołudnie o godzinie 14:30 warto spędzić z Alicją Tkaczyk, która pokaże co zrobić by nasze ubrania zyskały nowe życie. Na warsztatach poznamy techniki odnawiania ubrań oraz podstawowe metody modyfikacji uszkodzeń. Zajęcia odbędą się w kameralnych grupach zatem o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Aby wziąć udział w zajęciach należy wysłać mail na adres kontakt@bepr.pl, w którym podajemy swoje imię i nazwisko oraz godzinę warsztatów.

A może warsztat drutowy? Na spotkanie i praktyczne zajęcia zaprasza w sobotę 28 sierpnia Dziane Studio. Na warsztatach, które odbędą się o godzinie 12:00 oraz 15:00 poznamy podstawowe techniki robienia na drutach i samodzielnie wykonamy myjkę z jutowego sznurka. Zapisy: kontakt@bepr.pl

Bardzo kreatywnie będzie również na warsztatach, podczas których własnoręcznie przygotujemy wyjątkową botaniczną pocztówkę! Grafiki będą wykonywane w technice monotypii, a jako matryca posłużą żywe rośliny. Pocztówki będziemy drukować ręcznie z powstałych matryc, tradycyjnymi metodami, z użyciem farby drukarskiej. Jako że monotypia jest grafiką w jednym egzemplarzu i pozwala na wykonanie tylko jednej odbitki z matrycy – każda pocztówka będzie niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Warsztaty będą otwarte i potrwają w sobotę od godziny 10:00 do godziny 18:00.

Ostatni weekend sierpnia w Fuzji to też szansa na rozwój zainteresowań najmłodszych. Dla wszystkich dzieci w zabytkowej Kotłowni odbędą się dwa niesamowite warsztaty, które poprowadzi organizacja Młodnik. Co będziemy robić? Po pierwsze nauczymy się, jak stworzyć własny las w słoiku. Zapraszamy dzieci na godzinę 11:30 oraz na godzinę 14:30. Kolejne warsztaty, które odbędą się o godzinie 13:00 oraz 16:00 to kreatywne wykorzystanie zwykłych rzeczy w niezwykły sposób! Będziemy budować i malować! Na pierwsze, jak i na drugie zajęcia zapraszamy dzieci powyżej 6 lat, swoje pociechy można zapisywać pod adresem kontakt@bepr.pl

Sobotnim wydarzeniom towarzyszyć będą również Targi Wymiany, które odbędą się w Kotłowni. Każdy będzie mógł przynieść rzecz, której już nie używa i przekazać ją dalej by cieszyła innych! Jeśli macie w swoich domach ubrania, których już nie nosicie albo przeczytane książki, które nie mieszczą się w biblioteczce warto skorzystać z okazji i wziąć udział w Targach, na których sami możemy upolować coś wyjątkowego dla siebie! Nie zapominamy także o naszych braciach mniejszych. Przez cały weekend 28 – 29 sierpnia w Kotłowni zlokalizowane będzie stanowisko, gdzie będzie można zostawić karmę oraz wszelkie potrzebne akcesoria dla podopiecznych Fundacji Niechciane i Zapomniane.

Najbliższa sobota to ostatni dzwonek by skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego. Stan swoich dwóch kółek będzie można sprawdzić w Ogrodach Anny w sobotę od 10:00 do 18:00. Po raz ostatni tego lata spotykamy się z Psią Stacją, która gościć będzie Fuzji w niedzielę 29 sierpnia od godziny 12:00 do godziny 15:00. W najbliższy weekend będzie można także spędzić czas na grze w szachy (sobota 11:00 – 14:00, niedziela: 11:00 – 14:00) oraz na porannej niedzielnej jodze w plenerze w godzinach 10:00 – 12:00. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w Ogrodach Anny trwać będą zabawy i aktywności na powietrzu, korzystać można tu m. in. z popularnych piłkarzyków czy stołu do ping-ponga, chętnych zapraszamy ponadto do gry w badmintona oraz planszówki.

Niedzielny wieczór upłynie pod znakiem dobrego kina. 29 sierpnia na Mini Polówce o godzinie 18:30 wyemitowany zostanie film pt.: „Chłopiec z burzy” (reż. S. Seet), natomiast o 21:00 w ramach sekcji Arthouse Kina Letniego obejrzeć będzie można „Turystę” Rubena Ostlunda. Pokazy filmowe odbędą się jak zwykle we wnętrzu zabytkowej Kotłowni.

Fuzja z Latem potrwa do końca września. Już od kolejnego tygodnia zapraszamy na kolejne niezwykłe wydarzenia.

***

Echo Investment jest największym polskim deweloperem z bogatym doświadczeniem w głównych sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym, biurowym oraz hotelowym. Jako firma współodpowiedzialna za rozwój miast, angażuje się w projekty, które wpisują się w miejską tkankę i ją uzupełniają. Każdy z nich to mądrze i odpowiedzialnie zaprojektowany fragment miasta.
Echo Investment jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie już od 1996 roku. Od 2019 roku głównym akcjonariuszem firmy jest węgierski Wing IHC Zrt oraz partnerzy Griffin Real Estate