Polecamy

Walentynkowy weekend w Monopolis

Walentynkowy weekend w Monopolis

Monopolis przygotowało specjalną i kompleksową ofertę na ten wyjątkowy, zimowy weekend. Na pewno wrażeń nie zabraknie i każdy znajdzie coś dla siebie. W  przestrzeniach kompleksu odbywać się będą bowiem wydarzenia z różnych dziedzin.

Obrazy uczuciami malowane w ARTgalerii

Już od piątkowego wieczoru na odwiedzających, w witrynach ARTgalerii Monopolis, czekać będzie niezwykła wystawa „Oblicza miłości” Janusza Reszki.  Artysta urodził się w Łodzi. Długą część życia mieszkał i tworzył we Francji. Powrócił do naszego miasta po 30 latach. Walentynkowy termin otwarcia wystawy został wybrany nie bez przyczyny. Uczucia i emocje uwiecznione są na obrazach poprzez dynamiczną i soczystą kolorystykę, energiczne linie, przeplatające się powierzchnie oraz pełne temperamentu kompozycje. Styl wystawy to postkubizm chromatyczny. Idealnie wpisuje się zatem w ten zimowy czas, dodając pozytywnych emocji.

Muzyczne doznania w Scenie Monopolis

Ten weekend zdecydowanie wypełni muzyka i to w doskonałym wydaniu. 12 lutego w Scenie Monopolis pojawi się Bolewski i Tubis (Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2757829751136894/), 13 lutego zespół Mortas (Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/795457544652565/) a prawdziwą kulminacją walentynkowych doznań będzie występ zespołu Blue Cafe (Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/331453168174735/). Akustyczny spektakl rozpocznie się w niedzielę o godzinie 21:00 i potrwa dwie godziny. Oczywiście obowiązywać będzie reżim sanitarny.

Afrodyzjaki na talerzu

Trattoria Italiana, Sendai Sushi & Ramen i Mono Cafe przygotowały na cały weekend ofertę walentynkową na wynos. Nie zabraknie zatem specjalnie skomponowanego menu z ostrygami, krewetkami i szparagami w prawdziwie włoskim wydaniu. Skosztować będzie można także zestawów sushi dla dwojga ze słodką niespodzianką. Dopełnieniem będą autorskie desery w miłosnym klimacie. Do tego oczywiście grzane wino, zimowe herbaty i aromatyczne kawy uprzyjemnią romantyczne spacery po Monopolis.

Teatralnie

Na deskach Sceny Monopolis w dniach 12-14 lutego pojawi się ITO Teatr w różnych odsłonach z improwizowanymi spektaklami. A już 16 lutego, ku radości widzów, powróci do Monopolis Kamil Maćkowiak ze spektaklem „Totalnie szczęśliwi”. Będzie to tylko początek teatralnych doznań w lutym.