Polecamy

Wakacje we Włoszech – co warto zobaczyć?

Wakacje we Włoszech – co warto zobaczyć?

Włochy nie bez powodu uważane są za jeden z atrakcyjniejszych turystycznie krajów Europy. Malownicze widoki, zabytki sięgające Starożytności, niepowtarzalny klimat każdego regionu i przepyszna kuchnia śródziemnomorska. Tych miejsc nie możesz ominąć, planując wycieczkę po Italii.

Sycylia – Syrakuzy, Palermo i Etna

Sycylia to wyspa, a więc kusi przede wszystkim malowniczymi plażami i dobrym dostępem do morza. Najbardziej znane miasta to Syrakuzy, Palermo i Taormina. Ta ostatnia położona jest na wzgórzu i być może tym przyciąga artystów z całego świata. Syrakuzy to historyczne miasto, którego architektura dosłownie zapiera dech w piersiach. Palermo – stolica wyspy nazywana jest też kulturalną stolicą Włoch. Będąc na Sycylii, koniecznie trzeba zobaczyć Etnę.

Sardynia – niespieszny relaks w blasku słońca

Rajska wyspa słońca, tu na urlop można wybrać się o każdej porze roku, atmosfera wakacji jest wyczuwalna nawet zimą. Latem trafimy na prawdziwie śródziemnomorskie upały, po sezonie temperatura odczuwana jest jako przyjemnie ciepła. Sardynia to ulubione miejsce gwiazd Hollywood. To właśnie tu spędzają wakacje z dala od kamer. Na wybrzeżu można podziwiać ich wspaniałe jachty.

Toskania – Florencja, Siena, Piza i… winnice

Winnice są praktycznie wszędzie, wszak Toskania słynie z wyrobu wyśmienitych win. To tu produkuje się słynne Chianti.
Historyczne miasta oferują naprawdę wiele atrakcji. Weźmy chociażby Florencję – stolicę światowej mody. To tu swoje siedziby mają najwięksi włoscy projektanci. Tu też możemy spacerować zabytkowymi uliczkami i popijać tradycyjną włoską kawę espresso. Toskańska kuchnia, zdaniem znawców, nie ma sobie równych.

Wenecja – miasto nowożeńców

Chociaż każdy region Włoch obfituje w romantyczne atrakcje, żaden nie może równać się z Wenecją. Wiele par spędza tu podróże poślubne lub kolejne rocznice ślubu. Największą atrakcją jest rejs gondolą po jednym z licznych kanałów.
Wenecja to nie tylko miasto miłości, ale i sztuki. Wenecki Festiwal Filmowy to prestiżowe wydarzenie przyciągające filmowców i aktorów z całego świata. Także wenecki karnawał jest atrakcja nie tylko dla Włochów.

Neapol – zobaczyć i… przeżyć!

Trudno zgadnąć, skąd wzięło się powiedzenie „Zobaczyć Neapol i umrzeć”, ale my polecamy przeżyć tę chwilę najpełniej, jak tylko się da. Faktycznie Neapol jest jednym z piękniejszych włoskich miast. Sporo tu zabytków i… śladów po włoskiej mafii, która do niedawna rządziła w mieście. Dziś przebywanie w mieście nie wiąże się z żadnym ryzykiem.
Neapol to kolebka pizzy i tę trzeba koniecznie w tu zjeść. Obiegowa opinia głosi, że lepszej pizzy niż w Neapolu nie skosztujemy nigdzie.

Rzym – historyczna stolica pełna architektonicznych zabytków

Rzym sam w sobie zasługuje na co najmniej miesięczny pobyt. Zwany jest Wiecznym Miastem i w pełni na to miano zasługuje. Do najbardziej znanych atrakcji należą: Bazylika św. Piotra, Koloseum, Panteon, Forum Romanum, Fontanna di Trevi. Dużą popularnością cieszą się słynne Hiszpańskie Schody. Planując wyjazd do Włoch z oferty Itaki, warto zarezerwować czas na wizytę w Grotach Watykańskich i na Campo de Fiori, słynnym placu, na którym kiedyś odbywały się egzekucje, a dziś popularny w Rzymie targ.

Kalabria – czyli jak naprawdę żyją Włosi

Na koniec udajmy się do Kalabrii. To region Włoch, w którym ruch turystyczny właściwie nie istnieje. Za to można zobaczyć, jak wygląda prawdziwe włoskie życie bez przywdziewania turystycznej otoczki. Będzie sjesta, będzie nocne życie i będą malownicze plaże położone nad Morzem Jońskim.