Polecamy

Waglewski, garnitury z Bytomia i Radio Łódź

Waglewski, garnitury z Bytomia i Radio Łódź

Rodzina Waglewskich występuje w nowej kampanii marki Bytom, sesja powstała w studiu koncertowym im. Henryka Debicha w Radiu Łódź.

 

Do współpracy rozgłośni z firmą odzieżową doszło dzięki legendzie Republiki i legendarnym koncertom „Bez prądu”. W lutym 1993 roku pierwszy z serii akustycznych występów dał zespół Grzegorza Ciechowskiego. 20 lat później w tym samym studiu Leszek Biolik, były basista Republiki, rozpoczął projekt Otwartej Sceny Muzycznej dla utalentowanych zespołów i solistów. Razem z reżyserem Robertem Tyską nagrywali i filmowali młodych muzyków. Tak powstały clipy min: Meli Koteluk, Rykardy Parasol, L.Stadt. – Podobno jeden z takich filmów, z piosenką Julii Marcell, zobaczył ktoś z firmy „Bytom”, gdy planował kampanię z udziałem Waglewskich. Zadzwonił do mnie Robert Tyska z pytaniem o wolne terminy studia. Okazało się, że to on będzie reżyserem sesji dla Bytomia – opowiada Marcin Tercjak, dziennikarz muzyczny Radia Łódź.

 

Kampania wiosna/lato 2018 z udziałem Waglewskich to kolejna, po kolekcji zainspirowanej stylem Grzegorza Ciechowskiego i Marka Grechuty, kolaboracja marki z muzyką. Wojciech Waglewski związany z zespołem Voo Voo, którego jest liderem i założycielem, to niekwestionowana ikona polskiego rocka. Wraz z synami Bartoszem i Piotrem, na co dzień grającymi w zespole Fisz Emade Tworzywo, stworzyli zespół Waglewski Fisz Emade. Bartosz i Piotr jako muzycy wyszli od zupełnie innego języka i stylu – hip-hopu często wzbogaconego o elementy jazzu i elektroniki. Ich ostatnie albumy „Mamut” i „Drony” osiągnęły status Platynowych Płyt. Bartosz to przede wszystkim autor tekstów, wokalista, kompozytor; Piotr – specjalista od brzmienia i produkcji, kompozytor i perkusista. Twórczość Waglewskich to głosy dwóch pokoleń i niesamowita mieszanka młodości z dojrzałością – klasycznego bluesa, country, folku i rocka, subtelnie pulsujących nowymi brzmieniami oraz elektroniką. Zespół Waglewski Fisz Emade wydał dwie płyty: „Męska muzyka” (2008) oraz „Matla Syn Bóg” (2013).

Jak podaje firma Bytom SA, mariaż męskiego krawiectwa i męskiej muzyki, inspirujące relacje

 

rodzinne oraz niebywałe osobowości muzyków, natchnęły fotografkę Sonię Szóstak do stworzenia serii klimatycznych zdjęć, na których artyści wystąpili w specjalnie zaprojektowanych garniturach i koszulach. Sesja odbyła się w studiu koncertowym im. Henryka Debicha w Radiu Łódź, w którym zespół zagrał sztandarowy utwór „Ojciec”. Został on zarejestrowany w ramach sesji nagraniowej Bytom Live, w dotychczas nieemitowanej nigdzie, rozszerzonej wersji.

– Upieraliśmy się, żeby pokazano nas przy pracy, w studiu nagraniowym. To jedyny sensowny pomysł, żeby wydobyć z nas odrobinę człowieczeństwa, dlatego nagraliśmy teledysk – mówi Wojciech Waglewski. Lider Voo Voo ma miłe wspomnienia związane ze studiem Radia Łódź. Zespół Waglewskiego był drugim po Republice, który zagrał koncert „Bez prądu” w latach 90-tych w łódzkiej rozgłośni. – To była cenna inicjatywa, to zawsze wielki sprawdzian dla muzyków.  Przygotowywaliśmy się solidnie do tego koncertu, zagraliśmy z kwartetem smyczkowym, publiczność doceniła tamte aranżacje – wspomina Waglewski. W 1994 roku ukazała się płyta Voo Voo „Koncert w Łodzi” z występu zespołu w łódzkiej rozgłośni.

Źródło: Bytom SA i Radio Łódź

Zdjęcie Bytom SA