Polecamy

Virako w trójce najlepszych deweloperów w Polsce!

Virako w trójce najlepszych deweloperów w Polsce!

.

Kolejne wyróżnienie dla łódzkiej firmy deweloperskiej. Tym razem spółka znalazła się na podium prestiżowego konkursu Outsourcing Stars, którego finałowa, uroczysta Gala odbyła się 24 czerwca 2021 roku w Elektrowni Powiśle w Warszawie. Virako było nominowane w kategorii Deweloper.

Outsourcing Stars to organizowany od 2013 roku jedyny w Polsce prestiżowy konkurs dla sektora Nowoczesnych Usług dla Biznesu (Business Services Sector). Organizatorem jest firma Pro Progressio od wielu lat zajmująca się rozwojem i skupiająca wokół siebie firmy branży outsourcingowej w Polsce. Konkurs ma na celu wyłonienie i nagrodzenie najdynamiczniej rozwijających się organizacji otoczenia biznesowego, centrów usług wspólnych oraz miast w Polsce. Nagrody przyznawane są w 13 kategoriach m.in.  BPO (Business Process Outsourcing), Innowacyjne rozwiązania dla biznesu, Real Estate, Miasto czy Deweloper. Właśnie w tej ostatniej Virako znalazło się w finałowej trójce obok firm Skanska i  Cavatina.

– Ta nominacja to dla nas ogromny zaszczyt i kolejne potwierdzenie, że obrana przez nas droga świadczenia usługi najwyżej jakości, jest doceniana przez niezależnych ekspertów zarówno w kraju jak i za granicą. Tym bardziej że w tej konkretnej sytuacji ekspertami oceniającymi są przedstawiciele firm korzystających właśnie z powierzchni biurowych, ich użytkownicy. Czyli ci, na których ocenie zależy nam szczególnie – powiedział Krzysztof Witkowski, prezes Virako.

Konkurs Outsourcing Stars został rozstrzygnięty podczas uroczystej gali w Elektrowni Powiśle w Warszawie. W kategorii deweloper triumfowała firma Skanska. Warto wspomnieć, że nagrodą specjalną – Menedżer Roku wyróżniony został Adam Pustelnik, wiceprezydent Miasta Łodzi.

Finałowa trójka Outsourcing Stars to kolejne wyróżnienie dla flagowej inwestycji Virako – Monopolis, która mimo trudnego, pandemicznego okresu została doceniona i wyróżniana w kilku prestiżowych plebiscytach. Były to m.in. Prime Property Prize 2020 w kategorii Architektura, European Property Award 2020-2021 w kategoriach Mixed-use Development oraz Commercial Rennovation/Redevelopment, czy najważniejsza MIPIM Award 2020, gdzie Monopolis zostało uznane za najlepszą inwestycję mixed-use na świecie. Ta ostatnia, zwana potocznie Oscarem nieruchomości, to najbardziej prestiżowy, międzynarodowy konkurs branży nieruchomości. W finale Monopolis pokonało 3 inne, spektakularne inwestycje z Singapuru, Montrealu i Bangkoku.

O Virako:

Virako jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą deweloperską, inwestującą w budowę kompleksów biurowych. Spółka działa od 2001 roku. Jedną z inwestycji Virako było Centrum Biznesowe Faktoria w Łodzi. Dawne budynki Fabryki Motorów Henryka Wegnera z 1920 roku zostały przebudowane na nowoczesny, wielofunkcyjny biurowiec oferujący klimatyczne lofty biurowe. Inwestycja została wyróżniona w konkursie Wnętrze Roku 2004 w kategorii realizacji budujących tożsamość Łodzi.
Kolejne przedsięwzięcie – nowoczesny kompleks biurowy Forum 76 Business Centre – to pierwszy w Łodzi biurowiec klasy A. Inwestycja dwukrotnie zdobyła tytuł Biurowca Roku 2012 i 2014 w prestiżowym konkursie Eurobuild Awards. Flagową inwestycją Virako jest Monopolis. Kompleks biurowy w dawnych zakładach Monopolu Wódczanego z 1902 roku, trzeci co do wielkości zabytkowy zespół fabryczny w Łodzi (po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego).