Polecamy

Unikatowy hub rozwoju innowacji i biznesu

Unikatowy hub rozwoju innowacji i biznesu

Re_connect to przestrzeń, która tworzyć będzie synergię dojrzałego biznesu ze startupami i łączyć innowacyjne usługi oraz networking z infrastrukturą  i technologiami. Inwestycja powstanie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Przestrzeń powstanie na Księżym Młynie, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej  i przylegać będzie do obecnej Fabryki Grohmana, w której zespół ŁSSE zapewnia kompleksową opiekę inwestorów.

 

– Założeniem inwestycji jest stworzenie nowego wymiaru przestrzeni i usług, które zbudują znaczną przewagę konkurencyjną oferty re_connect na rynku nieruchomości komercyjnych  w Łodzi, oraz sprawią, że budynek stanie się lokalnym centrum wdrażania innowacji  do przedsiębiorstw – podkreśla Marek Michalik, Prezes Zarządu ŁSSE S.A.

Według raportu Knight Frank dotyczącym rynku nieruchomości komercyjnych, w wyniku zmieniających się oczekiwań i zachodzących zmian, przestrzenie komercyjne przestają być PRODUKTEM, a stają się USŁUGĄ z naciskiem na elastyczność, nowe technologie oraz doświadczenie użytkownika. Dlatego Re_connect stanowić będzie trzyetapową ścieżkę wsparcia dojrzałego, ale i młodego technologicznego biznesu: spotkania -> synergia -> rozwój. Poprzez przenikanie się środowisk, wydarzeń, możliwości nawiązania kontaktów (krok 1: spotkania), tworzą się nowe partnerstwa i wspólne projekty (krok 2: synergia), które prowadzą odbiorcę przestrzeni do budowania przewag konkurencyjnych (krok 3: rozwój).

 

– Z uwagi na naszą lokalizację i cele naszego funkcjonowania, sięgamy do tradycji Łodzi przemysłowej, która tworzyła możliwości do spotkań ludzi przedsiębiorczych, kreacji, rozwoju i docelowo sukcesu biznesowego. Wydaje się, że jest to recepta stara jak świat, ale z technologiczną szczyptą doświadczenia Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, re_connect stanie się Ziemią Obiecaną 4.0 na 1666 metrach kwadratowych” – dodaje Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes Zarządu ŁSSE S.A.

 

W postpandemicznych warunkach nieruchomości komercyjnych istotny staje się aspekt społeczny oferowany w przestrzeniach. Wspierają one biznes w nawiązywaniu relacji, przyjmują rolę showroomu danej organizacji, integrują zespoły.

 

– W industrialnych przestrzeniach hubu dostępny będzie co-work, centrum otwartych innowacji, biura usług dla MŚP, kawiarnia, biura na wynajem oraz przestrzeń do meet-upówi wydarzeń – mówi Marek Michalik. – Nazwa Hubu nawiązuje do odnawiania relacji i kontaktów, pracy zespołowej oraz hybrydowej – wyjaśnia Agnieszka Sygitowicz.

 

Budowa na poprzemysłowych terenach dawnego imperium rodziny Grohmanów rozpocznie się jeszcze w marcu 2022 r. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna podpisała umowę  z Generalnym Wykonawcą, na którego wyłoniono łódzką firmę budowlaną MCKB.

 

– To dla nas bardzo ważny projekt, który z pewnością zapisze się na mapie miasta. Nasza poprzednia wspólna realizacja – rewitalizacja Fabryki Grohmana – otrzymała Grand Prix w Monachium na targach nieruchomości komercyjnych Expo Real w kategorii najlepszej oddanej inwestycji w 2013 roku – powiedział Piotr Grabowicz, Prezes MCKB. – „Tym razem nie będzie inaczej. Jesteśmy przekonani, że projekt zostanie dostrzeżony na arenie międzynarodowej ze względu na swoje innowacyjne przeznaczenie. To nie będzie kolejny biurowiec, tylko najnowocześniejsza przestrzeń łącząca biznes z nowoczesną technologią” – dodaje.

 

Inwestor zapowiada, że działanie Re_connect zainaugurowane zostanie w II kwartale 2023 r.

 

  • Wizualizacje budynku z zewnątrz: Domagało Wnuk Architekci
  • Wizualizacje wnętrz: A+KA Agata Łapuchowska, Karolina Kowalik S.C.