Miejsca

Okulary szyte na miarę

Okulary szyte na miarę

Do jego salonów przyjeżdżają klienci z całej Polski. Wiedzą, że mogą tu liczyć na najwyższą jakość połączoną z ogromnym wyborem oprawek. Krzysztof Ambroziak, właściciel PrimaOPTYKA, największego i najnowocześniejszego salonu optycznego w województwie łódzkim i Elite Optique, pierwszego w Polsce salonu optycznego dla gości indywidualnych, doskonale wie, co jest najlepsze dla jego klientów.

Nigdy nie miał ambicji, aby być najtańszym optykiem, zawsze stawiał sobie za najważniejszy cel – jakość. W jego salonach może zapłacimy ciut drożej, ale za to okulary nie będą parowały, nie wypłowieją po trzech miesiącach, nie odpadnie antyrefleks i z przyjemnością wrócimy po kolejną parę.

– Klienci chętnie wracają, ponieważ są zadowoleni z naszych usług, jakości i trwałości okularów, które oferujemy. Mamy certyfikację Seiko i jesteśmy też jedynym salonem partnerskim Essilor Experts w randze Ambasadora. To Essilor gwarantuje naszą jakość, a wysoki standard obsługi zapewnia doskonale przeszkolona kadra. Każdy pracownik ma co najmniej osiem godzin szkolenia w tygodniu. Jesteśmy jedynym gabinetem w województwie, który bada do jednej setnej dioptrii i takie okulary wykonujemy. Nikt do tej pory nie zainwestował w Łódzkiem w takie urządzania, ja mam inne podejście – mówi Krzysztof Ambroziak.

Doskonały sprzęt to m.in. DNEye Scaner firmy Rodenstock, który mierzy siedemdziesiąt elementów całego oka i skanuje siedem tysięcy punktów. Dane te są przysłane do Regen w Niemczech – gdzie znajduje się centrum przeliczeniowe. Na tej podstawie wykonywany jest indywidualny, jeden do jednego biometryczny model oka każdego pacjenta, a dopiero potem wykonywane są fizycznie szkła. Powstają w ten sposób okulary naprawdę „uszyte na miarę”.

Ważne jest także odpowiednie dopasowanie oprawek i w tym także pomagają specjalne urządzenia. Tu nic nie mierzy się na oko, czy za pomocą linijki. Parametry idealne dla danej osoby opracowywane są na podstawie badania biometrycznego i pomiaru przy użyciu platformy ZEISS VISUFIT 1000 zaopatrzonej w dziewięć skalibrowanych względem siebie kamer rejestrujących twarz pacjenta w widoku 180° w jednym ujęciu. Dzięki temu powstają okulary idealne pod każdym względem, które gwarantują lepsze pole widzenia, wyraźniejsze widzenie, brak aberracji, czyli zniekształcania na bokach oraz doskonałe odwzorowanie obrazu

W salonie Elite Optique znajduje się najnowocześniejsze urządzenie biometryczne do wszystkich pomiarów, dodatkowo mierzące rzeczy typowo medyczne jak grubość rogówki w centrum i na obwodzie, głębokość komory przedniej, wielkość źrenicy, długość gałki ocznej, ciśnienie śródgałkowe czy kąt przesączania. Te dwa ostatnie parametry są szczególnie ważne w przypadku wczesnej diagnostyki jaskry. Dlatego każdy pacjent Elite Optique nie tylko otrzymuje okulary dopasowane do niego w sposób perfekcyjny, ale także komplet informacji o zdrowiu swoich oczu.

W salonach Krzysztofa Ambroziaka nie tylko doskonały sprzęt badający wzrok i odpowiednie parametry doboru szkieł, ale także oprawki są niezwykle istotne. Nie znajdziemy tu dwóch identycznych. A wybór jest przeogromny, największy w Łódzkiem, takich znanych marek jak Gucci, Dolce & Gabbana czy Prada, ale są też prawdziwe unikaty, których próżno szukać, gdzie indziej, jak na przykład Masunaga, marka, którą nosi cesarz Japonii, Minga Studio, Maybach i ręcznie wykonane oprawki DANDY’S. Zapraszamy serdecznie.

 

PrimaOPTYKA
Zgierz, ul Długa 19
tel. 533 800 027
e-mail: optyk.zgierz@gmail.com

Elite Optique
Łódź, ul. Zielona 6
tel. 533 800 027